Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

İzlediğiniz Son Film

Tenet

On numara film. Nolan gibi adamlar sinemayı hatırlatıyor bana açıkçası. Nadiren bulabiliyoruz böyle nimetleri. İnsanlar film izlediklerini sanıyorlar. Film budur. Senaryosunu beğenmezsin, anlarım. Bilimini saçma bulursun, sineye çekerim ama sinema arıyorsan oturup izlemelisin derim, izlersin.

Konusu hiç fena değildi, orijinal. Mitolojiye dayanıyor.

"Bolluk tanrıçası sonsuz altının ve yiyeceğin sembolüdür. Dünya onun rahmidir. Kainat yaratıldığında 160 milyon tanrıyı doğurdu. Ama tanrıça aralarında en çok ilk çocuğunu sevdi: Hastar.

Ama bugün onun ismini kadim yazıtlarda bulamayacaksın. Çünkü o tanrıçanın bütün altınını ve yiyeceğini istedi. Altını almayı başardı fakat yiyeceği de almaya çalışınca bütün diğe tanrılar ona saldırdı. Her bir darbede Hastar parçalara ayrıldı ama yıldız tozuna dönüşemeden tanrıça onu kurtardı. Tek bir şartla: Ona asla tapılmayacak ve sonsuza dek unutulacaktı.

Sonsuzluk boyunca Hastar anasının rahminde uyudu. Ama bir gün bizim atalarımız onu uyandırdı ve onun adına bir tapınak inşa ettirdi. Derler ki o günden beri tanrının öfkesi Tumbbad’ın üzerine yağıyor.’’

Çocuk sorar: ‘’Neden onu uyandırdılar ki?’’

‘’Çünkü Hastar’ın laneti bizim için bir nimettir.’’

Ben eski tarz filmleri sevemiyorum. Anlamıyor ya da anlayamıyorum. Bunaltıcı geliyor çünkü. Gerçek hayat zaten bunaltıcı ve haliyle gerçekken Bresson, Bergman Tarkovsky yoruyor beni. Bazen dar bazen derin şeyler bekliyorum. Bu filme dair kafamda oluşan Gerard'ı sevmediğim. Marie'nin neden bu kadar aptal olduğu. En sevdi,m karakter şu eşeği kırbaçla çalıştıran kişi oldu. Söyledikleri ve onun sahnesi dokundu bana. Filmi dikkatle takip edemediğimden olsa gerek sonunu da yakalayamadım. Balthazar öldü ama ben ölümünü vurucu bulamadım.

Robert Englund yok, olmamış. Diğer filmlerin hatrına gene de izledim.

Korku sinemasının en uğursuz antikahramanı Freddy yine ergen gençlere kabuslar yaratmakla meşgul. Tabi sadece bu kabusları görmelerini sağlamıyor, bizzat rüyalarının içine girerek meşhur penceleriyle onlara hadlerini bildiriyor. Çünkü kendisi de "muhafazakar ailelerin bir kurbanıdır" ve bilinç altında onları suçlamakta, temiz aile çocuklarını katlederek intikamını almaktadır. Freddy Krueger karakterini Watchmen'de Rorshach karakterini oynayan Jackie Earle Haley canlandırıyor. Filmin yönetmen koltuğunda ise Samuel Bayer oturmaktadır. Filmin prodüktörlüğünü Michael Bay, Brad Filler ve Andrew Form üstlenmiş ve filmin senaristi olarak Wesley Strick görev almıştır. Filmin başrol oyuncuları arasında Rooney Mara, Katie Cassidy, Thomas Dekker ve Kellan Lutz da bulunuyor. Los Angeles'taki bir mahallede gençler esrarengiz bir şekilde katledilmeye başlarlar. Parmaklarında jilet keskinliğinde bıçakları olan korkunç bir adamın bulunduğu kabuslarda uyurken canlarını vermektedirler. Rüyalardaki bu "yanık tenli" katil, yıllar önce çocuklarını öldürdüğü aileler tarafından linç edilerek öldürülen sapık Fred Krueger'dan başkası değildir. Freddy her nasılsa şimdi geri dönmüş, yeni yetmeleri bir bir rüyalarında öldürerek kendini rahatlatmaktadır.

Onagh

La comunidad

Bir apartman dolusu insanın para söz konusu olduğunda neler yapabildiğini anlatan, Alex de la Iglesia'nın hem yazıp hem de yönettiği 2000 yılı yapımı İspanyol filmi. Bir emlakçıda çalışan Julia'nın müşterisine göstermek için gittiği evde başlıyor film. Müşteri fiyatı çok bulunca Julia da bari gelmişken bu güzel evde birkaç gün keyif yapmak istiyor. Yatak odasının tavanındaki yarıktan hamam böcekleri üzerine yağınca itfaiyeye haber veriyor ve üst kattaki komşunun kedi tarafından kemirilmiş olduğunu öğreniyor. Ölen adamın dairesini incelediğinde gizli bir yere saklanmış milyonları buluyor ve kimseye haber vermeden alıyor. Tabi her şey bu kadar kolay olsa ama değil. Bütün apartman o paranın peşinde, hatta yıllarca bunun için beklemişler. Julia'ya da kaptırmak niyetinde değiller.

Başroldeki Carmen Maura'da her zamanki efsane oynuyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Komedi niyetine izleniyor. ?

Nica, 4 yıldır suçlular için olan bir tımarhanede hapsedilmiştir. O, yanlış bir şekilde ailesini Chuck'ın değil de kendisinin öldürdüğüne inanmıştır. Nica'nın psikiyatristi, hasta grup oturumlarını kolaylaştırmak için yeni bir terapötik bir bebek getirir ve beklenmedik olaylar meydana gelir. Tımarhanede sık sık ilginç ölümler yaşanır ve Nica, yavaş yavaş deli olmadığını düşünmeye başlar. Chuck’nin Child’s Play’den şimdi büyümüş olan rakibi Andy Barcklay, Nica’nın yardımına gelir ancak ona yardımcı olmak için, Chuck'nin eski gelini, Tiffany'i aşması gerekir. Tilly ne kadar ölümcül ya da ahlaksızca olursa olsun; Chucky’ye yardım etmek için ne gerekirse yapacaktır

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık