Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

İzlediğiniz Son Film

@Millennium Wizard Beğenerek izledim. Ailenin azmini fazlasıyla takdir ettim. Örnek bir aile.

Lorenzo'nun Yağı
1992 yapımı dram filmi olup, George Miller tarafından yönetilmiştir. Yaşanmış bir öyküden alınan film; Augusto Odone ve Michaela Odone adlı anne babanın, amansız bir hastalık olan ALD'ye (adrenolökodistrofi) yakalanan oğulları Lorenzo Odone'yi ölümden kurtarma çabalarını anlatır.

Tıp konusunda hiçbir eğitimleri olmayan Lorenzo'nun anne ve babası, çocuklarına ALD hastalığı teşhisi konması ve iki - üç yıl ömür biçildiğini öğrenmeleri sonucunda, bu hastalığa karşı bir mücadeleye girişirler. Felç, körlük ve konuşamama ile başlayan hastalığın ölümle sonuçlanması kaçınılmazdır. Baba Augusto, sabahlara kadar kütüphanelerde, hastalıkla ilgili bulduğu makaleleri okuyarak bilgi edinmeye çalışır. Bu araştırma sonunda beyindeki zararın kandaki tehlikeli yağ asitlerinden kaynaklandığını keşfeder. Bu yağ asitlerini yok etmektedir. Bu konuyla ilgili tüm uzmanları toplayarak bir panel düzenler. Tıp profesörlerinin bulamadığı sonuca, erişmiş olması ilgi çeker ve destek bulur. Bir yıldan az bir sürede eşi Michaela'nın da yardımlarıyla hastalığa çözüm bularak Lorenzo'yu ölümden kurtarır. Karı-kocanın verdikleri mücadele, kararlılığın öyküsünü anlatıyor. Nick Nolte ve Susan Sarandon'un güçlü oyunculuklarına, Peter Ustinov gibi usta bir isim eşlik ediyor.
Rica ederim.Sarsıcı bir filmdir hikaye zaten öyleyken birde sarsıcı bir anlatım söz konusu.Beğenmene sevindim.:good:Bu dramdan etkilenmeyen kolay kolay bir dram filminden etkilenmez bana kalırsa.

Rica ederim.Sarsıcı bir filmdir hikaye zaten öyleyken birde sarsıcı bir anlatım söz konusu.Beğenmene sevindim.:good:Bu dramdan etkilenmeyen kolay kolay bir dram filminden etkilenmez bana kalırsa.
Sarsıcılığı gerçekliğinden geliyor muhtemelen. İlk izlediğimde biyoloji hocamıza "ald" diye bir hastalık varmış, biliyor muydunuz minvalinde bir şey söylemiştim. Hoca benimle azıcık konuştuktan sonra sınıfa bu filmi önermişti. En son da eklemişti. Tabi çocuk sonunda ailesi ne kadar uğraşırsa uğraşsın ölüyor demişti.

Sarsıcılığı gerçekliğinden geliyor muhtemelen. İlk izlediğimde biyoloji hocamıza "ald" diye bir hastalık varmış, biliyor muydunuz minvalinde bir şey söylemiştim. Hoca benimle azıcık konuştuktan sonra sınıfa bu filmi önermişti. En son da eklemişti. Tabi çocuk sonunda ailesi ne kadar uğraşırsa uğraşsın ölüyor demişti.
Bana bu film ısrarla öneriliyordu şu an forumda olmayan bir arkadaş tarafından.İzlediğinde niye önerdiğini anlamak zor değil.Dram türünün hakkını vermişler ne kadar gerçek de olsa hissetirmek önemlidir.

Bana bu film ısrarla öneriliyordu şu an forumda olmayan bir arkadaş tarafından.İzlediğinde niye önerdiğini anlamak zor değil.Dram türünün hakkını vermişler ne kadar gerçek de olsa hissetirmek önemlidir.
Yani ben işin dramından ziyade hastalık ve tedavi kısmına odaklanmıştı. Oldukça tuhaf lanet bir hastalıktı.
Babanın hastalığın tedavisini rüyasında gördüğü ataçlarla çözmesi 90 yaşında adamın çocuk için yağ hazırlaması, ailelerin birleşmesi vs vs.Çok güzel bir senaryosu vardı.

Son düzenleme:
Aferin spoiler içine koymadan yaz filmin sonunu. Yorumlar iyiymiş listeye mi alsak dedik de o şansı da yok ettin. Biraz dikkat et.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık