Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Kayıp Yüzyıl, Roger, One Piece

ellerine saglık güzel bir teori olmus.bu konuda bir cok konuda bir sürü mesajım var.genel olarak bir cok sey aynı düsünceye cıkıyor zaten.yalnız ben wgnin uzaydan geldigi gibi,d.lerinde ordan olabilecegine inanıyorum.yani wb orda o sözü wgye savas accaklar için söylüyor.d.leri hatırlayıp onların kim oldugunu nasıl ögrendigini hatırlayıp,wgden bahsetmesi bence mantık dısı.dünyaya savasmak için gelen o insanlar antik krallıgın sakinleri.buna en can alıcı dayanakta adamların en önemli sırlarını rio kitabesini teslim ettikleri müttefikleri shandrada direk uzaydan gelme ;)

http://www.korsanfan.com/forum/konu/12552-antik-krallik-ve-antik-silahlar

rogerın olayı ise bariz,usopp bunu acıkca belirtiyor.korsan cagını kendi baslatıyor.wb ve crocus bizzat dile getiriyor rogerın bekledikleri.yani bizim tayfa rogerın willini alıyor ve onun yapamadıklarını yapıcak.burdada devreye robin giriyor.buradaki tespitin güzel zaten görüldügü üzere sadece oharalıları degil,onları seytan olarak adlandırarak isimlerinide kötülüyorlar ki bu psikolojik bir propogandadır,ohara adınıda öldürmeye calıstılar.

dragonun roger tayfasıyla ilişkileri konusunda ceşitli teoriler var.direk tayfada oldugu yada bir sekilde diyaloga gectikleri yada dragonunda herseyin sesini duyabildigi gibi ceşitli teoriler.

one piece zaten tek parca demek ve dünyanın tek parca olucagını kastediyor bence.su anda bölünmüş ama o zaman tek olucak.savası getirecek olanda rio kitabesi zaten wb bunu ölmeden cok güzel acıkladı.tüm cagların sorumlugunu üstlenicek kişi tüm dünyaya savas acıcak,luffy yani ;)

son olarak d.nin anlamı konusundada bir sürü teori var.descent kelimesini öne sürenler var sitede arishiteru yarım ay adı altında bir teori sunmustu.ingilizce cok bilindik olur latincenin kendisini kullandı diye düsünüyorum mesela ben.ama yaklasımın ve teorin güzel yani bu sekildede olabilir.

sonuc olarak emegine saglık güzel teori olmus keske daha fazla bilgi olsa elde bayagı bekliyecegiz öyle gözüküyor ;)
Altı çizili yer dışında söylediğin herşeye katılıyorum ancak bir kaç çeviriye baktım Dünya için savaşmaya gelenler diyor.Orada 1 kaç kelime bile çok fark ediyor.Dünyaya savaşmaya gelen insanlarla/Dünya için savaşmaya gelen insanlar.

Altı çizili yer dışında söylediğin herşeye katılıyorum ancak bir kaç çeviriye baktım Dünya için savaşmaya gelenler diyor.Orada 1 kaç kelime bile çok fark ediyor.Dünyaya savaşmaya gelen insanlarla/Dünya için savaşmaya gelen insanlar.
ikiside makul durum ama dedigim gibi konumu okursan e.oda bizim dünyamız gibi sadece ayı koymamıs yörüngeye 5 gezegen daha var.e.oda dragon ball fanı,muhtemelen o gezegenleri baglıyacak olaya.zaten shandra,bilka ve skypieayı bagladı.adamlar direk aydaki bilka sehrinden gelmiş.antik krallıgın en büyük müttefiki shandra,uzaydan gelmiş.raftele ulasması bile ne kadar zor.muhtemelen d.ler zamanın en ileri teknolojisine sahip,ve wg ise aynı anda antik krallıgın müttefikiler.eger cok iyi niyetli olursan bilgilerini paylasırsın.muhtemelen wg kıskanclıkla,içerden yardımda alarak antik krallıgın kendi teknolojilerini kendilerine karsı kullandı ve yok ettiler o krallıgı.yani ileri teknoloji sahibi olan antik krallık.medeniyeti övülen gücü övülen antik krallık uzaydan gelen biri varsa oda d.ler.nasıl bilkalılar aydaki sehirlerinin adını unutmamış adaya aynı adı vermişlerse.belkide d.ler geldikleri gezegenin veya sehirlerinin ilk adını tasıyorlar kısaltma olarak hala.efsanevi sehir shandra dendi övüle övüle bitirilemedi gördükki,dünyadan degiller.bence aynısı antik krallık içinde gecerli.

yada diger bir teori olarak wg uzay korsanları gibi yagmacı bir toplum.seninde üzerinde hem fikir oldugun üzere dünyaya iniyorlar.ama antik krallıgın gücü onları saskına ceviriyor.ve zamanlarını bekliyerek tüm dünyayı ele gecirmek için en büyük engeli ortadan kaldırmak için savas acıyorlar.burda göz ardı ettigin nokta ve ilk teoriyi güclü kılan sey 20 krallıktan bahsedilmesi.yani 20 krallık bir araya gelmiş.wg denen olusum bir birliktelik.yani bu adamların hepsimi uzaydan geldi.antik krallık ise tekil,d.lerin bir benzeri yok hepsi cok asırılar.tek bir krallık shandra gibi tek bir ada ve büyük bir medeniyet.o yüzden d.ler dünyaya savasmaya gelmişlerdir dedim ;)

Shandorianlarla Skypie ve Birkalar arasında bir savaş vardı ve aslında çok sembolik bir savaştı.Skypiealılar ve Birkanlar Shanroia toprağını işgal ediyorlar onları tapraktan uzağa sürüyorlar adamları memleketlerinden kovuyorlar.Teoriyi oluşturmamdaki en büyük dayanak noktam buydu açıkçası.Birkanlarla Skypiealıların Shandialılara yaptığını Wg'de yani Birkanlar D.lere yapmış olabilir.(wb'nin tabiri ile dünya için savaşmaya gelenler)

Ancak D.ler bence saf dünyalı çünkü kanatları yok :D zaten skypiea arc'ı izleyeli uzun süre oldu bazı ilgileri unutmayada başladım.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık