Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

JoJo's Bizarre Adventure

'Anime Sohbet' forumunda Reversi tarafından 3 Nis 2014 tarihinde açılan konu

 1. Bilture19 Sic mundus creatus est

  Bilture19 (Sic mundus creatus est)
  Mesaj Sayısı 1,989
  Üyelik Tarihi17 Ağu 2018
  Dio Brando iyi ve ikonik bir Villain ama DIO çöpten de öte derecede kötü bir Villain.

  Part 5'teki Villain ekipleri ve Part 8'deki Villain ekipleri daha iyi.
   
 2. Kuroro Skill Hunter Site Yetkilisi

  Kuroro (Skill Hunter)
  Mesaj Sayısı 5,790
  Üyelik Tarihi16 Kas 2014
  Kira muhteşem bir karakterdi. Benim de bu seride şimdiye kadar en çok beğendiğim kötü adam Kira. Diavolo’nun Mettalica standini kullanan elemanla yaptığı dövüş dışında bana zevk veren bir aksiyonu olmadı. Karakter olarak da beş para etmez.

  Son iki bölüm kaldı galiba. Hikayenin Polnareff'in ortaya çıkmasından sonraki ilerleyişinden pek memnun olduğum söylenemez. Bu arada Polnareff Diavolo'ya yenildikten sonra neden Jotaro'ya hiç haber vermemiş acaba? Sonuçta okları araştırmaya birlikte başladıkları gösterildi.
   
 3. Meiou Meiou Shirubāzu Reirī

  Meiou (Meiou Shirubāzu Reirī)
  Mesaj Sayısı 4,907
  Üyelik Tarihi11 Ağu 2017
  4'teyim ben. Kira var şimdi.
   
 4. Yubashiri-sama Yıkık Şanşi

  Yubashiri-sama (Yıkık Şanşi)
  Mesaj Sayısı 1,292
  Üyelik Tarihi3 Eyl 2014
  Onun bir kaç sebebi var diye tahmin ediyorum ben. PolPol gurur yaptığı için ya da artık Jotaro, Dio'nun saçmalıklarıyla uğraşmaktan bıkıp pasif birine dönüştüğü için. Part 6 Jotaro zaten yıkık bir amcadan farksız. Bu arada part 5 manga olarak baya kötüdür. David anca toparlamış cidden mangasından iyi. Zaten part 5 benim için hep çakma bir part 3 olarak kalacak. Karşılarına çıkan standlerin önemli bir kısmı part 3'ün aynısı.

  Jobin diyor herkes ama bana çok kötü bir seçenekmiş gibi geliyor. Araki zaman ya da uzayla alakalı gücü olmayan birini baş kötü yapmaz. Power up almadan zaten Soft&Wet'e rakip de olamaz.
   
 5. Bilture19 Sic mundus creatus est

  Bilture19 (Sic mundus creatus est)
  Mesaj Sayısı 1,989
  Üyelik Tarihi17 Ağu 2018
  Part 5'in mangası da oldukça iyi. Araki Part 3'te yaptığı hataları yapmayıp daha düzgün bir Part yazmış. Part 5=Part 3 but better.

  Jobin'in gücü gayet de uzay zamanı etkileyecek düzeyde. Bir noktanın sıcaklığını arttırmak için insan gözünün göremeyeceği kadar hızlı hareket ederek ısı enerjisi üretiyorsa BUM alsana uzay-zaman gücü.
   
 6. Yubashiri-sama Yıkık Şanşi

  Yubashiri-sama (Yıkık Şanşi)
  Mesaj Sayısı 1,292
  Üyelik Tarihi3 Eyl 2014
  Tam aksini düşünüyorum. Ekibe healer stand koyması dışında başka düzelttiği bir şey göremedim ben. Koca part 3 boyunca Narancia’ın ilk dövüşü kadar sıkıcı dövüş yok. Standler desen zaten önemli bir kısmı benzer. Part 3 kadar bizarre değil zaten. Gio desen ana karakter gibi değil Bruno sürekli kendisinden rol çalıyor. Manga için konuşuyorum Diavolo’nun gücü anlaşılmıyor. Animeden önce Diavolo’nun standi geyik konusuydu 10 küsur yıl. Her şey çok hızlı gelişiyor macera ve yolculuk hissi gram yok bunu yine mangası için söylüyorum. Anime bu tür sıkıntıları toparlamış.
   
 7. Bilture19 Sic mundus creatus est

  Bilture19 (Sic mundus creatus est)
  Mesaj Sayısı 1,989
  Üyelik Tarihi17 Ağu 2018
  Çünkü anime mangaya %100 bağlı kalmıyor. Part sonundan çizimler, tasarımlar ve açıklamalar nasılsa onu kullanıyor. Milletin KC ve Diavolo'nun anime çizimine laf atma sebebi de bu, herkes sadece ilk reveal sahnelerine dikkat edip diğer kısımlarda çizimlere dikkat etmiyor, sonra vay efendim bunu niye böyle çizmişler oluyor.

  Ek olarak Part 3 tüm JoJo partları arasındaki en kötü Part. Dövüşleri cidden sıkıcı Mısır'da güzel olan birkaç dövüş var sadece, bir de son dövüş. Standlar hakkında bir sürü plot hole da mevcut. Ve bu kısım anime için geçerli olmak üzere, çizim tarzı kötü. Part 5'in hem Villain ekipleri sağlam hem de düzgün bir işlenişe sahip.
  Narancia'nın dövüşü belki sıkıcı olabilir ama Part 3'ün ilk yarısındaki dövüşleri izlemektense Narancia dövüşünü 10 kere izlemeyi yeğlerim. Giorno da gayet iyi bir ana karakter, zaten hafif geri planda kalma sebebi çetedeki kimsenin onun gücünü bilmemesi için. Diavolo da anca Bruno'nun taşıdığı takip cihazını görünce "Yeni çocuğun işi mi?" diyor. Çünkü Giorno'nun gücünü görenler ya öldü ya da zaten yoldaşı. Kaldı ki pek çok durumda Giorno'nun zekası kurtardı ekibi.

  Hani Part 7'yi hiçbir şey bilmeden okuyan birisi ana karakteri Gyro sanar ama değil. Gyro'nun oradaki görevi de Johnny'nin gelişmesini sağlamaktı. Bruno/Giorno ilişkisi de aynı.
   
 8. Meiou Meiou Shirubāzu Reirī

  Meiou (Meiou Shirubāzu Reirī)
  Mesaj Sayısı 4,907
  Üyelik Tarihi11 Ağu 2017
  5. sezon mangası var mı?
   
 9. Kuroro Skill Hunter Site Yetkilisi

  Kuroro (Skill Hunter)
  Mesaj Sayısı 5,790
  Üyelik Tarihi16 Kas 2014
  Var.
   
 10. King Leader of CP.0

  King (Leader of CP.0)
  Mesaj Sayısı 2,838
  Üyelik Tarihi29 Kas 2014
  Aslında her partın kendine has güzel yanları var bence.
  İlk hikaye en iyi işlenmiş kötü karakter ve güzel bir hikaye anlatıyor. Fakat vs ler bayat biraz.
  İkinci hikayede ana karakter muazzam. Hamon olayı zayıf kalıyordu bence.
  Üçte en güzel yan karakterler vardı. Standler güzeldi dövüşler orjinaldi. Hikayede güzeldi aslında ama diğer partlara göre 1 tık sönüktü.
  4ün hikaye çok güzeldi. Ana ekibi sevmedim fakat kötü karakteri çok orjinaldi.
  5in yan karakterler çok güzel fakat ana karakter ve bence villain zayıf kalmış. Sandler ise aşırı orjinal. Notorious Big neydi öyle mesela şaştım kaldım :D
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık