Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Jinbe vs. Donquixote Doflomingo

Jinbei Doflomingo Karşısında Ne Duruma Düşer ?

• Kullanılan toplam oy
    217
Jinbei'nin,Doffy'den orta zorlukta yenilceği üzerine çıkarım yapmıştın? bu yazdıklarını neye dayanarak yazıyorsun? Ben potansiyelin koyacağın iradeyle ölçülebileceğine inanıyorum şu an. :3
Şimdi 3 konu var 3ünüde cevaplayacağım. Jimbei neden Dofun rakibi değil, neden jimbei potansiyelli bir karakter değil ve potansiyel neye göre ölçülür.

İlk olarak featine bakarsak bu iki karakterin. Doflamingo 2 amiralle kafa kafaya kalıp ezilmemiş bir karakter. Muazzam bir dayanıklılığı olmaklar beraber serideki nadir h haki kullanan ve daha nadiri uyanışa sahip olan karakterlerden biri. Law gibi gayet güçlü bir adamı poşet edebilmiş biri. Yani irade diyorsan dof zaten daha üstündür onu geçiyorum. Jimbei çaylak ace ile kafa kafaya girip ucu ucuna kaybetmiş, big momu havaya ucurmuş(0 zarar), bunun dışında hasır şapkalara wano başında katılabilecek güçte bir eleman. Şöyle düşün şunu şimdi ben law katılsa tayfaya ahanda denge bozuldu derdim ama jimbei katılınca demiyorum. Düşünsene Dof katılıyor.

2. Soru kimlerin potansiyeli yoktur. Denizde 20 sene dolaşıp aynı icraatları yapan bir eleman 21. Sene birden power up almaz. Yaptığı iş boyutu kaç senede ne kadar gelişmiş bunlar potansiyelli yapar.
Mesela
Dof, Kata, cracker, akainu, kizaru, croco, jimbei, Marco, Mihawk
Gibi adamlar kendi maximumlarındadırlar.
Sanji, zoro, luffy, ace, sabo, bb, kid, law gibi elemanlar daha gelişim halindeler.

Son soru ise potansiyelin daha ne kadar bir karakterin güçlenebileceği ile alakası vardır karakterin kendi kişisel özellikleriyle değil. Yani atıyorum Katakuri 20 sene denizde gezinip p up almıyorsa 1 sene birden p up alırsa bu seri tutarsız olur. Serideki herkes gelişmeye devam eder. Don Krieg yonko, kaptan morgan amiral olur. Bunun sonu gelmez.

Doflamingo uyanış açmadan denk gider.Uyanış açarsa bariz üstün olur.Jinbei çaylak Ace'in 1,2 tık güçlü hali.Bu herifin bu kadar abartılmasını bir türlü anlamıyorum.
Ne çaylak Ace'i? Ace yeni dünyada dövüştü Jimbei ile. Üstelik belli ki bu Wanodan bile sonra. Hatta romanı ciddiye alan olursa yeni dünyaya varması bile yıllar almış.

Ne çaylak Ace'i? Ace yeni dünyada dövüştü Jimbei ile. Üstelik belli ki bu Wanodan bile sonra. Hatta romanı ciddiye alan olursa yeni dünyaya varması bile yıllar almış.
O dövüş sonrasında zaman akıyor, ace commander oluyor, ödülünün arttığını arkadaşları söylüyor ne kadar geliştiğini herkes vurguluyor.

Ace'in MF'deki kadar güçlü olmadığı bariz.MF Ace kadar güçlü olmayan bir adam Jinbei. Jinbei,Yami Teach için" o Ace'i bile yenmiş kişi" diyerek aradaki farkı bariz belli ediyor.Ki Bu Ace'in 3.komutan seviyesinde olması bile kesin değil.

O dövüş sonrasında zaman akıyor, ace commander oluyor, ödülünün arttığını arkadaşları söylüyor ne kadar geliştiğini herkes vurguluyor.
Ace gelişiyor da böyle ciddi savaşlara giren Jimbei yerinde mi sayıyor? Hele bir de hakinin ciddi dövüşlerde serpildiği söylenmişken. Adam yonkounun, amiralin öfkeli saldırısını direkt alabilen biri şu an, Ace'le savaştağı halde olduğunu mu sanıyorsunuz?
Üstelik opta gelişim yaşa da çok bağlı değil. Zira nova olup kırklarını geçenler var. Bu adamlar pxten ayar yerken yonkou komutanı harcar hale geliyorlar. Öyle yerinde sayma yok yani.
Ace'in MF'deki kadar güçlü olmadığı bariz.MF Ace kadar güçlü olmayan bir adam Jinbei. Jinbei,Yami Teach için" o Ace'i bile yenmiş kişi" diyerek aradaki farkı bariz belli ediyor.Ki Bu Ace'in 3.komutan seviyesinde olması bile kesin değil.
Jimbei'nin de aynı güçte kaldığını iddia edemezsiniz. Ace'i bile yenmiş demesi Ace bana fark attı demek de değildir. Hapishanedeki mevzuysa vakit darlığından dem vuruyor adam.

Şunu anladım ben şu forumda karakterler kendinden üst kişilerle kıyaslandığı kadar güçlüler. Mesela Sanji ile Luffyyi kıyaslamıyor kimse mantıksızlığın mantıksızı çünkü. Fakat güçsüz olan sanji Zoro ile kıyaslanabiliyor, veya güçsüz olan zoro luffy ile. Güçsüz olan Dofun Kata ile kıyaslanmasıda buna işaret. Mesela jimbei dof kıyaslanabiliyor fakat jimbei ilr kata kıyaslanmıyor. Yani çok rahat bir şekilde Kata>Dof>Jimbei gözüküyor aynı Luffy>Zoro >Sanji olduğu gibi.

Kaldıki konuya ekstra bir beyin fırtınası yapın. Neden jimbei 400 üstü bir ödül aldı ve kimse sorgulamadı bunu düşünün bi. Dof alsaydı bu ödülü muazzam az bulurduk yaptıklarından ziyade sırf gücüne verilse bile.

Ace gelişiyor da böyle ciddi savaşlara giren Jimbei yerinde mi sayıyor? Hele bir de hakinin ciddi dövüşlerde serpildiği söylenmişken. Adam yonkounun, amiralin öfkeli saldırısını direkt alabilen biri şu an, Ace'le savaştağı halde olduğunu mu sanıyorsunuz?
Üstelik opta gelişim yaşa da çok bağlı değil. Zira nova olup kırklarını geçenler var. Bu adamlar pxten ayar yerken yonkou komutanı harcar hale geliyorlar. Öyle yerinde sayma yok yani.

Jimbei'nin de aynı güçte kaldığını iddia edemezsiniz. Ace'i bile yenmiş demesi Ace bana fark attı demek de değildir. Hapishanedeki mevzuysa vakit darlığından dem vuruyor adam.
Ace'i bile yenmiş diyor adam.Burdaki anlam bariz değil mi ? Sen de bana Jinbei'nin Ace'den daha fazla geliştiğini iddia edemezsin.Birisi Roger'ın oğlu,daha potansiyelinin başında,diğeri Ace'den 20 küsür yaş büyük birisi.

Şunu anladım ben şu forumda karakterler kendinden üst kişilerle kıyaslandığı kadar güçlüler. Mesela Sanji ile Luffyyi kıyaslamıyor kimse mantıksızlığın mantıksızı çünkü. Fakat güçsüz olan sanji Zoro ile kıyaslanabiliyor, veya güçsüz olan zoro luffy ile. Güçsüz olan Dofun Kata ile kıyaslanmasıda buna işaret. Mesela jimbei dof kıyaslanabiliyor fakat jimbei ilr kata kıyaslanmıyor. Yani çok rahat bir şekilde Kata>Dof>Jimbei gözüküyor aynı Luffy>Zoro >Sanji olduğu gibi.

Kaldıki konuya ekstra bir beyin fırtınası yapın. Neden jimbei 400 üstü bir ödül aldı ve kimse sorgulamadı bunu düşünün bi. Dof alsaydı bu ödülü muazzam az bulurduk yaptıklarından ziyade sırf gücüne verilse bile.
Jinbei de Kata ile kıyaslanıyordu yav :D Açtığım konuda 10 küsür oy almıştı Jinbei.

Son düzenleme:
Ace'i bile yenmiş diyor adam.Burdaki anlam bariz değil mi ? Sen de bana Jinbei'nin Ace'den daha fazla geliştiğini iddia edemezsin.Birisi Roger'ın oğlu,daha potansiyelinin başında,diğeri Ace'den 20 küsür yaş büyük birisi.
Bariz olan ne? Adam Ace'i yenecek kadar güçlü olduğunu ve onunla vakit kaybedemeyeceklerini söylüyor.

Üstelik bu adam gerek İD, gerek MF gerekse sonrasında Ace yokken bir çok zorlu savaşa daha girdi. Yetmedi amiral ve yonkoulardan saldırılar yedi, ayakta kaldı. Ace'in bırak Jimbei'ye fark atmasını Jimbei'nin şu an ölen Ace'ten daha güçlü olma ihtimali bile çok yüksek. Jimbei'nin buradaki sözlerinden Ace'in onu katladığı manası çıkmaz.

Jinbei de Kata ile kıyaslanıyordu yav :D Açtığım konuda 10 küsür oy almıştı Jinbei.
Bu adama arlong muamelesi yapıyordu forum wclden önce, şimdide Marco civarı görüyorlar :(

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık