Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] King'in Sırrı

King'in Sırrı Ne?

• KİNG MEYVESİNİ UYANDIRDI ÇOK HIZLI İYİLEŞİYOR

Kullanılan: 6 10.5%
  • KİNG KANAMIYOR

Kullanılan: 3 5.3%
  • KİNG KENDİNİ DAĞLIYOR

Kullanılan: 19 33.3%
  • KİNG'İN BEDENİ ATEŞTEN

Kullanılan: 10 17.5%
  • KİNG KRAL HAKİ KAPLIYOR

Kullanılan: 2 3.5%
  • KİNG YALAN SÖYLÜYOR

Kullanılan: 2 3.5%
  • DİĞER

Kullanılan: 15 26.3%

• Kullanılan toplam oy
    57
Konuyu spoiler metnine göre açıyorum. Ekstra bir değişiklik olursa bölüm çıktığında konuyu güncellerim. Fakat görünen köy klavuz istemez. Resimleri ise yarın bölüm çıkınca değiştireceğim. Şimdilik spoiler resimler yeterli.

Gelelim konuya. Malumunuz 1032. bölümde King vs Zoro için garip bazı durumlar oldu. Zoro, King'e birkaç kere saldırmasına rağmen King hiç kanamamış. Hiç zarar görmemiş. Öncelikle bunlarla ilgili bazı resimleri inceleyelim. Sonrasında King'in sırrı için düşündüğüm şeyleri yazacağım.

İlk olarak Zoro'nun ilk saldırısı ile başlayalım. Aşağıdaki resimde Zoro'nun sargıdan çıktıktan sonra King'e yaptığı saldırıyı görüyoruz. Burada yapılan saldırı Zoro'nun en güçlü tekniklerinden birisi. Aynı teknikle Killer'e tek attı.

Yukarıdaki resimde King'in üzerinden siyah bir şeyler çıktığını görüyoruz. Biz bunun kan olduğunu düşünmüştük. Ama King'de herhangi bir kanama olmadığını sonraki sahnede gördük. Buradaki siyahlık muhtemelen kokanın yıldırım efekti olabilir. Fakat bu konu net değil. 1032. sayıda Zoro, King'i hiç kanatamadığını kendisi söyledi. Aşağıdaki sahnede kingin göğsünde kesik yok. Ya king kesildi hızlıca iyileşti zoro onun iyileştiğini görmedi ya da kesilmedi. O siyahlık çarpışma efekti.

Aşağıdaki çarpışmada da Zoro gene King'in derisini aşamadı. Maskesi kırılmış ama tenine ulaşamamış.

Aşağıdaki resimde net bir şekilde kingin üzerinde çizik bile yok.

Zoro, Kaido'yu kestiği saldırının aynısı ile King'e saldırdı. Gene çizik yok. Aşağıdaki resme baktığımızda King tatsumaki içinde kanatlarının arasında kendini koruyor. Bir sürü kesme saldırısı kanatlarına çarpıyor. Sadece kanatları değil, kafasındaki çıkıntı ve elleri de kesilmiyor. İşte mesele burada.

Bundan sonrası ilginç. Zoro ile king arasında bir konuşma oluyor. Zoro, King'i kesemediğini söylüyor ve King'e diyor ki;

Zoro: "Bu dinozor ve ejderhaların ünlü sertliği (savunması) mı?
King: "Bu doğru, ama ben bundan da daha fazlasıyım!! Ben diğerlerinden biraz daha fazla özelim!!

King, ejderha ve dinozorlardan daha iyi bir savunması olduğunu söylüyor. Hiçbir şekilde hasar almıyor. Peki neden almıyor, işte bunu tartışalım.

FİKİRLER

Fikir kaynaklarını marco ve kataya bakarak oluşturmak mantıklı. Marco iyileşiyor. Katakuri geleceği görüp hasardan sıyrılıyor. Bu durumda King'deki özellik daha farklı olmalı. Ne iyileşme ne de geleceği görme olmamalı. Ona özel bir beceri çıkmalı. Ben gene de oluşan fikirleri yazayım.

1. KİNG MEYVESİNİ UYANDIRDI ÇOK HIZLI İYİLEŞİYOR
King, ejderha ve dinozorların sertliğini övüyor ama kendisinin hasar almamasının sebebinin daha özel bir şey olduğunu söylüyor. Doğal olarak bu fikir çok da tutarlı değil. Veya, King kesiliyor ama kan çıkmadan hemen iyileşiyor.

2. KİNG KANAMIYOR
King'in bedeni ırkından dolayı farklı bir yapıda ve kanama özelliği göstermiyor. Kanama olmayınca da Zoro zarar vermediğini düşünüyor. Ama Kingin serliğini veya dayanıklılığını övdü. Demek ki kesilmiyor zarar görmüyor.

3. KİNG KENDİNİ DAĞLIYOR
King, kesilen yerleri daha kanama işlemi olmadan hemen dağlıyor. Daha sonra da iyileşme yeteneği ile dağlanan yeri iyileştiriyor. Bu sebeple Zoro zarar veremediğini düşünüyor.

4. KİNG'İN BEDENİ ATEŞTEN
King'in vücudu tıpkı prometheus gibi ateşten ve haki ile vursan da etkilenmiyor. King'i kesmenin yolu ateşi kesmekten geçiyor. Zoro, aynı saldırılarına ateşi kesme tekniği de ekler yaparsa işte o zaman zarar verebilir.

5. KİNG KRAL HAKİ KAPLIYOR
King kendini kral haki + koka ile kaplıyor bu yüzden zarar görmüyor. Ama King'in sertliğini ejderha ve dinozordan daha özel bir sebebi olduğuna bağladı. Yani olayı hakiden bağımsız.

6. KİNG YALAN SÖYLÜYOR
King kesilmiyor ama kesilememe sebebindeki gizemli şey hakkında yalan söylüyor. Sırrını saklıyor. Zoroyu yanıltmaya çalışıyor. Tıpkı katakuri gibi neden güçlenmene izin vereyim kafasında. Neden sana sırrımı söyleyeyim? Yalan söyledim diyebilir.

Sizin fikriniz nedir?

Bu ırkın ateşle bir bağlantısı var. Ayrıca spo da kanatlarıyla ilgili bir bölüm vardı. Sanji uçmak için onları kullanmıyor gibi bir anlam çıkıyordu.
Bu sebeple ateş seçeneğini seçtim ama aşırı sıcak ve basınctan bedeni sertleşmiş de olabilir.

Ben King'in bedeni ateşten olduğu için ateşe zarar verecek bir tekniğiniz yoksa zarar veremezsiniz diyorum. Ama yenebilirsiniz. Yorgunluktan düşer en sonunda. Ama zarar görmez. Mesela jinbei oradan geçerken kinge bir tane su saldırısı yapsa zoro bunu görse ne olduğunu anlayabilir.

Yeni gördüm konuyu.

Bence bu gizeme biraz da Zoro'nun ne yönde bir p-up alacağını irdeleyerek ulaşmak mümkün olabilir. Ancak King'in kanamaması ve yalan söylemesi seçenekleri dışındaki her seçeneğin kendi içerisinde bir mantığı var. O iki seçeneği ben kafamda eliyorum.

Bunlar dışında kalan ve eleyeceğim ilk seçenek bedeninin ateşten olması. Zoro zaten ateşi kesebiliyor. Bu seçeneğe göre King'in yenilmesi için Zoro'nun herhangi bir p-up almasına gerek yok.

King'in bedenini kral hakiyle kaplıyor oluşu(bu seçenek onu diğer yıkımcılardan özel yapar)

Kendini dağlaması ve iyileştirmesi(ırkına gönderme)

Meyvesini uyandırması(bu da diğerlerinden daha özel olma durumu)

Bu 3 seçenekten biri üstüne yogunlaşırım ben. Kabaca olay bu. Teferruata inerim biraz düşünüp.

King'in olayı deri yenileme olabilir, Queen'de beklediğim birşeydi aslında. Konuşuldumu bilmiyorum bu bölümde kırılan maskesi tekrar yerine gelmiş her nasılsa. Muhtemelen meyvesini uyandırmıştır ve sınırsız deri yenileyebiliyordur.

Edit: Maskedeki yarık duruyormuş pterosaur formunda çok net görünmüyormuş.Bu scan işleri karıştırıyor. Dolayısıyla deri değiştirme olamaz.

Son düzenleme:
King şeytan meyvelerini bulan ırktan geliyordur belki. Zoro da her şeyin nefesini duyduğunu unuttu herhalde.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık