Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Kapak Teorileri

Öteki konuda da dediğim gibi yonkouya işlemez bu güçler.Senaryo bu tarz birşey çıkcak büyük ihtimal ama.Lola'nın düşünceleri oynandı büyük ihtimal.
Diğer yakaladıklarında güzel tespitler.Pedro baya işlenmiş tayfada olabilir gerçektende.
İşler mi işler belli olmaz. Sugar gibi bir bebenin Yonkou kadar olmasa da bir çok güçlü adamı tek bir dokunuşu ile oyuncağa çevirdiği bir seride her şey mümkün bence. Özellikle böyle akıl oyunları çok daha mümkün.
Pedro gelsin tayfaya adam adam. Davşandan iyidir.

ANIMEDE GÜNCELE GELMEYENLER DİKKAT!
SPOILER İÇERİYOR
!
Müsadenle benim Kapak teorilerim.
Kapak 19 kıvrık desen ile bence şeytan meyvelerinin kıvrımlarını kastetmiş. Bölümün adı da 'şeytan meyvesi'.
Oda'ya bütün şeytan meyveleri kıvrımlı mi diye soruluyor o da evet ve acaba Sanji'de şeytan meyvesi mi diye merak ediyorum diyor. Ya kıvrık kaşı ile espri yapıyor ya da ciddi!
Kapak 270 Pedro tayfaya katılmasa bile tayfa için yaptığı büyük fedakarlıktı.
Kapak 416 bana şu aileyi hatırlattı
Kano Kuni'den ve gelin ve damadın kıyafetlerine bakın sivri uçlar ve kapaktaki gergedanin boynuzları ile chinjao'ydu sanırım onun kafasını simgeliyor olabilir. Ve tabi chinjao'nun yeleği ve gergedanin yeleği. Ayrica diğer resimde küçük kardeşin saç rengi ve Nami'nin saç rengi de benzer. Üstelik Nami Dressrosa arc da yoktu kimbilir belki de anne ya da babasına birebir benziyordu ve karşılaşmaları için erken olduğundan Nami Dressrosa'da yani en azından savaş bölümünde yoktu. Gerci araniyor posteri var. Yine de Nami Kano ülkesinden olabilir. Bana mantıklı geldi.
Şu kapağa bakın bir de
Happo lideri ile alakalı ve bir sürü sivri uç.
Kapak 582 de tekrar bu sivri uçlar görünüyor. Aşağıda bahsettim.
Kapak 419 Pedro değil de Wano'da gösterilen kaplan sanki. Zoro -Wano ilişkisi. 'Efsane Kahraman' bölüm adı =Ryuma.
Kapak 420 Wedding Cake baya baya düğün pastası Big Mam arc daki. Fareler de düğün töreninde pastadan çıkan Luffy ve farklı hayvanlari Brulee Luffy ile kopyalamişti onlar. Luffy ve Nami kitap içinde hapsedilmişti hatırlarsanız ona gönderme bence babun. Fareler ayrica çocukluğuna gönderme bence de evet.
Kapak 421 skor tablosundaki K bana Kuzan'ı çağrıştırıyor. Robin'in 3 numaralı bilardo topuna vuruyor olması da ya Aokiji onu 3 kere kurtarmış olabilir. Ya da 3 amiral ve yıkım çağrısı.
4 koala var Aokiji dahil 4 amiral.
Aokiji, akainu, kizaru, Fujitora.
Kapak 483 bariz yeni hasir şapkalar;
Jimbei köpekbaliği o netleşti.
Yilan salome'ye de benziyor bence Hancock
Kuş için tahminim yok Marco bir hasir sapka olur mu bilmiyorum belki bir Tengu ya da zoan tipi bir şeytan meyvesi kullanan biri tayfaya katılabilir.
Kapak 533'te benim dikkatimi çeken kıyafetler oldu. Sanji'nin üzerindeki Law'in şapka deseni ve koçun üzerinde ki x-Drake'in ceketine benziyor.
Sanji’nin yani Germa 66'nin hayraniydi x-Drake ve Law. Gelecek bölümlerde Sanji, Law ve x-Drake uzayla ilgili bir bölümde karşımıza çıkabilirler.
Kapak 537'de filin Zoro'nun bardağını dolduruyor olması= Zoro-Wano bağına işaret ediyor.
Kapak 582 baya ilginç!
İki takım var. Siyah üzerine sarı (ve evet kayıp çocuk kapağı ve Kano ülkesi ya da Happo simgesi sivri tepeler) ve pembe çiçekler olarak diyim ikiye ayrılmış. Sanırım pembe çiçekler Akainu' nun hedefi olacaklar. Bölüm Ace ile ilgili Ace'i öldüren de Akainu...
Aslında alakası yok şimdi bu görseli ararken yani Akainu'nun dövmesini. Akainu'nun Wanolu olma ihtimali var gibi görünüyor. Ve aslında bu kapakta iki ülkeye ayrılmış takımlar var. Wanolular (Sakura çiçekli formalar) ve Kanolular. Nami Kano formasıyla ( ve tabi ki Sanji de) Zoro Wano formasıyla. Topa dikkat edin sivri sivri uçlar var. Bu görsel gelecekte ya da geçmiste Wano- Kano savaşına gönderme olabilir . Yerdeki Kano formalı fil baya cinjao'yu andırıyor.
Tavşan Carrot, ayı da Bepo olmalı.
Not: Sai ve maymun benzerlikleri sima aynı ve Sai'nin pantolonu ve maymunun tacı

Çok güzel konuydu emeklerinize sağlık. Şimdi tek tek bölümlerin kapaklarını inceliycem.
Ben de baya uzatarak yazmışım biraz coştum okuyanlara teşekkürler.

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık