Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Kılıç "Ustalığı" Karmaşası

Seride Kılıç Ustalarının Yeri Nedir/Ne Kadar Önemlidir?

• Kullanılan toplam oy
    86
@Dr. Hiluluk @twei

Bu konudaki rahatsızlığını anlıyorum ama her şeyden öte samimi olmakta fayda var. Saygısızca, seviyesizce yazan adamlara karşı minnoş tavırlar sergileyerek yazamazsınız. Her fırsatta ortamı geren, insanları kışkırtan adamlar forumdan uzaklaştırılır olması gereken budur. Bu adamlar görece daha büyük bir olay çıkartana kadar forumda takıldıkları için mevzu onlara karşılık veren insanları da kapsayarak "ama senin yaptığın da yanlış şimdi" ye geliyor. Bu kısır döngü yüzünden bir kişinin banlanacağı ortamda defalarca kez en az iki insan forumdan uzaklaştırılmıştır. Ayrıca @twei kışkırtmak sadece saçmalama demekle olmaz, her fırsatta makaraya alınan belli başlı karakterlerin fanları da çok tatlı kışkırtılıyor forumda mesela. Aynı adamlara çoğu zaman geri zekalı muamelesi de yapılıyor alttan alttan. Sana tanıdık geliyordur belki bu stil. Bunun da yanlış olduğunu belirtmek lazım.

@Dr. Hiluluk @twei

Bu konudaki rahatsızlığını anlıyorum ama her şeyden öte samimi olmakta fayda var. Saygısızca, seviyesizce yazan adamlara karşı minnoş tavırlar sergileyerek yazamazsınız. Her fırsatta ortamı geren, insanları kışkırtan adamlar forumdan uzaklaştırılır olması gereken budur. Bu adamlar görece daha büyük bir olay çıkartana kadar forumda takıldıkları için mevzu onlara karşılık veren insanları da kapsayarak "ama senin yaptığın da yanlış şimdi" ye geliyor. Bu kısır döngü yüzünden bir kişinin banlanacağı ortamda defalarca kez en az iki insan forumdan uzaklaştırılmıştır. Ayrıca @twei kışkırtmak sadece saçmalama demekle olmaz, her fırsatta makaraya alınan belli başlı karakterlerin fanları da çok tatlı kışkırtılıyor forumda mesela. Aynı adamlara çoğu zaman geri zekalı muamelesi de yapılıyor alttan alttan. Sana tanıdık geliyordur belki bu stil. Bunun da yanlış olduğunu belirtmek lazım.
ben eğlendiğimi belirterek karakterlere ve aşırı fanlara tutumları yüzünden sallıyorum ama fikir sıçtıklarını hiç söylemedim. herhangi başka bi mecra da da dile getirmedim mesela. discordta bi grup var, orda mesela @Historia sanji fanlığını fazla abartınca onun tutumuyla dalga geçmişliğim var, @croco boy ile falan da dalga geçmişliğimiz çok ama bu "stil" yok bende. neyse o an en yakın okuduğum örnek sendin ondan yazdım zaten, tanımam etmem.

Üye silindi 1004

Öyle bir ayrımın olmadığı ve olmayacağı Buggy arcta belli olmuştu. O zamandan bu zamana hasretle ve gayretle böyle bir beklenti içinde olman beni duygulandırdı.

Seride hiçbir karakter için kılıç ustası ve daha fazla kılıç ustası ayırımı yapılmayacak. Bu sebeple Shanks'ın kılıç ustası olarak tanıtıldığı evrende Mihawk'ın en iyi ve en güçlü olması hazmetmek zorunda olduğun bir gerçek. Hee bu gerçek sana saçma ya da sıvama gelebilir. Luffy'nin Kaido'dan tek yemesi de birilerine saçma geliyordu ama aslında gayet olağan bir durumdu. Güç dengelerini iyi yorumlayamayanların far görmüş tavşan gibi kalmaları beklenen bir şeydi. Demem o ki mangakanın Dressrosa'dan sonra şişirilmiş, amiralleri, yonkouları alacak boyuta gelmiş Luffy fanları ve destekçilerine Kaido vasıtasıyla attığı tokadı Mihawk kanadında da yememeniz için bu gerçeği hazmetmeye bakın derim.
“Roronoa Zoro, Luffy WCI’dan dönene kadar samurayları kontrol altına alıp içten devrim başlatacak”

Mf arc'a bakıpta güç seviyesi kurmanızı doğru bulmuyorum. Zira Amiralin 1 üstü olan Filo Amirali Sengoku, en baba formuyla Luffy'e tek atabilmeyi geçtim, doğru düzgün bir hasar bile veremedi, gidin okuyun o sahneleri.

Ne diyelim yani Luffy , Filo amiralini karşılayacak kadar güçlü müydü diyelim teee Px'yi tayfasıyla anca alan Luffy'e?

Luffy Sengoku'dan aldığı baba yumruktan sonra hiçbirşey olmamış gibi 10'larca rütbeli denizci tokatladı, Luffy'de çok güçlüdür kesin bu mantıkla, yonkou 3.komutan kesmez o haliyle 2.komutan falandı muhtemelen :D

Ya da koskoca filo amirali Sengoku çöpün teki miydi? Yonkou komutanı bile etmez miydi?

Edit : Mf'de daha bir sürü saçmalık silsilesi vardı, bu daha hiçbirşey yani.
Tamam işte bizde verilerin saçmalığından bahsediyoruz? Adamı göklere çıkartmak yerine itin götüne sokuyoruz?

Sen sırf kulakları uzun diye Dresrosadaki oyuncağa Enel diyen adamsın buradan Arc analizi yapma istersen. :D

Üye silindi 1004

Kılıç ustaları ikinci sınıf muamele görüyor. Oda kılıç ustalarını pirinç tarlasında çalıştırıp kırbaç atıyor. Kılıç ustaları bu serinin bel kemiğidir. Mihawk çok rahat Kaido’yu keser çünkü Shanks’le efsanevi dövüşler yapıyormuş. Bana inanmıyorsanız Beyazsakal’a bakın onun bile kulağına gitmiş. Kılıç ustalarına haksızlık yapıyor Oda. Vista en az Yonkou seviyesidir zaten. Marco falan hikaye. Her şeyden önce Marco kılıç ustası değil yani hiç şansı yok.

serideki kılıç ustalarına bakalım

- Roronoa Zoro
- Mihawk
- Ray
- Big Mom
- Oden
- Ryuma
- Vista
- Beyazsakal
- Gol D. Roger
- Süleyman Çakır
- Shanks

Kılıç ustaları ikinci sınıf muamele görüyor. Oda kılıç ustalarını pirinç tarlasında çalıştırıp kırbaç atıyor. Kılıç ustaları bu serinin bel kemiğidir. Mihawk çok rahat Kaido’yu keser çünkü Shanks’le efsanevi dövüşler yapıyormuş. Bana inanmıyorsanız Beyazsakal’a bakın onun bile kulağına gitmiş. Kılıç ustalarına haksızlık yapıyor Oda. Vista en az Yonkou seviyesidir zaten. Marco falan hikaye. Her şeyden önce Marco kılıç ustası değil yani hiç şansı yok.

serideki kılıç ustalarına bakalım

- Roronoa Zoro
- Mihawk
- Ray
- Big Mom
- Oden
- Ryuma
- Vista
- Beyazsakal
- Gol D. Roger
- Süleyman Çakır
- Shanks

Marco :T Tiç bile, hatta Jozu'nun da sağ belinde var ama gözükmüyor bu kadraja girmemiş...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık