Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Kimler Kaido'yu Kesebilir?

Kim/Kimler Kaidou"yu Kesebilir.

• Kullanılan toplam oy
    88
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bu seride yara verme başka şekilde işleniyor. Bir hikayesi bir altyapısı olmadığı sürece yara izleri kalmıyor. En basit örnek olarak şunu gösterebilirim.

Luffy'deki bu yara izi dururken...

Burada bir ufak çizik bile kalmadı.

Yani şu yara izi vermiş bu verememiş demenin pek mantıklı bir yanı yok. Narrative olarak bakmak gerekiyor biraz.
Fakat adam tanıtılırken hasar almaz diye tanıtıldı. Hadi buna Oda'nın gazı diyelim. Ee bu adam defalarca denizcilerin ve imparatorların eline düşmüş. Eğer bu adam öldürülebilir olsa öldürürlerdi. Tabi Oda adamı öldürmeye çalışmadılar gibi saçma bir kılıf uydurabilir ama benim anladığım bu adam hasar almıyor. Bu yüzden ne denizciler nede imparatorlar öldüremi adamı. Diğer türlü hasar çok saçma oluyor çünkü.

Hepsi keser. Mihawk ve Fujitora dışında büyük çaplı hasar veren çıkmaz. Kesmek var kesmek var bu listedeki adamlar bir çizik bile atamayacaklarsa ölsünler zaten.

Fakat adam tanıtılırken hasar almaz diye tanıtıldı. Hadi buna Oda'nın gazı diyelim. Ee bu adam defalarca denizcilerin ve imparatorların eline düşmüş. Eğer bu adam öldürülebilir olsa öldürürlerdi. Tabi Oda adamı öldürmeye çalışmadılar gibi saçma bir kılıf uydurabilir ama benim anladığım bu adam hasar almıyor. Bu yüzden ne denizciler nede imparatorlar öldüremi adamı. Diğer türlü hasar çok saçma oluyor çünkü.
Bir yandan da 7 kez yenildi diye de tanıttı. Kalıcı bir yara kalmadığı için hiç hasar almadı diyemeyiz. Benim şu ana kadar bu seride gördüğüm bir karakterde kalıcı bir yara olacaksa çoğunlukla bir hikayesi oluyor. O yüzden yara kalmış diye pek takılmıyorum.

Tayfadan Luffy ve Zoro en iyi örnekler. Bunlar dışında Shanks var. Akainu var. Wb'nin, Mf'yi yıkan yumruğunu yedi, çizik bile kalmadı. Fakat Aokiji dövüşü sonrasında kalıcı yara kalmış. Daha baksak örnekler bulabiliriz.

Bir yandan da 7 kez yenildi diye de tanıttı. Kalıcı bir yara kalmadığı için hiç hasar almadı diyemeyiz. Benim şu ana kadar bu seride gördüğüm bir karakterde kalıcı bir yara olacaksa çoğunlukla bir hikayesi oluyor. O yüzden yara kalmış diye pek takılmıyorum.

Tayfadan Luffy ve Zoro en iyi örnekler. Bunlar dışında Shanks var. Akainu var. Wb'nin, Mf'yi yıkan yumruğunu yedi, çizik bile kalmadı. Fakat Aokiji dövüşü sonrasında kalıcı yara kalmış. Daha baksak örnekler bulabiliriz.
Belki sayıca azınlıkta kaldığı için veya bazı tuzaklar sonucunda 7 kere yenildi. Yani illa hasar aldığı için yenilmiş olması gerekmez. Ama eğer hasar alıyorsa nasıl denizciler ve imparatorlar bu adamı öldürmedi diye bir soru çıkıyor karşımıza. Bu sorunun bütün cevapları da saçma olur. Bu yüzden ben hasar almadığını düşünüyorum Kaido'nun

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık