Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

İzlediğiniz Son Film

Moderatör tarafında düzenlendi:
İp Man 3

1950’lerin sonlarında, sakin bir hayat yaşayan Ip Man, oğlunu okuldan almaya gittiği sırada, Cheung Tin-chi isminde, kendi gibi Wing Chun ile ilgilenen bir adamla tanışır. Tesadüfi karşılamaları sonrasında iki baba arasında bir bağ oluşmaya başlar. Bu esnada Sang isimli bir çete lideri mahalledeki mülkleri ele geçirmeye başlar. Ip Man kendi öğrencileri ile mahalleyi koruma görevini üstlenir. Bunun sonucunda da Ip Man ve çete arasındaki sorun ateşlenir ve Ip Man çetenin patronunun yabancı uyruklu Frank olduğunu öğrenir. Çete, işleri daha da kızıştırarak içerisinde hem Ip Man’ın hem de Tin-chi’nin çocuğunun olduğu bir grup öğrenciyi kaçırır. Ancak çetenin şeytani planları medya tarafından afişe edilir ve planları suya düşer.

Gene mükemmel bir İp Man filmiydi. Geçen güne kadar üçüncü bir filmin varlığından bile haberim yoktu. Çok büyük bir üzüntü içerisindeyim.
Neyse, Mike Abimizi 3 dk de olsa görmek güzeldi. :a:

Donnie Yen her zamanki gibi gene döktürmüş. Dövüş sahnelerine söyleyecek söz yok. Karısının hastalığını öğrendikten sonra birlikte geçirdikleri zamanlar çok güzeldi. Adamın karşı veremeden yediği tek dayak ise karısının tokadı idi. Tam bir centilmen reyiz. Asansör sahnesi yok mu o asansör sahnesi. Beni benden aldı. Bir yandan karısını korumaya çalışıp bir yandan da sopalaması çok güzeldi. Çok hoşuma gitti bu sahnesi. Lynn Xiong ablamız ise her zamanki gibi güzelliğiyle baş dördürdü. Hasta olduğunu öğrendiğinde ben ekran başında kahroldum. Böyle bir güzelliğin sonu bu şekilde olmamalıydı.

İkinci Wing Chun ustası senaryo gereği koyulduysa çok saçma olmuş, yok gerçekten de böyle bir isim yaşadıysa da ergen zihniyeti ile zaten fazla bir şey yapamamıştır. Ha hakkını da yememek lazım, kimsenin haberi olmadan yaptıkları son karşılaşma sonrası yenildiğimi haber vereceğim demesi bir nebze de olsa kendisi adına sevindirici.

Neyse, böyle güzel bir film için ne kadar yazsak az. Büyük ihtimalle bir kaç sefer daha izlerim ben bunu. Diğer 2 filmde olduğu gibi.

Şu iki resmi de atmazsam olmaz. Bölümde en çok beğendiğim sahnelerden birisiydi.

Sihirbazlar Çetesi 2

Dün sinemada izledik. Şuan zaten vizyonda gitmenizi tavsiye ederim hiç pişman olmazsiniz.

Çoğu sahnesi zaten cok başariliydi bana göre.
Adamlar chip-bellek calmak icin girdiler. 1 kart ile yapmadiklari sey kalmadi.
Üstüne yağan yağmuru durdurma ve uçak sahneri efsane diyebileceğim cinstendi. İzlemenizi şiddetle tavsiye ederim.
İzleyin gelin konuşalim :)

Son düzenleme:
Eyes Wide Shut

Stanley Kubrickin tartışmalar yaratan filmi, Tom Cruise ve Nicole Kidman gibi oyuncuların kariyerleri için de önemli bir adım. Evli bir çiftin psiko-seksüel meceralarını; kabuslarla dolu bir hayal alemini ve filmin sonunda aralanacak yüksek gerilimli bir esrar perdesini. Doktor William Harford (Tom Cruise), eşinin o güne dek gizlediği cinsel arzularını öğrenince, hayatında şüphe, korku ve cinsel keşiflerle dolu yeni bir sayfa açılır...Kubrick, oyuncuların her hareketini takip ettiği usta çekimler, kullandığı zengin renkler ve çarpıcı görüntülerle, herkesin gözünü sonuna dek açıyor.

İlk defa bir Kubric filmi izledim ve son filmiymiş adamın. Bir blog okumuştum ve sırf merağımdan filmi izleyeyim dedim ve ayin sahnelerinde tırstım baya :D Film genel olarak iyiydi ama şu yazıyı okursanız aslında baya bir mesaj olduğunu anlaybilirsiniz filmde. Uzun ama okumanızı tavsiye ederim izledikten sonra.
http://michaelsikkofield.blogspot.com.tr/2011/07/stanley-kubrick-zihin-kontrolu-ve.html

A Clockwork Orange

Tarihi belirsiz, apokaliptik bir gelecekte, şiddet günlük yaşamın bir parçası haline gelmiştir. Uyuşturucu, hırsızlık, tecavüz ve cinayete dayalı bir eğlence anlayışının hükmettiği gençlerden biri, suçüstü yakalandığında arkadaşları tarafından yüzüstü bırakılır ve hapse girer. Hapisten çıkmak için herşeyi göze alan Alex, hükümetin suçluları "topluma kazandırmak" amaçlı tedavi araştırmalarında denek olmayı kabul eder.

Toplumsal yaşam içinde bireyin konumunu ve özgür iradenin dokunulmazlığını, insanı insan yapan özelliklere hükümet müdahalesinin nerelere varacağını sorgulayan film, unutulmaz sahneleriyle, görsel, sosyal ve politik açılardan söyleyecek çok sözü olan, izleyiciye soru işaretleri armağan eden eşsiz bir yapım.

Filmin anlatmak istediği, vermek istediği mesaj çok değerli ve büyük olsa da film sıkıcı genel olarak. Kendi içindeki bazı kelimeler var ki çok değişik ve anlamam biraz zaman aldı. Mesaj güzel ama film sıkıcı :(

A Clockwork Orange

Tarihi belirsiz, apokaliptik bir gelecekte, şiddet günlük yaşamın bir parçası haline gelmiştir. Uyuşturucu, hırsızlık, tecavüz ve cinayete dayalı bir eğlence anlayışının hükmettiği gençlerden biri, suçüstü yakalandığında arkadaşları tarafından yüzüstü bırakılır ve hapse girer. Hapisten çıkmak için herşeyi göze alan Alex, hükümetin suçluları "topluma kazandırmak" amaçlı tedavi araştırmalarında denek olmayı kabul eder.

Toplumsal yaşam içinde bireyin konumunu ve özgür iradenin dokunulmazlığını, insanı insan yapan özelliklere hükümet müdahalesinin nerelere varacağını sorgulayan film, unutulmaz sahneleriyle, görsel, sosyal ve politik açılardan söyleyecek çok sözü olan, izleyiciye soru işaretleri armağan eden eşsiz bir yapım.

Filmin anlatmak istediği, vermek istediği mesaj çok değerli ve büyük olsa da film sıkıcı genel olarak. Kendi içindeki bazı kelimeler var ki çok değişik ve anlamam biraz zaman aldı. Mesaj güzel ama film sıkıcı :(
Bence baya güzeldi. Kitabından daha çok sevdim hatta.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık