Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Kaido Nasıl Yenilmeliydi?

Kaido Nasıl Yenilmeliydi?

• Kullanılan toplam oy
    98
Law kid luffy üçlüsünü seçtim ama bence hasırşapka tayfası moria savaşı gibi(ama bu sefer hepsi son ataklarını yaparak) birlikte son saldırıyı yapıp yenseydi bence çok daha güzel olurdu.

Korsanlar Kralı olacak adamın tek başına bir yonko yeneceği en olası arc bu arctı.Tabiki de Kaido'yu yenecekti.Ne yapacaktı Luffy hiç bir zaman yonko gücüne ulaşamayacak ve boyna yonkolardan kaçacak mıydı?

Oldu olacak Luffy hep Alvida ile savaşıp dursun.

Korsanlar Kralı olacak adamın tek başına bir yonko yeneceği en olası arc bu arctı.Tabiki de Kaido'yu yenecekti.Ne yapacaktı Luffy hiç bir zaman yonko gücüne ulaşamayacak ve boyna yonkolardan kaçacak mıydı?

Oldu olacak Luffy hep Alvida ile savaşıp dursun.
Çok yanlış bir düşünce tarzı. Sence insanların derdi Luffy'nin Kaiodo'yu yenmesi mi? Biz Luffy böyle rezil bir şekilde yendiği için sinirliyiz arc başında varlık bile gösteremiyordu kaido'ya karşı aynı şekilde çatıda da dayak yedi. Ne bileyim çekilsin 1 yıl antrenman yapıp gelsin, Oden'in bıraktığı yara açılsın Luffy öyle yensin, ama bir anda tanrı olup yendi, bu senin içine siniyorsa sinsin, ama sanki bundan memnun olmayan herkes Luffy haterıymış gibi davranman hoş değil.

Luffy'yi hile ile yenmesine kadar her şey iyiydi. Sonra gurur yapıp Vegapunk'ın yeni silahlarına karşı tek başına savaşıp ölmeliydi.

Öncelikle temassız haki muhabbetiyle Luffy'nin şok dalgası gibi ataklar attığını Kaido'ya her vuruşunda arkadaki kayaların taşların da delindiğini felan görecektik. Sonra Kaido melez hibrit formla birlikte girince 1010'daki durum olacaktı ve Luffy kral haki kullanamya da başlayacaktı. Ardından olay Manga'daki gibi devam edecekti ve 1037'deki savaş şeklinde devam edecekti. Sonrasında Luffy g4'e girerek hem kral hem temassız haki muhabbetiyle artık etkisi çok daha iyi lanse edilen ataklar çizilerek dövüşlerine devam edecektiler. En sonunda da tüm gücüyle temassız haki ve kral haki basılmış, King Kong Gatling, ya da herhangi bir yeni Gatling serisi görecektik. Duygu Lucci'deki gibi geçecekti felan. Ada boşaltılacktı. Luffy Kaido'y Onigashima'yı da yok ederek yerin dibine sokacaktı.

Şaka maka harbiden Zoro kelleyi alsa çok daha destansı olurdu. Yani luffy 1v1 atsa yense falan (böyle boktan yazım ile değil tabi) Kaido bayılsa falan sonra uyanıp halka saldırırken asya ejderhası formunda o sırada Zoro kelleyi alsa Ryuma gibi öfff yazarken gaza geldim birde arkada ''very very strongest çalacak'' efso olurdu bence. Çok üstünkörü düşünmeden yazdım uydurma senaryomu ama asıl bahsetmek istediğim Zoro kaidoyu ejder formunda halkın önünde kessip yense (luffy kaidoyu dövdükten sonra) gerçekten efsane olurdu bence. Zoro fanı olmasam bile böyle bi senaryo baya sarardı açıkcası beni. Sonuçta o kadar yok Ryuma benzetmesi yok Kaidoyu kesen kılıç cart curt diye altyapı yaptı ama hepsi boşa gitti.

Neyse umut fakirin ekmeği ZKK gerçekleşmiş olmasada ZKK dan daha destansı olan Zoronun kapalı gözünü açması hala ihtimal dahilinde :fool:

Çok yanlış bir düşünce tarzı. Sence insanların derdi Luffy'nin Kaiodo'yu yenmesi mi? Biz Luffy böyle rezil bir şekilde yendiği için sinirliyiz arc başında varlık bile gösteremiyordu kaido'ya karşı aynı şekilde çatıda da dayak yedi. Ne bileyim çekilsin 1 yıl antrenman yapıp gelsin, Oden'in bıraktığı yara açılsın Luffy öyle yensin, ama bir anda tanrı olup yendi, bu senin içine siniyorsa sinsin, ama sanki bundan memnun olmayan herkes Luffy haterıymış gibi davranman hoş değil.
Seri hızlanmasaydı dediğine katılırdım.Ancak seri bu arcla birlikte daha da fazla hızlandı.Mesela Zoro alamayacağı sağ kol olan King'i, Sanji alamayacağı sol kol olan Quenn'i, Law ve Kid alamayacağı dünyanın en güçlü birkaç kişisinden biri olan Yonko Big Mom'ı yendi.

Şimdi bakacak olursak alınan power-upplar da da bu arcta bir bolluk var.Herkesin bu kadar güç olarak yükseldiği bir arcta Luffy'nin Kaido'yu tek başına yenmesi bana göre normal.Aldığı power-upp ta normal.Çünkü bu adamın bir sonraki arctaki rakibi denizciler dediğimiz 3 amiral+1 baş amiral+2 tane emekli amiral üstü karakter.Bu kadar yüksek power-upp almasaydı Luffy'nin olası bir Sabo'yu kurtarma girişimi her tülü başarısız olacaktı.Bu yüzden ben aldığı bu power-upp'ı da Kaido'yu yenmesini de çok abes görmüyorum.Çünkü bundan sonraki arc 3 amiral(Kizaru,Ryokugyu,Fujitora),2 emekli amiral üstü karakter(Sengoku,Garp) ve bir tane baş amiral(Akainu)Luffy bu arcta bu kadar power-upp'ı almasaydı Sabo'yun nasıl kurtaracaktı?Kurtaramayacaktı tabiki de.

Ben Luffy'nin tekrar bir abisini kaybetmesindense tayfanın bu şekilde güçlenip Luffy'nin abisini kurtarmasına razıyım.

Bu kapışmanın altını çok boş bıraktı Oda. Katakuri ve Kaido arasına bir rakip daha giderdi aslında(). Onun dışında tek sorun meyvenin değişmesiydi; meyveyi değiştirmek yerine haki odaklı bir g5 görseydik daha iyi olurdu.

Law ve Kid'e bakarak Yonko devirmedeki acınası kurguyu anlamak daha kolay. Daha acınası olan ise bilinci yerinde olmayan Kaido ve Big Mom düştükleri o çukurda ölmez(muhtemelen) ama onların yerinde Luffy, Law ve Kid'i olsa ne kadar dayanabilirlerdi...

Kaido ve Big Mom bilerek yenildik dese o bile daha inandırıcı olur. Tatmin edici galibiyetler değildi okuduklarımız.

1v1 ve g5 tamam ama okuduğumuz şekilde değil.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık