Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Kid ve Shanks'ın Karşılaşması Nasıl Oldu?

Arkadaşlar merhaba.Bu teroinin hikayeye pek bi etki bırakacağını sanmıyorum.Ama yinede fikrimi belirtmek ve sizin fikirlerinizi görmek istedim.Teori başlıktan anlayabileceğiniz üzere Kid ve Shanks'ın çatışması üzerine.Önce karakterleri tanıyalım.

Eustass ''Captain'' Kid

Eustass Kid (Yūsutasu Kiddo), Güney Mavi'den gelen ve Kid Korsanları'nın kaptanı olan azılı bir korsandır.

Kid, eskiden On Bir Süpernova olarak bilinen, şimdi ise En Kötü Jenerasyon olarak anılan On İki Korsan'dan biridir. İlk gösterildiği zaman Monkey D. Luffy'den daha yüksekti. Tayfası ile neden olduğu sivil katliamları nedeniyle başındaki ödül bu kadar fazladır.

Bir Yonko olan Shanks'ı indirmek için ittifak kurma girişimleri yaparken, saklandığı adaya bir başka Yonko olan Kaido düşmüştür. Kid yaptığı dövüşü kazanamadığı için, şu an Kaido'nun elinde tutsaktır.

[
Akagami No Shanks

Shanks (Shankusu), Kızıl Saç Korsanları'nın kaptanı ve bir Yonko'dur. Ayrıca Grand Line'ı tamamen ele geçirebilmiş tek korsan tayfası olan eski Roger Korsanları'nın da bir üyesiydi.

Shanks, serinin ana karakteri olan Monkey D. Luffy'nin korsan olmak için ilham aldığı kişidir. Bunlara ek olarak Luffy'nin şu an kullandığı Şeytan Meyvesi olan Gomu Gomu no Mi, Luffy meyveyi yanlışlıkla yemeden önce Shanks'a aitti.

O zaman benim teorime geçebiliriz...

Teori kısa olucak.Çok detaya girmeyeceğim hemen okursunuz.

Kid muhtemelen Shanks'i denizde arayarak buldu.Birde Shanks gibi birine meydan okuması ayri bir konu zaten.Sonra Shanks'e kapışma talep etti.Shanks de kabul etti tabi.Neyse Shanks ve tayfası Kİd ve tayfasını şamar oğlanına çevirirken Kid ya da tayfasından biri bir yolunu bulup Shanks'in tayfadan birini öldürdü.Shanks'in de karakterini biliyoruz öyle boş yere adam öldürecek biri değil ama değer verdiği insanlara zarar gelince de kendini karşı tarafa tanıtan bir abimiz.O anda sinirle Kid'in kolu aldığını düşünüyorum.Sonra da dövüş bitmiştir.

Teori bu kadar.Sizin teorilerinizi de bekliyorum.

Karakterleri tanıtırken kullandığım kaynaklar.

http://www.korsanfan.com/konu/eustass-kid.84/
http://www.korsanfan.com/konu/shanks.21/

Kid ve tayfasının Shanks ve tayfasından birini öldürebileceğini sanmıyorum.
Kolunu Shanksın kendimi aldı yoksa tayfasından birimi bilmiyorum ama büyük bir ihtimalle Kidin karakterinin cani kanasusamış bir tarafı olduğu için Shanks ders vermek amacıyla almıştır.

Kid ve tayfasının Shanks ve tayfasından birini öldürebileceğini sanmıyorum.
Kolunu Shanksın kendimi aldı yoksa tayfasından birimi bilmiyorum ama büyük bir ihtimalle Kidin karakterinin cani kanasusamış bir tarafı olduğu için Shanks ders vermek amacıyla almıştır.
O benim de aklıma geldi ama yazmadım

Kıyının Efendisi Shanks'ı yiyecekmiş. Kid Shanks'ı kurtarırken kolunu vermiş. Sebebi Kid'in Shanks'ın babası olması. Roger öncesi zamanda yenilip hayata küsmüş. Bonney'e beni küçült şansımı yeniden deneyeceğim demiş.

Kol Shanks tarafından alınmış olabilir, ama senaryo tutmaz.

Birincisi, bahsettiğin savaşta Kid'in Shanks ile eşleştiğini düşünürsek; Kid'in tayfasının geri kalanından herhangi bir kimsenin Shanks'ın tayfasından herhangi birini öldürebileceğini bırak, kılına bile dokunabileceğini sanmıyorum.

İkincisi ise Shanks, tayfasından birinin ölmesi durumunda Kid'in sadece bir kolunu almakla yetinmezdi. Şuan helvasını yiyor olurduk Kid'in. Bundan emin olabilirsin.

Öldürme ihtimalini kid üzerinden değerlendirirsek bence eksik kalır. Çünkü kid birini öldürürse tayfadan o kişiyi shanksın öldürmesi gerekir. Burada şu olabilir. Karşılık olarak kid'in tayfasından biri öldürülmüş ve kid'e bir nişan olarak kolsuzluk armağan edilmiş olabilir. Ki roo henüz kimse ölmemişken bile higuma tayfasından birini öldürmüştür çünkü biri artistlenmeye kalkmıştır. Kid'in karakterini düşününce artistlenme ihtimali çok yüksek. Teoriyi destekleyen en önemli etmen bence kızıl saçların çok etliye sütlüye karışmaması. Yani cidden shanksı kızdıracak bir şey yapmış olabilirler.

Karşılık olarak kid'in tayfasından biri öldürülmüş ve kid'e bir nişan olarak kolsuzluk armağan edilmiş olabilir.
Kesinlikle daha olası bir senaryo. Shanks'ın canını sıkmışlardır, o da hadlerini bildirme bâbında Kid'in tayfadan bir kişiyi gömüp bir de üstüne Kid'in kolunu almıştır ki bir daha böyle bir işe kalkışmasın.

Harbiden ne yaptı acaba angut
yonkolar arasında shanks'ın gücü kafalarda hala bir soru işareti. keşke şu dediğim senaryo olsaydı da karizması yürüseydi karakterin biraz, insanlar daha çok merak etseydi ve güvenleri de artsaydı shanks'ın gücüne. detaylara gerek yok ha. meyve, haki, bilmem ne bilmemize gerek yok. sadece deseydi ki "kid korsanları shanks'a bulaştı, shanks da kid korsanları'ndan birini gömüp kid'i de kolsuz bıraktı"; vallahi yeterli. tatmin olurdum ben.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık