Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Kitap Tavsiye

Zaman çarkı nın pdf yada ebok olması lazım ama uzun seridir baya ayrıntılı yazar bir kitabı 1200 1400 sayfa arasında değişıyor eğer başka okucan kitaplar varsa onları one al derim zaman çarkı biraz sabır isteyen seri 14 kitabı var başlıcaksan ona gore başla.
14 kitap toplamda 10.000 sayfadan fazlaydi sanirim.

@Tilqi_Gin @DonquixoteRosinante 5-6 kitaplık tamamlanmış seri önerin madem. Zaman Çarkı nasıl bir şey? PDF okuyabilir miyim?
Epuboni olarak güzel düzenlenmiş olarak bulabilirsin internette. Son_silahsor nick'li biri serinin çoğunu düzenledi, hataları düzenleme, farklı çevrilen terimleri standartlaştırma falan. Şahsen ben korsan taraftarı değilim ama kitapları alsam da bu adamın düzenlenmiş epub versiyonlarını okurdum, ben de bizim üniversite kütüphanesinden okudum bütün seriyi.

Zaman Çarkı 14 ana kitap bir de 0. kitap diye geçen, serinin öncesini anlatan Yeni Bahar kitabı ile birlikte 15 kitaplık bir külliyattır. Kitaplar da ince değildir, öyle Amber yıllıkları gibi 10 kitap toplam 2500-3000 sayfa da değildir, 10000 sayfayı geçer toplam olarak. Geniş bir coğrafyada alabildiğine fazla karakterle geçer seri. Klasik iyi-kötü fantazyası gibidir ama olabildiğine ayrıntılıdır. Betimlemeleri fazladır, açıkçası fantastik edebiyata başlangıç için fazla ağırdır hem sayfa sayısı bakımından hem de betimlemeler bakımından, karakter fazlalığından.

Okuduğun serileri yazarsan daha iyi tavsiye verilebilir, okumadıysan Kralkatili güncesini okuyabilirsin, Sissoylunun serisini okuyabilirsin vesaire.

Son düzenleme:
Kimse Centilmen Piç serisini onermiyor. Uzuluyorum. :(
En son okuduğunuz kitaplar konusunda önermiştim birkaç kişiye, güzel seri. Bir de Scott Lynch 4. kitabı çıkarsa da okusak, adam birkaç yıldır Thorn of Emberlain'in çıkış tarihini hep ileri atıyor. Bu seri de 7 kitap olacak ama ne zaman bitecek acaba?

En son okuduğunuz kitaplar konusunda önermiştim birkaç kişiye, güzel seri. Bir de Scott Lynch 4. kitabı çıkarsa da okusak, adam birkaç yıldır Thorn of Emberlain'in çıkış tarihini hep ileri atıyor. Bu seri de 7 kitap olacak ama ne zaman bitecek acaba?
Hırsızlar Cumhuriyeti'ni hala okumadım. Locke Lamora'nın Yalanları'ndan sonra Kızıl Gökler Altında Kızıl Denizler pek beklentimi karşılamamıştı. O yüzden üçüncü kitaba elim gitmiyor pek. Sen nasıl buldun son kitabı?

Hırsızlar Cumhuriyeti'ni hala okumadım. Locke Lamora'nın Yalanları'ndan sonra Kızıl Gökler Altında Kızıl Denizler pek beklentimi karşılamamıştı. O yüzden üçüncü kitaba elim gitmiyor pek. Sen nasıl buldun son kitabı?
Hırsızlar Cumhuriyeti benim için 1 ile 2 arasında. 2. kitabı ben gene beğenmiştim ama ilk kitap gibi değil. 3. kitapta çetenin eski üyelerinden biri olan Sabetha geliyor onunla birlikte de flashbackler. Flashback'in en güzel tarafı Camorr'a kısa süreliğine de olsa dönmek. Camorr şehrinin cidden ayrı bir tadı var. Flashback olunca da çeteyi tam ekip olarak görüyoruz. Kitap aynı zamanda Bağlıbüyücülerin mekanı Karthain'de geçiyor onlarla alakalı da bir şeyler öğreniyoruz. Oku bence, fena değil kitap.

Hırsızlar Cumhuriyeti benim için 1 ile 2 arasında. 2. kitabı ben gene beğenmiştim ama ilk kitap gibi değil. 3. kitapta çetenin eski üyelerinden biri olan Sabetha geliyor onunla birlikte de flashbackler. Flashback'in en güzel tarafı Camorr'a kısa süreliğine de olsa dönmek. Camorr şehrinin cidden ayrı bir tadı var. Flashback olunca da çeteyi tam ekip olarak görüyoruz. Kitap aynı zamanda Bağlıbüyücülerin mekanı Karthain'de geçiyor onlarla alakalı da bir şeyler öğreniyoruz. Oku bence, fena değil kitap.
İkinci kitabı beğenmedim değil. Yalnızca ilk kitabın o muhteşemliğinin yanında beklentim daha yüksekti, onu karşılayamadı. İkinci kitabın en güzel yanı yan karakterleriydi bence. Şimdi isimlerini hatırlayamıyorum ama Kumarhanenin sahibi ve yardımcısı, tayfanın kaptanı ve yardımcısı vs. Epey sağlam karakterlerdi. Onların olduğu bölümleri okumak çok iyi geliyordu.

Yalnız merak ettiğim bir şey var.

Locke üçüncü kitapta ölüyor mu? Öyle bir şey hatırlıyorum sanki.

İkinci kitabı beğenmedim değil. Yalnızca ilk kitabın o muhteşemliğinin yanında beklentim daha yüksekti, onu karşılayamadı. İkinci kitabın en güzel yanı yan karakterleriydi bence. Şimdi isimlerini hatırlayamıyorum ama Kumarhanenin sahibi ve yardımcısı, tayfanın kaptanı ve yardımcısı vs. Epey sağlam karakterlerdi. Onların olduğu bölümleri okumak çok iyi geliyordu.

Yalnız merak ettiğim bir şey var.

Locke üçüncü kitapta ölüyor mu? Öyle bir şey hatırlıyorum sanki.
Ölmüyor, 3. kitabın ilk 100 sayfası bununla geçiyor.

3. kitap bence ilk kitaba oldukça yakın bir seviyede, beğendim epey. Eski karakterleri görmek çok güzeldi, üstüne Sabetha da geldi. Komedisi de aksiyonu da yerindeydi. 4. kitapta epey büyük olaylar kopacak gibi onun da temellerini attı.

[/url][/IMG]
[/url][/IMG]
Hadi bana da ana karakterin iyi den kotuye evrilisi yada Ana karakterin mafya patronu uyuşturucu baronu falan oldugu bir kitap onerin.

Yani polisiye istemiyom. Kötünün tarafı ndan olucak hikayesi. Empati falan kurdursun işte ne biliim. :(
Riziko Tom Crusun şirket filmi, ÇılgınBilly ise BruceWİllisin oynadığı filmler kitaptan uyarlam
Edit: konuyu açan arkadaş Jules Wern okuyabilir, elimde Esrralı ada vardı , tam anlamı ile denizde geçen bir macera olmasada..,
Amerika içsavaşından balonla kaçıp bir adaya sığnıyorlar ve oaradki yaşamı anlatıyor
Lanetliİkona deneizde yaşamını sürdürmüş bir çaylağın günlüğü keyfilidir, bununda filmini izlemiştim adını unuttum

Son düzenleme:
@Tilqi_Gin unutulmuş diyarlardan 20 civarında kitap okumuşumdur. Daha başka adını anmak istemediğim alacakaranlık serisi vb. birkaç seriyi okuma gafletinde bulundum. Gölgelerin efendisi diye bir zımbırtıyı 8. kitapta bıraktım. Sapphique-incarceron okudum ki devamının gelmesini isterdim.Ejderha mızrağı destanından birkaç kitap okudum ama spoiler yeyince orada kaldı. Zaman çarkı bittiyse onu da okuruz. Önceliğim kurgunun iyi olması, salt iyi-kötü olmasa daha güzel olur.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık