Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Kingdom

Bence övüldüğü kadar iyi yansıtılamadı. Devamlı büyük işlerin peşinde ve başında adam ama hep iş ya tersine dönüyor ya da başarı olsa da çok bariz oluyor. Wang Qi işi mesela, iki katı orduyla neredeyse yeniliyorlardı yine. Koalisyon faciaydı. Bunun kralını mangada malın önde gideni olarak göstermeleri dışında adama artı yazacak pek bir şey gösterilmedi.
Savaş başlatacaksınız ortalığı şöyle edeceksiniz diyor Qin için ama kendi tavırları da aşağı kalır değil.
Yani tutarsızlık var adamda, en azından ben öyle hissettim hep.
Boş insan ya. İleride daha rahat görürüz. Ölse de rahatlasak.

Ana sebep bence Ou Qi'yi dolandırmış olması. Bunun dışında koalisyon ordusunu da toplayan, ana karakterin ülkesine saldırtan bu. Kötü karakter değil ancak ana karakterin tarafından bakınca sevilesi de değil sanırım.
Adam ülkesini koruyor. Bu yüzden gıcık mı alınır karakterden? Şimdiye kadar falsolu bir hareketini görmedim. Adamı zindana atmışlar idam edileceğini söylüyorlar, buna rahmen Li Mu hala savaş taktiği veriyor. Ülkesini işgalcilerden korumaya çalışıyor, favori karakterlerimden biri benim.

Li mu yani Ri boku candır. Mimikleri , söylemleri, karakteri , aldığı kararlar ,mücadele ruhu serinin en iyilerinden.

Hepsini geçtim Qin Kralının önünde orada bulunanların alayına meydan okuyuşu serinin nirvanasıdır.

Ayrıca hala anlamayanlar var .Gücünü aklından alan "taktisyen" bir komutan sadece saf gücüyle savaşan bir canavar komutandan çok daha tehlikelidir.Bazı arkadaşlar eline kılıç alıp NİYE savaşmıyor diye cahil cahil burun kıvırsada gerçek bu.

Adam ülkesini koruyor. Bu yüzden gıcık mı alınır karakterden? Şimdiye kadar falsolu bir hareketini görmedim. Adamı zindana atmışlar idam edileceğini söylüyorlar, buna rahmen Li Mu hala savaş taktiği veriyor. Ülkesini işgalcilerden korumaya çalışıyor, favori karakterlerimden biri benim.
Bence her şey net olarak gösterilmiş son bölümlerde. Eleman ülkesini önemsiyor ama halkı(veya kral vs.) gerekli değeri vermiyor. Bu yüzden bizim baş generalle aralarında muhabbet geçmedi mi zaten? İleride değerinin bilinmeyip, öldürüleceği de söylendi zaten.

Yani, ülkeye kraldan ve diğer elemanlardan bin kat katkısı var ama değeri bilinmiyor ve adam da buna karşın hiçbir şey yapmıyor, ülkesini(veya kralı) körü körüne desteklemeye devam ediyor. Bu kadar ülkene bağlıysan, darbe yap krala, geç başa kardeşim.

İkinci olarak Mangaka'nın ayıbı var. Houken'i her başı sıkıştığında piyasaya sürüyor. Houken olmasa sanki şuana kadar defalarca öldürülecekmiş gibi yansıtılıyor. Ayrıca en çok sevilen karakterlerin öldürülmesine neden olan Houken'dir ve Houken'i de piyasaya süren bu arkadaştır.

Bence her şey net olarak gösterilmiş son bölümlerde. Eleman ülkesini önemsiyor ama halkı(veya kral vs.) gerekli değeri vermiyor. Bu yüzden bizim baş generalle aralarında muhabbet geçmedi mi zaten? İleride değerinin bilinmeyip, öldürüleceği de söylendi zaten.

Yani, ülkeye kraldan ve diğer elemanlardan bin kat katkısı var ama değeri bilinmiyor ve adam da buna karşın hiçbir şey yapmıyor, ülkesini(veya kralı) körü körüne desteklemeye devam ediyor. Bu kadar ülkene bağlıysan, darbe yap krala, geç başa kardeşim.

İkinci olarak Mangaka'nın ayıbı var. Houken'i her başı sıkıştığında piyasaya sürüyor. Houken olmasa sanki şuana kadar defalarca öldürülecekmiş gibi yansıtılıyor. Ayrıca en çok sevilen karakterlerin öldürülmesine neden olan Houken'dir ve Houken'i de piyasaya süren bu arkadaştır.
Li Mu darbe yaparak kralı devirir, başa da çok rahat geçerdi, ancak halk onu kabul etmezdi. Bunu kendisi de söylüyor, adamları da. Bir nevi Dao Xiang Wang'a hizmet etmeye mecbur kalıyor.

Li Mu darbe yaparak kralı devirir, başa da çok rahat geçerdi, ancak halk onu kabul etmezdi. Bunu kendisi de söylüyor, adamları da. Bir nevi Dao Xiang Wang'a hizmet etmeye mecbur kalıyor.
Kralın oğlu daha aklı başında birine benziyor. Onu geçirebilirdi bence. Ancak tarihsel bir seri olduğunu göze alırsak bilmediğimiz başka sebeplerden darbe yapmamıştır..

Riboku nun Houken i savaştırmasının sebebi aslında savaşın 1. komutanı olmasıdir.Sen hiç Ousen i bire bir savaşırken gördün mü? Savaşın 1. komutanları özelikle taktisyen olanlar kızgın koru eliyle tutmaz maşa kullanır.Çünkü kendine bir şey olursa savaş baştan biter .Gerektiğinde savaşa direk katılabilecek kadar da gözü kara olduğu Gyou savaşında zaten gösterilmiştir.

Kaldı ki Houken savaşarak kendince cevaplar arayan biri ve Zaho nun en önemli 3 komutanından biri. Kendiyle eş birini piyon olarak sahaya sürdü demek yanlış bir yorum olur.Houken in görevi savaş üzerine düşünmek, plan yapmak değil sadece savaşmak !Adam kendini zaten piyon olarak kullanılmasına gönüllü.Kimseyi de umursamayan bencil biri.

Son düzenleme:
Bu biraz bakış açısıyla alakalı. Tepeden baktığın zaman kaliteli bir ulu general. Ama ana karaktere bağlandığın zaman hedefinin önündeki en büyük engellerden birisi. Koalisyon Savaşı olsun bal dudağın ve Duke Hyou'nun ölümü olsun ana karakterin basamakları daha hızlı yükselmesi için 'istemeden' bir yol açmış olsa da saygı duyduğu insanların ölümüne sebep olmuş bir kötü karakter. Ana karakter Li Mu olsaydı, bu sefer de tam tersi Qinliler kötü karakter olacaktı ana karakter açısından.

Ouki'nin öldüğü savaşta ordu saklaması baştan garip. Koalisyon savaşı oluyor tek yol geçit diyorlar ama birden aslında başka bir yol olduğu ortaya çıkıyor. Zaten savaşta da Karin'in gerisinde kalıyor taktikte. Sai'ye giderken Hyou anlıyor yakalıyor onu ama yine birden Houken ortaya çıkıp kurtarıyor ve Hyou'yu öldürüyor. Qi'nin sarı nehirden destek getireceğini bile anlıyor adam tutuklanmasa onu da engelleyecek.

Yani adamın kötü karakter olarak yansıtılması sorun değil mangakanın adama sürekli mucize yarattırması sorun bence.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık