Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Kızılderili Devrimciler

Olabilir ama bence kızılderili olayı orada kapandı. Bu kadar gizlenecek bir şey değil ya. Şimdi ortaya çıksa hiç heyecan yaratmaz bende açıkçası. Gereksiz bir şey olur bunca olay arasında. Ben böyle düşünüyorum.
Direk kızılderili demez yav, sadece o tema'yı kullanır. Bariz belli zaten. Kuma'da da misal esinlenme var ama bin türlü şey eklemiş adam.

Direk kızılderili demez yav, sadece o tema'yı kullanır. Bariz belli zaten. Kuma'da da misal esinlenme var ama bin türlü şey eklemiş adam.
O mesajıma ekleme yaptım bir bak istersen. Karakter tasarımında esinlenme olabilir ama fikir olarak, mesaj olarak etkisi olacağını sanmıyorum. Çünkü o fikri gökyüzünde işledi. Ayrıca devrimin olayı çok daha evrensel. Zaten senin de bildiğin gibi devrimcilerin içinde bu temaya uymayacak çok karakter de göründü.

Bence amirallerde sanatçılardan esinlenmesinden öteye geçmez bu durum.

Çok iyi bağlamışsın helal. Bu D. ler kendi halinde yaşıyorlarmış da, sonra bu kutsal ejderlerin 20 ülkesi bunları keşfedip sömürgeciliğe falan başlamış vb bir hikaye hoşuma giderdi. Hem Luffy'ye Brezilyalı demişti Oda yanlış hatırlamıyorsam. Gönderme olabilir :D

O mesajıma ekleme yaptım bir bak istersen. Karakter tasarımında esinlenme olabilir ama fikir olarak, mesaj olarak etkisi olacağını sanmıyorum. Çünkü o fikri gökyüzünde işledi. Ayrıca devrimin olayı çok daha evrensel. Zaten senin de bildiğin gibi devrimcilerin içinde bu temaya uymayacak çok karakter de göründü.

Bence amirallerde sanatçılardan esinlenmesinden öteye geçmez bu durum.
Aslında adam sırf Cervantes'in Don Kişot romanından bile kaç tane karakter çıkardı.

Skypie da Gan Fall'ın alındığı kişi bildiğimiz Don Kişot. Aynı romandan Doflamingo'yu çıkardı. Don Kişot'un atını aldı Dof'un kardeşi Rosinante yaptı. Sonra bakıyon kitaptaki karakterlerle alaka yok. Tümden bişeyi alıp zaten manga'ya nadir koyuyor.

Gorouseiler'den birini Gandhi'den almış misal kişilik ve hikaye olarak alaka yok. Kurgu'yu dedigin gibi birebir almıyor ama aynı konudan bir sürü farklı karakter çıkarıyor. Devrimciler de öyle olur biraz sagdan biraz soldan alıp tamamlar.

Aslında adam sırf Cervantes'in Don Kişot romanından bile kaç tane karakter çıkardı.

Skypie da Gan Fall'ın alındığı kişi bildiğimiz Don Kişot. Aynı romandan Doflamingo'yu çıkardı. Don Kişot'un atını aldı Dof'un kardeşi Rosinante yaptı. Sonra bakıyon kitaptaki karakterlerle alaka yok. Tümden bişeyi alıp zaten manga'ya nadir koyuyor.

Gorouseiler'den birini Gandhi'den almış misal kişilik ve hikaye olarak alaka yok. Kurgu'yu dedigin gibi birebir almıyor ama aynı konudan bir sürü farklı karakter çıkarıyor. Devrimciler de öyle olur biraz sagdan biraz soldan alıp tamamlar.
Aynen öyle karakter tasarımı olarak kullanabilir.

Ooovvv yea :D Güzel yakalamışsın ellerine sağlık. Tutabilir. Dragon'un yeteneği de aynı şekilde. Ejderha çıkması küçük bir ihtimal Kaido varken.

Ben de beğendim teoriyi. Skypia'da bu temayı kullanması bir daha kullanamayacağı anlamına gelmiyor. Yine de dedikleri gibi, Dragon'da ejder meyvesi daha bir olası. Ejder meyvesinin farklı modelleri vardır engel olmaz.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık