Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Kaido Nasıl Yenilmeli?

Canavarın Sonu

• Kullanılan toplam oy
    229
Ona lafım yok zaten. Beklememen gayet doğal. Benim asıl karşı olduğum daha ne olduğu belli olmayan Kid ve Law'a kesin gözüyle bakıp, bunların arasında Zoro var denildiği zaman direk olmaz diyenlere. Hatta Drake ve Hawkins bile konuluyor. :/ Hani ne olacağı belli değil, ama boşu boşuna sürekli Ryuma'nın ejderha kesmesinden bahsettiler. Boşu boşuna Enma'nın Kaido'ya yara açtığından ve bunu sadece Oden'in kullanmasından bahsettiler galiba.

Neyse az çok ne olacağı belli. Topluca dalacak ve son iş Luffy'ye kalacak. O da bir şekilde yenecek artık.
Law felan da olamaz. Bir Kid ihtimal dahilinde. Onun da öyle olmasının sebebi Kaido'yu tecrübe etmesi. Eksikliğini gördüğü için üzerine düşmüş olabilir.

Bu dövüş çok enteresan olacak. Yonkolari abartan gruba fena darbe de gelebilir diğer gruba da.

3 amiral tekleyen tek yonko üstüne bir yonkoyu, yani 2 yonkoyu Luffy Zoro Law Kid falan alırsa :gamyon:

İşlerine gelmeyince "sıvadı" Ben bunca sene güç dengelerini anlayamamışım, güç unsurlarından bir halt anlamamışım deme de sıvadı de. Daha kolay tabi. Acınası!

İkisinin ortası. Ayrıca Luffy, Kaido sahnesi göz ardı edilemeyecek kadar net bir sahne idi. Herhalde Luffy'den güçsüz olduğu net olan adamların Kaido karşısında duramamasını beklemek doğal.

Ama silahı için Kairoseki der böyle yumuşatıcı bir sebep bulur o zaman işler değişir. Çünkü Kairoseki bilidgimiz gibi meyve kullanıcılarını gucsuzlestiriyor. Hapisteki Kairoseki sahneleri de bu anlamda daha anlamlı olur.
Hmmm. Kaido meyve kullanıcısı. Kairoseki bunu güçsüzleştiriyor. BM ile dezavantajla kılıç tokuşturma yaptı yani. Ayrıca bunu dövüşürken kullandığını da düşünürsek. Bu adam savaşlarda kendini dezavantajlı duruma düşürüyor. Hmmmmmm

Ona lafım yok zaten. Beklememen gayet doğal. Benim asıl karşı olduğum daha ne olduğu belli olmayan Kid ve Law'a kesin gözüyle bakıp, bunların arasında Zoro var denildiği zaman direk olmaz diyenlere. Hatta Drake ve Hawkins bile konuluyor. :/ Hani ne olacağı belli değil, ama boşu boşuna sürekli Ryuma'nın ejderha kesmesinden bahsettiler. Boşu boşuna Enma'nın Kaido'ya yara açtığından ve bunu sadece Oden'in kullanmasından bahsettiler galiba.

Neyse az çok ne olacağı belli. Topluca dalacak ve son iş Luffy'ye kalacak. O da bir şekilde yenecek artık.
Onların ne faydaları olacak? Hasar mı verecekler? Sadece Luffy'e açık yaratırlar ve arada darbeden kurtarırlar. Zoro'nun bu işi yapmasının hoş bir tarafı yok. Bunun yerine King ile babalar gibi kapışıp devirmesi daha hoş olur. O yakıştırma meselesi ise saçma tabii. Sağ kolu bırak en çöp adam bile Kaido'ya pekâlâ dalabilir. Tıpkı çöp denizcilerin WB'ye daldığı gibi. O şekilde bakanların hiçbir gerekçesi olamaz.

Ama silahı için Kairoseki der böyle yumuşatıcı bir sebep bulur o zaman işler değişir. Çünkü Kairoseki bilidgimiz gibi meyve kullanıcılarını gucsuzlestiriyor. Hapisteki Kairoseki sahneleri de bu anlamda daha anlamlı olur.
Silahının özel çıkmasını bekliyorum. Mesela Enma'yı yapan demirci yasaları çiğnemiş. Belki de bu silahı Kaido'ya yapmasıyla bir ilgisi var. :bilmem:

Onların ne faydaları olacak? Hasar mı verecekler? Sadece Luffy'e açık yaratırlar ve arada darbeden kurtarırlar. Zoro'nun bu işi yapmasının hoş bir tarafı yok. Bunun yerine King ile babalar gibi kapışıp devirmesi daha hoş olur. O yakıştırma meselesi ise saçma tabii. Sağ kolu bırak en çöp adam bile Kaido'ya pekâlâ dalabilir. Tıpkı çöp denizcilerin WB'ye daldığı gibi. O şekilde bakanların hiçbir gerekçesi olamaz.
Hikaye olarak Zoro'ya bir şey katmadığı sürece ikisininde önemi yok benim açımdan. Benim Wano'da gördüğüm Zoro halkın gözünde yerel bir kahraman/figür haline geleceği yönünde. Ryuma ile olan paralellikler, sadece Oden'nin ehlileştirdiği kılıcı alması beni bu düşünceye itiyor. Hikayesi iyi olduğu sürece rakibinin önemi yok.

Bu konuda da Oda'nın çok üzeceğini sanmıyorum. Az çok beklediğim gibi gelişti.

Son düzenleme:
Hmmm. Kaido meyve kullanıcısı. Kairoseki bunu güçsüzleştiriyor. BM ile dezavantajla kılıç tokuşturma yaptı yani. Ayrıca bunu dövüşürken kullandığını da düşünürsek. Bu adam savaşlarda kendini dezavantajlı duruma düşürüyor. Hmmmmmm
Belki sadece uçları öyledir. Sonuçta Smoker da ucu kairosekili sopa kullanıyordu.

@William cutting

Luffy'e de bir silah dövülür mü diye düşünmüyorum değil. Zirvedeki karakterlerin neredeyse hepsinin bir silahı var.

O tek olayına senaryo diyenler de var. Yarısı senaryo gereği ise yarısı da gerçeklerdir. Dünyanın en güçlü yaratığının zopayla yaptığı isimli saldırıyı kafana yersen pekmezin akar. Öyle bir güç farkı vardı arada. Önümüzdeki raundda ise işler o kadar basit olmayacak işte. Bunun birkaç sebebi var.

- İlk dövüşte tayfasının öldüğünü düşünen Luffy öfkeyle saldırdı. Sakinliğini koruyamadığı için k.hakisi yalan oldu.(Kata'dan biliyoruz böyle olduğunu) Bu sefer k.hakisi hayat kurtaracaktır.

- Bu yeni b.haki tekniği savunmada da çok işe yarıyor. İhtiyar bile Bigmom'ın tokadından sağlam çıkabildi. Varın Luffy'yi düşünün artık.

-Hırs ve irade. Luffy tamamen bu dövüşe kilitlenmiş durumda. Aynı darbeyi yese bile bu sefer bayılacağını sanmam. Shounen olayları işte. Öldürmeyen şey güçlendirir muhabbeti...

Luffy düşmez hatta uzun süre direnir direnmesine de Kaido yaratığı melez forma geçip tam güçle daldığında ne olacak peki? İşler burada tıkanıyor işte. Yardım falan hikaye. Bu yaratığa karşı kaç kişi olduğunun bir önemi yok. Devasa saldırı gücün olacak ki Kaido'nun şaftı kayacak. Luffy şapkadan tavşan çıkarmak zorunda kalacak mecburen. Kaido'nun aklını alacak saldırı gücüne ulaşması gerekiyor bir şekilde. O da nasıl olacak göreceğiz artık.

Edit: Her türlü ben bu işten hoşlanmadım. Op dünyasında daha bir ay önce Dof karşısında canı çıkan çocuğu Kaido karşısına çıkarmak da neyin nesidir arkadaş? Çok erken oldu çok. Umarım sıvama gelmez.
Tek olayı senaryo değil de klasik Luffy olarak yorumluyorum ben,tecrübesizliği sebebiyle bu oldu.Yoksa,Katakuridir,Marcodur tek vuruşla nakavt olmaz Kaido'ya.

Seride ki temel sorunlardan biridir bu,Luffy ne kadar güçlenirse güçlensin yine bizim saftirik Luffy.Ağır bir hava vermiyor asla.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık