Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Kaido’ya Son Vuruşu Kim Yapar?

Kaido’ya son vuruşu yapacak kişi kim olur?

• Luffy

Kullanılan: 87 62.1%
  • Zoro

Kullanılan: 30 21.4%
  • Oden

Kullanılan: 8 5.7%
  • Big mom

Kullanılan: 3 2.1%
  • Diğer

Kullanılan: 12 8.6%

• Kullanılan toplam oy
    140
Luffy yaparsa çok çocuksu ve sıkıcı olur.
Teoriler doğru çıkarsa (Zoro-Shimotsuki) ailesinin katilinden intikam almak, Ryuma hatırlatması eşliğinde Oden'in ruhunun kazındığı kılıçla Zoro yaparsa epik ve anlamlı olur. Ama yine de beklenen şeylerden biri olur.
Ben daha farklı bir son istiyorum.Oden ile karşılıklı son darbe ikisinin de canını alsın mesela. Yada Vegapunk'ın icadıyla yeni amiral gelsin o bitirsin. İm veya gorosei olur. Başka bir yonko olursa çok daha iyi ve gerçekçi olur.

Arkadaşlar ilk başlığım olduğu için hatam olmuşsa şimdiden affınıza sığınıyorum. Ama wano’daki son gelişmelerden sonra bu başlığı açmasam olmazdı.

1- Luffy

Hikayenin esas oğlanı. Plot armor prensi. Ryou tekniğini öğrendikten sonra kaido’ya attığı yumruklar hala herkesin aklında. Bir yonkou, üstelik kötü bir yonkou düşecekse bunu luffy’den başka kim yapabilir

2- Zoro

Serinin doğuştan torpilliler listesinde ikinci sırada yer alan müstakbel “Dünya’nın en güçlü kılıç ustası” Roronoa Zoro. Big Mom’ın bile savuştur dediği ataklar yapma cüretini gösterdi yonkou kaido’ya karşı. Bugün forumda dahi kaido’ya tek atabileceğini iddia edenler olduğunu görmek bu ankette önemli bir ihtimal olduğunu tekrardan kanıtlıyor.

üstelik ryuma’nın ejder kesme tekniklerini bilfiil kullandığını ve kaido’nun da balık ejder karışımı bir zoan olduğunu eklemek gerek.

3- Oden

https://images.app.goo.gl/8EMeZzksSWJzvz8e8

İsminin birincisi Kozuki Oden, wano’nun çılgın dansçısı, Momo’nun babası, zoro’nun kayınbabası, kuri’nin kurtarıcısı, roger ve wb’nin gözdesi. Kaido’ya bugüne kadar en büyük hasarı vermiş kişi. Öyle ki 20 sene sonra dahi koskoca yonkou’yu bir titreme alıyor hatırladıkça.

artık geri dönmüş olma ihtimali de bu kadar yüksekken, yüzyılın intikam hakkını taşıyan oden’i yok saymak ayıp olur kanaatindeyim.

4- Big Mom

https://images.app.goo.gl/6HScZYF4c3r3vN269

queen’in korsan ittifaklarının ihanetle biteceği vurgusu, big mom ekibinin adaya bir türlü ayak basamaması, 2 yonkou indirmenin güçlüğü ve ponegliflerin akıbeti gözetildiğinde big mom’ın da ankete iddialı bir giriş yaptığını düşünüyorum.

nitekim kaido’yu son vuruşu atabilecek kapasitede olanların da başında gelir big mom.

5- Diğer

Diğer tüm seçenekler benim gözümde fer’i nitelik taşıdığından son seçeneği diğer yapmak istedim. Tabi kendine has, iddialı fikirleri olanlar olduğu takdirde bu şık yeniden düzenlenecektir. Şimdilik tüm diğer karakterleri bu seçenek altında toplamayı faydalı buluyorum.
luffyden başkasına oy atan şimdiye kadar hangi seriyi okuyordu bilmiyorum. diğerleri ihtimal dahilinde bile değil. en büyük hasarı kim verir derseniz o da luffy olur. luffy; ana karakter. "en" denilen her konuda kafada o olur. 2.yi tartışan konular daha gerçekçidir bana göre...

luffyden başkasına oy atan şimdiye kadar hangi seriyi okuyordu bilmiyorum. diğerleri ihtimal dahilinde bile değil. en büyük hasarı kim verir derseniz o da luffy olur. luffy; ana karakter. "en" denilen her konuda kafada o olur. 2.yi tartışan konular daha gerçekçidir bana göre...
ben oyumu big mom’a bastım başlığı açtıktan hemen sonra. İhanet vurgusu, kaido’nun nasıl devrileceğinin bir türlü bilinememesi, meyveyi verenin big mom olması, çok muhtemel meyvenin zaafını da bilmesi vs gibi ihtimaller varken özellikle.

Bu arc için kesin değil ve olmamalı da bence. Çünkü bu arc için Luffy dış kapının dış mandalı aslında. Az geri dursa seri level atlayacak. Yeter Luffy Luffy Luffy. İnsan her gün kebap yese bıkar.
Haklısın .tamam luffy ana karekterimiz ama animede dövüşlerini izleyince eskisi kadar zevk vermiyor. Seride adam akıllı kılıç dövüşü bi kaku vs zoro da gördük. Oda gerçekten güzeldi. İnsan araya kılıç ustası koyar en azından. Bunun dışında doğru dürüst kılıç savaşını görmedik.

Haklısın .tamam luffy ana karekterimiz ama animede dövüşlerini izleyince eskisi kadar zevk vermiyor. Seride adam akıllı kılıç dövüşü bi kaku vs zoro da gördük. Oda gerçekten güzeldi. İnsan araya kılıç ustası koyar en azından. Bunun dışında doğru dürüst kılıç savaşını görmedik.
Her dövüşünde bir saçmalık zaten. Baydı! Hem o kadar ima yapıldıktan sonra o kafayı Zoro'nun alması farz oldu artık.

Bu arc için kesin değil ve olmamalı da bence. Çünkü bu arc için Luffy dış kapının dış mandalı aslında. Az geri dursa seri level atlayacak. Yeter Luffy Luffy Luffy. İnsan her gün kebap yese bıkar.
"Ana karakter - Arc'ın asıl villain"ı arasındaki bağa girmesek bile Luffy'nin Kaido ile kapanmamış bir hesabı var. Zamanında tek yediği kişiyi Zoro'ya yendirmez Oda, yendirmemeli de zaten.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık