Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Kayıp Yüzyıl, Irklar ve Büyük Savaş

Bölüm yorumlarına atmıştım ama teori olarak açmam istendi. Altında tartışabiliriz. Birkaç yerde fazla boşluk doldurma yaptım ama genel hatlarıyla hikayenin bu şekilde bağlanacağına inanıyorum

-------------------

Şimdi bu Ohara'da gördüğümüz gezegen modelinin etrafında 6+1 adet ay görmüştük. Bunlarla ilgili çok fazla teori üretildi zaten ama ben sanırım Oda'nın hikayeyi nereye bağlayacağını anladım gibi.
Aşağıdaki ırkların her biri farklı bir aydan dünyaya geldi diyelim
1. Balıkinsanlar - sağ alttaki dalgalı dalgalı çizilmiş ay. Muhtemelen orası tamamen suyla kaplı
2. Devler - soldaki, modelde bile görünecek kadar yüksek dağları ve derin kraterleri olan büyük ay
3. Minkler - aya bakınca dönüşmeleri bir ipucu
4. Bucaneer ırkı
5. Tontatta - Bunlar muhtemelen Enel'in bulduğu minik otomataları yapan ırk
6. Lunaria - Muhtemelen önceki orijinal diyebileceğimiz Nika'nın ırkı bu. Beyaz saçları ve ateş kullanımı burada ipucu
6+1. Skypia'lılar - Bunlar ve Lunarialılar muhtemelen şu gezegen modelinde en sağdaki ikilinin küçük olanındanlar
8. Bir de Oni ırkı var. Ohara gezegen modelinde 7 ay sayıyoruz ama şurada 8 tane var.

Bunlar dışındaki uzun uzuvlular (uzun kol, uzun bacak, uzun boyun) ve 3 gözlüler gibi ırklar insanların alt türleri gibi görünüyor, dünya temelliler.

Şimdi yukarıdaki bilgiler doğrultusunda, muhtemelen kayıp yüzyıldaki büyük savaşın olay örgüsü şu şekilde işledi:
- İnsan ırkı teknolojide zirve yaptıktan sonra ayları keşfederek buralarda yaşayan ırkları köle olarak dünyaya getirdi. Bu astronot kıyafetli kutsal ejder tribi buradan geliyor
-One Piece'te her zaman sadece 1 tane ay gördük. Yani 1 ay hariç hepsi yok olmuş diyebiliriz. Muhtemelen bu son ay da Mink'lerin yurdu olan ay.
- Muhtemelen insanların bu zorba politikasını onaylamayan bir krallık vardı ki bu da antik krallık. Dikkat ederseniz antik krallığın dostları olarak hep bu insan olmayanları gördük, minkler, devler bucaneerlar, lunarianlar vs. Hepsi de Nika'dan haberdarlar
-Bu özgürleştirme savaşı sırasında Antik Krallık, savaşı kazanabilmek için antik silahları geliştiriyor. Poseidon zaten direkt bir deniz kızı ki onlar antik krallığın müttefiki/kurtarmaya çalıştıklarından. Plüton ve Uranüs de bu ırkların özellikleriyle bağlantılı yer altı ve gökyüzü temalı zımbırtılar çıkacaktır.
-Savaşın diğer cephesinde de insanlar şeytan meyvelerini ortaya çıkartıyorlar. Egghead'te bu meyvelerin insan arzularından meydana geldiğini öğrendik. Şeytanla anlaşma mı yaptılar, ne olduysa artık bir şekilde bu şeytan meyvelerinin gücüyle insanlar savaşı kazanmış gibi görünüyor. Gura gura gibi ada yokedebilecek meyveler var sonuçta
-Antik Krallık tamamen yok oluyor. Kurtulan bir kesim Wano'yu kurmuş muhtemelen. Orada yaşananların unutulmaması için Poneglyph'ler yazılıyor.
-Gerçek Nika'nın ırkı olan Lunaria'ya soykırım yapılıyor, balıkadamlar köleleştiriliyor, Bucaneer'ların da soyu kurutuluyor, Minkler Zou sayesinde hayattalar, Tontattalar gizli yaşıyorlar, Oni ırkından neredeyse kimse kalmadı.
-Nika konusunda, eğer King'in surat uzatma hareketi meyveden bağımsız, ırkıyla ilgili bir özellikse bu kulağa gayet makul geliyor. Lunarianların en güçlüsü Nika savaşın seyrini değiştiriyor, herkesi özgürleştirip birleştirme yolunda ilerliyor. Hatta Joyboy'un balıkadamlara verdiği söz bu diyebiliriz. Nika yeniliyor ve sözünü tutamıyor ama arzuları hala hayatta olduğu için ruhu bir meyvede saklanıyor. Evet meyveler insan ruhu taşıyorlar, Ace sinirlendi diye Sabonun ateşinin parlaması buna bir örnek. Normalde amaç savaşı kazanıp, RedLine'ı yıkıp tüm ırkları birleştirmekti. Bu sırada su yükselmesi ve sele karşılık Noah yapılıyor. Ancak savaş kaybedilince Noah suyun dibine saklanıyor, tamamen sulara gömülmek üzere olan Antik Krallıktan Wano dediğimiz küçük bir parçayı Oni'ler çekerek uzaklaştırıyor. Nika'nın geri dönüşünü bekleyen ırklar sessizce saklanarak türlerini devam ettirirken, bu sırada insan krallıkları dünyanın çivisini çıkarıyor.

Bölüm sonunda devlerin zaten Nika'dan, Luffy'nin Nika olduğundan ve bir gün Nika'nın geleceğinden haberdar olduklarını, bunun bir nevi planlı bir şekilde beklenildiğini görüyoruz.

Sıkıldım öyle üç beş fikir salladım ortaya. Bir Enel gelse de seri tatlansa be

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık