Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Kairoseki Hakiyle Parçalanabilir mi?

hyogoro dede anlatırken odanın çizdiği ryuoya göre bedenin dışına haki çıkarılıyor, yani dokunmadan kırmak mümkün olabilir neden olmasın :S yani zaten şu an beden dışındaki hakiyi kullanarak belki kairoseki ile tutsak edilmiş kişiler de kairosekiyi kırabilir bilemiyoruz ki. sonuçta bu haki canlının iradesinin saf hali ise en güçlüler kairoseki ile bile dizginlenemez hale gelmeli, sanırım, fazla mı romantik oldu bilmiyorum :S

Çok eski fillerların birinde Zoro'nun kairoseki ağı kesip bitkin Luffy'i kurtardığı sahne gibi bir şey hatırlıyorum. Şirketin saçmalaması gibi düşünmüştüm ama tamamen yoğunlukla alakalı olduğu gördük. Yoğunlaşmış kairoseki maddeyi kesmek büyük göt istiyor onu anladım. Zaten takip ettiğim yere kadar da örneğine rastlamadık.

Bana 951. Bölümde big mom'ın kelepçemi çıkarın demesi aşırı saçma gelmişti. Sen koskoca yonkou'sun en güçlü 10 karaktere girersin ama kelepçeyi çıkaramıyorsun. Yonkou bile çıkaramıyorsa kimse çıkaramamalı

Şuu sayfayı irdele, bir de Enies Loby'de Luffy ve Lucci'nin gemi parçaladığı anlar vardı, tam hatırlamıyorum kırılıyormuydu ama onlara da bak.

Belli bir yerden çizgi çekip şurası kairoseki demek zor tabi

Saf güçle yapılabilecek bir şey gibi gelmiyor bana.
Şöyle söyleyeyim,kairoseki çok sert bir madde,kırılamaz bir şey ise zaten kırılmaz(ve sende böyle düşünüyorsun)ama bir dayanma sınırı varsa,buda fiziksel güçle mümkün olabilir,haki ise fiziksel gücü arttıran bir unsur.

Yani özellikle hakiyle bir alakası yok bence.

Kairoseki çok çok sert, ama kırılmaz değil. Yoğunluğuna göre sertliği ve düşürdüğü enerji artıyor. Rayleigh ve Luffy'nin kırdığı boyunluk da kairoseki değil diye hatırlıyorum. Bombalı boyunluk sadece. Köle, mahkumlar kaçmasın diye.

Bence kırılıp kesilebilir. Zoro seri sonunda herşeyi kesebilen birisi olacak. Ayrıca alabastada daha güçlü olsaydım kesebilirdim demişti kairoseki kafeste iken. Demek ki Zoronun kairoseki keseceğini yani elmas da keseceğini göreceğiz. Şimdi kesme işi teknikle alakalı. Fakat fiziksel bir darbe ile kırılabilir mi? Kırılabilmesi için kairosekiden daha sert bir hali ile vurmak lazım. Şuan kariroseki kırmaya en yakın kişi jozu. Çünkü elmas da kairoseki kadar sert. Üstüne haki eklerse kırabilir belki. Fakat bir kişi elmasa haki eklerse elmasın sertliği değişir mi emin değilim. Ben kimsenin kokası elmas seviyesinde sert vereceğini sanmıyorum. O zaman çok fena bir güç olur. Doğal jozu gibi olursun.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık