Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Kaido ve King Gelseydi?

Kaido ve King gelseydi savaşın sonucu ne olurdu?

• Kullanılan toplam oy
    181
Niye herkes Kaidoyu Wb ile beraber savaşacak diye yorum yapıyor. Wbye suikast için yola çıkmadı mı bu adam. Blackbeard gibi bir tarafta bekleyip son anda Wbye arkadan dalar onu öldürür kaçardı. Eski hasımlardı sonuçta.

Savaşın seyri elbet değişirdi korsanlar tarafında.Wb ve Ace sağ kurtulurlardı.Kaido Wb den vs sözü alırdı ve Wb yi öldürürdü sonrasında.

Shanks ve WB'nin temas etmesinden, Kaido + BM ittifakından çekinen, daha da önemlisi Kaido'yu kızdırmaktan korkan Gorusei, Kaido MF'ye adım atmadan Ace'in teslimini emreder, infazdan vazgeçerdi. :)

MF'deki kurgu çelik duvarla depremi absorbe edelim, korsanların platforma girmesine engel olalım, şeklindeydi. Oars duvarda gedik açmasa platforma yaklaşamıyordu WB tayfası. Uçabilen sadece Marco vardı, onun da yeteneği bir işe yaramazdı. Buzdan duvar, çelik duvar ve bir de arkalayan Px ordusunun arasında kalıp katlediliyorlardı zaten böyle bir ortamda Squardo WB'yi bıçakladı, Ace dışındaki çocuklarını düşünmediği için.

Bu kurguda King ve Kaido gibi uçan/ateş türü iki karakterin olaya dahil olması her şeyi değiştirir. Çelik duvarların, Pxlerin, Kuzan'ın ve oluşturduğu buzulların tamamının yok olduğunu düşünün. WB bıçaklanmaz, tüm filonun önü açık, ID takviyesine bile gerek kalmadan alırlar Ace'i ordan. :)
MF'yi değerlendirirsen, savaş taktiksel olarak komple facia. Kuzan denizi dondurmak yerine gemiyi delecek şekilde buz saldırısı yapsa, Bodsalino ve PXler destek verse bunlar olurken Skazuki magma yumruklarını yukarıdan gönderse savaş başlamadan biterdi. Oda'da taktiksel zeka 0.

Bu noktayı eş geçersek 5 kadim fazla güçlü olup ölümsüz ve yorulmayan karakterler. Savaşta ibreyi ters çevirebilecek kadar güçlüler. Ama dediğim gibi yukarıdaki paragrafta zaten absürt bir savaş olduğunu söylüyorum mantıklı bir şekilde yonetilseydi denizciler bir kişi bile kaybeymezdi. Ama maksat hikaye ilerlesin.

Son düzenleme:
Karşıdakilerin eli armut mu toplayacak. Beyazsakal Donanması var karşıda Arlong,Kuro,Don Krieg falan yok.

Kong'un bu durumda yardım için Kızıl Hattın ucuna gelip kutsal topraklardan Kaido gibi Marinford'a atlaması çok havalı olurdu.

Niye herkes Kaidoyu Wb ile beraber savaşacak diye yorum yapıyor. Wbye suikast için yola çıkmadı mı bu adam. Blackbeard gibi bir tarafta bekleyip son anda Wbye arkadan dalar onu öldürür kaçardı. Eski hasımlardı sonuçta.
Konuyu açan söylemiş zaten kadionun denizcilere savaş açacağı bir senaryo bu diye.

MF'yi değerlendirirsen, savaş taktiksel olarak komple facia. Kuzan denizi dondurmak yerine gemiyi delecek şekilde buz saldırısı yapsa, Bodsalino ve PXler destek verse bunlar olurken Skazuki magma yumruklarını yukarıdan gönderse savaş başlamadan biterdi. Oda'da taktiksel zeka 0.

Bu noktayı eş geçersek 5 kadim fazla güçlü olup ölümsüz ve yorulmayan karakterler. Savaşta ibreyi ters çevirebilecek kadar güçlüler. Ama dediğim gibi yukarıdaki paragrafta zaten absürt bir savaş olduğunu söylüyorum mantıklı bir şekilde yonetilseydi denizciler bir kişi bile kaybeymezdi. Ama maksat hikaye ilerlesin.
Kuzanın gücü serinlik meyvesi. Direkt buz üretmiyor yani. Tayfayla ilk tanıştıklarında yerden çim alıp onun etrafını dondurarak kılıç yapmıştı. Marinefordta tsunamiyi dondurması gerekiyordu ki plan korsanları koyda kırılmayan kapılarla sıkıştırıp hepsini imha etmekti. WB bile kıramadı kapıyı daha sonra sanji de punk hazardta kıramadı.
5 kadim nika veya im harici bir konuda sahaya inmemiş olabilirler. Ki amiraller de yeterince güçlü iyibir savunma güçleri var zaten.

Herşey mihawka bağlı, shanks gelince kankasını öldürmek istemedi aynısını kaido içinde geçerlimi? Eğer saldırmak isterse cevap basit, kadioyu tek başına tutar böylece yine bir şey değişmemiş olur ama saldırmak istemezse o zaman ortada ne wb tayfası ne kadio ne King ne luffy nede amiraller ve donanma kalır donanmanın en güçlü adamı koby korkaği olur :ehe: . Shanks ile imu da evlenir birlikte yönetirler dünyayı.

Herşey mihawka bağlı, shanks gelince kankasını öldürmek istemedi aynısını kaido içinde geçerlimi? Eğer saldırmak isterse cevap basit, kadioyu tek başına tutar böylece yine bir şey değişmemiş olur ama saldırmak istemezse o zaman ortada ne wb tayfası ne kadio ne King ne luffy nede amiraller ve donanma kalır donanmanın en güçlü adamı koby korkaği olur :ehe: . Shanks ile imu da evlenir birlikte yönetirler dünyayı.
Akıl tutulması yaşadım okuyunca. Kusura bakma...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık