Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Kitap Tavsiye

Fantastik bir eser tavsiyesi verebilir misiniz ? Buz ve Ateşin serisi bitti. Şimdi Kralkatili Güncesi'ni okuyorum. 2. kitabı da 1 aya kalmadan bitiririm herhalde. Malazan, Yerdeniz Büyücüsü gibi fantastik eserleri listeme aldım fakat çok bir fikrim yok serilerle ilgili. Kral Katili güncesi gibi sürükleyici ve macera tadında olabilir ya da sürükleyici olsun ne tarz olursa olabilir. :D
Sissoylu, Fırtınaışığı Arşivi evrenleri ve büyü sistemleri ile güzel serilerdir.İkisi de aynı yazarın eseri.Dark Fantasy olsun diyorsan Kadim Kanunlar ve The Witcher okuyabilirsin.Biraz farklı bir şey olsun diyorsan Centilmen Piç serisine bak.Birde çok klasik olacak ama Harry Potter ve Orta Dünya serilerine de bakabilirsin.

Sissoylu, Fırtınaışığı Arşivi evrenleri ve büyü sistemleri ile güzel serilerdir.İkisi de aynı yazarın eseri.Dark Fantasy olsun diyorsan Kadim Kanunlar ve The Witcher okuyabilirsin.Biraz farklı bir şey olsun diyorsan Centilmen Piç serisine bak.Birde çok klasik olacak ama Harry Potter ve Orta Dünya serilerine de bakabilirsin.
Harry Potter ve Yüzüklerin Efendisi'nin filmlerini izlediğimden hiç aşina olmadığım bilmediğim bir şey okumak istiyorum aslında. O evreni, karakterleri direk kendi kafamda canlandırmak istiyorum.
Kadim Kanunlar direkt dark fantasy olarak geçer.Zaman Çarkı'da o kadar olmasada karanlık bir seridir bazı yönlerinden ve kesinlikle konusu oldukça kapsamlıdır.Diğerleri iki kesimede hitap edebilir.
Kadim Kanunlara bir bakacağım. Çok fazla seri var ama bunu ve Zaman Çarkı'nı öne koydum. Malazan düşünüyordum aslında ama çok yoran bir anlatımı var diyorlar.

Harry Potter ve Yüzüklerin Efendisi'nin filmlerini izlediğimden hiç aşina olmadığım bilmediğim bir şey okumak istiyorum aslında. O evreni, karakterleri direk kendi kafamda canlandırmak istiyorum.

Kadim Kanunlara bir bakacağım. Çok fazla seri var ama bunu ve Zaman Çarkı'nı öne koydum. Malazan düşünüyordum aslında ama çok yoran bir anlatımı var diyorlar.
Malazan'ın özellikle ilk kitabında çok zorlanıyor okurlar.Bende okurken çok zorlanmıştım çünkü yazar dünyaya ve hikayeye dair hiçbir şey anlatmadan direkt olayların içine sokuyor okuru ve bin tane farklı bilgiye boğuyor insanı.Bu durumda da ne olduğunu anlamayan okur sıkılıp kitabı bırakıyor genelde.Bu durumu yaşarsan bence devam et çünkü çok iyi bir seri Malazan.Zaman Çarkı ise okudukça zorlaşan bir seri çünkü çok fazla karakter ve konu oluşuyor sonraki kitaplarda ama değiyor.Bu iki seriyi beğenmeyen bir kısım olsada fantastik kurgunun en iyi serileri arasındadır.

Fantastik bir eser tavsiyesi verebilir misiniz ? Buz ve Ateşin serisi bitti. Şimdi Kralkatili Güncesi'ni okuyorum. 2. kitabı da 1 aya kalmadan bitiririm herhalde. Malazan, Yerdeniz Büyücüsü gibi fantastik eserleri listeme aldım fakat çok bir fikrim yok serilerle ilgili. Kral Katili güncesi gibi sürükleyici ve macera tadında olabilir ya da sürükleyici olsun ne tarz olursa olabilir. :D
Millet tavsiye vermiş ben de bir kaç tane ekleyeyim.

Öncelikle yeni Kozmer takipçilerine her daim kapımız açık :)

Centilmen Piç serisi. Şu anlık 3 kitap var, 4.sü bu 10 yılda çıkabilir(!) ama ilk 3 kitap kitap içi bitip giden hikayeler anlattı, yani oturup hepsini bitireyim veya devamı olmadan okunacak seri değilmiş dedirtmez.

Amber Yıllıkları. 5+5 şeklinde 10 kitaptan oluşur ama kitaplar incecik. 5+5'lik 10 kitap değil de sanki 2 kitaplık seri gibi. İlk 5 kitap iyi, 2. 5 idare eder.

Malazan'ı başlangıçta hiç önermiyorum. Malazan'ın anlatımı ve takip zorluğu ile ağır sıklet kalıyor.

Kral Katili yeni kitap gelmeyecek, alçak şüşko yüzünden :artiz: :mad:
Malazan'dan önce Yerdeniz'e bakmanı öneririm. Hem görece kısa hikayeler hem de farklı bir dokusu var diğerlerine nazaran.
Gerekli önerileri yapmış zaten arkadaşlar ^^

Kral Katili yeni kitap gelmeyecek, alçak şüşko yüzünden :artiz: :mad:
Malazan'dan önce Yerdeniz'e bakmanı öneririm. Hem görece kısa hikayeler hem de farklı bir dokusu var diğerlerine nazaran.
Gerekli önerileri yapmış zaten arkadaşlar ^^
Ona rağmen başladım o seriye... Adam da daha 50sinde. Yazsana be adam.

Tavsiyeler için teşekkürler.
Millet tavsiye vermiş ben de bir kaç tane ekleyeyim.

Öncelikle yeni Kozmer takipçilerine her daim kapımız açık :)

Centilmen Piç serisi. Şu anlık 3 kitap var, 4.sü bu 10 yılda çıkabilir(!) ama ilk 3 kitap kitap içi bitip giden hikayeler anlattı, yani oturup hepsini bitireyim veya devamı olmadan okunacak seri değilmiş dedirtmez.

Amber Yıllıkları. 5+5 şeklinde 10 kitaptan oluşur ama kitaplar incecik. 5+5'lik 10 kitap değil de sanki 2 kitaplık seri gibi. İlk 5 kitap iyi, 2. 5 idare eder.

Malazan'ı başlangıçta hiç önermiyorum. Malazan'ın anlatımı ve takip zorluğu ile ağır sıklet kalıyor.
Centilmen'e de bir bakacağım ama bitmiş bir seri tercihim bu sefer. Buz ve Ateşin Şarkısı ve Kralkatili Güncesi sonrası bir yarım kalmış seriyi daha bünyem kaldırmaz...

@Kvothe @Tilqi_Gin @Euron Greyjoy @kekomancer Tavsiyeler için teşekkürler. Bolca tavsiye verdiniz. Seçenekler çoğaldı. Aralarından içime sinmiş olanı seçeceğim :D

Şahane bir kitap.

Kahramanımız muazzam derecede varlıklı biridir. Çağının önde gelen bütün düşünürlerini, aydınlarını, fikir adamlarına tabiri caizse çuvalla para vererek onların ağzından bildiklerini dinler. Bu aynı zamanda cahil adamın bilgiye aç olduğunu gösterir.

Parayla bilgi sahibi olabileceğini düşünen kahramanımızın içine düştüğü dramatik durum, yazarın ince eleştirileriyle hayat buluyor. Giovvani Papini’nin 20. yüzyılın başat eseri olan Gog, sıra dışı olay örgüsü ve edebi tadıyla öne çıkıyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık