Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Kitap Sohbeti

Merhabalar
Kitaplar konusunda konuşabileceğimiz, fikirlerimizi söyleyip tartışabileceğimiz bir konu açmak istedim. Konu başlıklarında benzer bir konu bulamadım varsa yetkililer belirtirse çok sevinirim.

Dördüncü kanat kitabını sipariş verdim. Zamanında çok fazla reelsini görüp hep ertelediğim bir kitaptı. Ejderhaların insanları seçtiği bir evrende bir ejderha binicisi iki ejderha tarafından seçiliyor.
Fantastik/Romantik bir seri :utaniyorum:

@kekomancer ile beraber yakında 5. kitabımızı okuyacaz. Katılmak isteyen olursa katılabilir. Kitabı okuduktan sonra Discord'da kitap hakkında sohbet ediyoruz.

Okuyacağımız kitap: Necip Mahfuz'un Kahire Üçlemesinin birinci kitabı "Saray Gezisi". Duruma göre diğer iki kitabı da okuyacağız:
2.Şevk Sarayı
3.Şeker Sokağı

Kitap piyasada kalmadığı için epub olarak okuyacağız.

Yazar hakkında kısaca bilgi:
Necib Mahfuz, 1988 Nobel Edebiyat Ödülü sahibi Mısırlı yazardır. (11 Aralık 1911-30 Ağustos 2006). Nobel ödülü kazanan ilk müslüman ve tek Arap yazardır. "Ortadoğu'nun Balzacı" olarak tanınır. Hayatı Mahfuz, Kahire'nin Cemaliye bölgesinde 6 çocuklu bir ailenin en küçük çocuğu olarak dünyaya geldi. Bir tüccarın oğlu olan Mahfuz, adını kendisini doğurtan Profesör Necib Paşa Mahfuz'dan aldı. 70 yıllık kariyeri boyunca 34 roman, 350 küsur kısa hikaye yayımladı. Kitaplarının çoğunda, hayatının tamamını geçirdiği ve Nobel ödülünü almak için bile ayrılmadığı Kahire'nin tarihi mahallelerindeki yaşamı; modern ve geleneksel yaşam arasında denge kurmaya çalışan sıradan insanları anlattı; pek çok kitabı Arap filmlerine konu oldu.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık