Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Karanlık Meyvesi vs. Yerçekimi Meyvesi

Tamam da adı üstünde yatay çekim gücü, yatay itme gücü değil. Yani sonuç olarak ikisi de birbirini çekiyor olacak?
Yani benim bildiğim fuji sadece çekiyor mangada gösterilen bu itemiyor. Yoksa itebiliyor da ben mi yanlış biliyorum?
Çekerek nasıl binaları kendisine zıt yöne doğru yamultabilir ki?

dusau

Çekerek nasıl binaları kendisine zıt yöne doğru yamultabilir ki?
Horizontal gravity demiş; gravity yer çekimi demek. O sahnenin sonunda sabo uzaklaşmıyor, fujinin yanına geliyor. Ki o binaları kendine doğru çekmiş. Gerçi ortadan itse de aynı görüntü olabilir ama sanki her şeyi kendine çekmiş gibi duruyor.

Fierce Tiger çok daha karizma ama ne işe yaradığını bir türlü çözemedim. Yani ne oluyor onu kullanınca? Binalar falan bükülüyor tamam da rakibe etkisi ne? Biri beni aydınlatsın.

Fierce Tiger çok daha karizma ama ne işe yaradığını bir türlü çözemedim. Yani ne oluyor onu kullanınca? Binalar falan bükülüyor tamam da rakibe etkisi ne? Biri beni aydınlatsın.
Şöyle düşün, yer çekimini arttırıyor sayısal anlamda. Yani çok yüksek derecede yer çekimi gerçekleştirip seni batırıyor iyice merkeze doğru. Counter Strike 1.5 oynadıysan sv_gravity'i 999999 yaptığında en ufak bir prüzlükte ölüyorsun çünkü yer çekimi çok kuvvetli. Hakan Şükür'ün Ekvator bölgesinde kafa topuna 1m atlayabilmesi ve aynı kafa topuna kutuplarda 80cm atlayabilmesi gibi desem aydınlatıcı olur mu?

Issho'nun saldırısını açıklayayım;

Issho orada yerçekimi gücünü yatay uyguluyor. Yatay giden yerçekimi, engele çarptıktan sonra alanı içerisinde kalan şeyleri içe doğru büküyor. Bir nevi kara delik diyebiliriz. Kumarhanede bu yerçekimini dikey olarak ugulamış ve zemini delmişti. Buradaki saldırının sonucunda da aynı şek olacaktı, fakat bir devamını göremedik. Interstellar filmini izleyenler, ne demek istediğimi anlamışlardır.

Horizontal gravity demiş; gravity yer çekimi demek. O sahnenin sonunda sabo uzaklaşmıyor, fujinin yanına geliyor. Ki o binaları kendine doğru çekmiş. Gerçi ortadan itse de aynı görüntü olabilir ama sanki her şeyi kendine çekmiş gibi duruyor.
İyide orda Sabo kendisi gidiyor. İlk saldırıda savruluyor sonra ateşe dönüşüp karşı atak yapıyor.

Aslında karadelik yaratabilen bir karakterle hiçbirşeyin başa çıkamaması gerekir. Onun çekim kuvvetinin yanında depremmiş volkanmış falan vızıltı ama anlaşılan One Piece evreninde öyle değil. En azından şimdilik.

Şöyle düşün, yer çekimini arttırıyor sayısal anlamda. Yani çok yüksek derecede yer çekimi gerçekleştirip seni batırıyor iyice merkeze doğru. Counter Strike 1.5 oynadıysan sv_gravity'i 999999 yaptığında en ufak bir prüzlükte ölüyorsun çünkü yer çekimi çok kuvvetli. Hakan Şükür'ün Ekvator bölgesinde kafa topuna 1m atlayabilmesi ve aynı kafa topuna kutuplarda 80cm atlayabilmesi gibi desem aydınlatıcı olur mu?
İlkokul çocuğuna fizik dersi mi anlatıyorsun güzel kardeşim, gayet iyi biliyorum orasını. :D
"Bu saldırı" rakibe ne yapıyor onu çözemedim diyorum.

Issho orada yerçekimi gücünü yatay uyguluyor. Yatay giden yerçekimi, engele çarptıktan sonra alanı içerisinde kalan şeyleri içe doğru büküyor. Bir nevi kara delik diyebiliriz. Kumarhanede bu yerçekimini dikey olarak ugulamış ve zemini delmişti. Buradaki saldırının sonucunda da aynı şek olacaktı, fakat bir devamını göremedik. Interstellar filmini izleyenler, ne demek istediğimi anlamışlardır.
Hah şöyle ya, bak şimdi çaktım işte.
Tam tahmin ettiğim gibi, çekimin yönünü de kendisi belirleyebiliyor ki bu bence kara delikten daha tehlikelidir. Çekim kuvvetini de istediği gibi yükseltebiliyorsa, pek ala bir kara deliğin çekim gücüne bile ulaşabilir.

İnterstellar da efsaneydi be. :D

dusau

Ben yanlış biliyordum o zaman. Kendinden uzaklaştırıyor. O zaman meyvenin değeri gözümde katlandı. Bu herif böyle iterken kim gelse hızı kırılır, yavaşlar.

Zaten dikkat ederseniz sabo da baya bir savruluyor.Logia olduğu için de suratı dağılıyor,dağılması kolaylaşıyor sanırım.Daha sonra hırslanıp tam gaz isshonun üstüne gidiyor.Teach karadelik yaratıyorsa adam da meteor çekiyor meyvenin gücü az değil.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık