Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

İz Bırakan Kitap Cümleleri

"Doğudan batıya tahıl, batıdan doğuya yine yaralılar."

"Kaldı ki burası dünya. Burada bir şeyler daima yarım kalacak."

Cengiz Aytmatov - Gün Olur Asra Bedel

Son düzenleme:
"Bazen gülümseyerek düşünürdü: 'Odam kalbime benziyor, ilerleyen yaşıma rağmen orada da daima böyle sessiz bir hayatın titreşimleri var.'"

"Saip Paşa, oğullarından birini Fransız, ötekini İngiliz mektebine vermişti. 'Gel, git, otur, kalk' diyecek kadar lisan öğrendikleri için onları mükemmel tahsil görmüş sayıyordu."

Reşat Nuri Güntekin - Dudaktan Kalbe

"Yaşamı boyunca pek çok kez fark etmişti Veronika, tanıdığı bir sürü insan başkalarının başına gelen korkunç olaylardan sanki gerçekten üzgünmüş ve yardım etmek istiyorlarmış gibi söz ederlerdi, ama işin gerçeği, başkalarının acısından zevk aldıklarıydı; çünkü böylece kendilerinin mutlu ve şanslı olduklarına inanabiliyorlardı."

Paulo Coelho - Veronika Ölmek İstiyor

Tüm kitaplarını satın almayı başarabildiğim Agatha Christie'den paylaşayım bugün:

"Her katil muhtemelen birinin eski dostudur. Duygu ve mantığı karıştıramazsınız." (Ölüm Sessiz Geldi)

"Çok azımız göründüğü gibidir." (Sisteki Adam)

"Ama emin olun meslek yaşamım boyunca aynı durumla birçok kez karşılaştım. Zayıf karakterli birini alın, özellikle de gençse ve sefahate düşkünse bir köşeye sıkıştırın, ona biraz fazla içki verin, kısa bir sürede caniye dönüştürebilirsiniz. Köşeye sıkışan zayıf biri, güçlü birinden çok daha tehlikedir." (Noel Kekinin Gizemi)

"Acı yaşamın değişmez parçasıdır. Herkes öyle ya da böyle acıyı hisseder ruhunda. Dayanamayacağını, unutamayacağını sanır. 'Bunu hak edecek ne yaptım?' diye sorar durur kendi kendine. Ama kısa sürer bu çaresizliği. Günler geçip giderken kendisi farkına bile varmadan ruhu iyileşiverir. Hayata bir yerinden tutunur yeniden.

'Unutulmaz.' dediklerimiz unutulur, 'Geçmez.' dediğimiz acılar geçer gider."

Didem Ata Yüzügüllü - Borç

"Hikâyenin buraya kadar olan kısmı:
Başlangıçta evren yaratıldı.​
Bu, pek çok kişiyi epey kızdırdı ve geniş​
kalabalıklar tarafından kötü bir adım olarak değerlendirildi."

Douglas Adams - Evrenin Sonundaki Restoran

"Eli kırık bir delikanlı gördüm
Alçısında ne bir ad ne bir imza"

Küçük İskender - Siyah Beyaz Denizatları

"Hamdolsun ki Romeo-Juliette zamanında telefon icat edilmemişti. Yoksa şairler vasıtasıyla bize nakledilen ahların vahların kırk katını dinlemek zorunda kalacaktık."

Yakup Kadri Karaosmanoğlu - Sodom ve Gomore

‘’Bir adam tanıdım, kafasız bir kadına yaşamının yirmi yılını verdi, her şeyi feda etti ona, dostlarını, emeğini, dürüstlüğünü bile, ama bir akşam, kadını hiç sevmemiş olduğunu anladı. Canı sıkılıyordu, hepsi bu, insanların çoğu gibi canı sıkılıyordu.’’

Düşüş.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık