Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] İyiler ve Kötüler

Hangisi Daha Kötü?

• Kullanılan toplam oy
    75
Burda iyi olan bi tek kız.Geri kalan hepsi şerefsiz.Bilge adammış ulan bilge olsan dur kızım gidip şu kayıkçıyla ben konuşayım der yok kalbini dinleymiş diye akıl veriyor.Kızda salak parasını vereyim neden çıplak götürmeye çalışıyorsun demiyor aklı kıt herhalde.Adamlara söylicek lafım yok sizin amacınız ne bi adada 2 adam takılıyonuz biriniz ben medeniyim ötekiniz vahşiyim deyip takılıyonuz :hhh:

Bilge>Vahşi>Kız>Medeni>Kayıkçı

Hikayede bilmediğimiz şeyler olduğu için bazı şeyleri test sonuçlarından varsayarak sıraladım, (kayıkçıya para, medeniye elalem ne düşünür sebebi verilmesi gibi) bazı durumlara göre sıralama değişir. Hepsinin o adada bir vahşi bir medeni adam olduğunu bilerek bu kararları verdiklerini varsaydım.

Bilge adam bence burada en doğru cevabı veriyor, bu kararı kız vermeli ve sonuçlarını kendi görmeli. Ne olursa olsun iki seçeneğin sonu ne olacak kimse bilemez. Belki adada kalsaydı başına daha kötü şeyler gelecekti, belki de gelmeyecekti. Git dese olanlar belli. Bilge biri böyle bir soruya cevap veremez.
Vahşiyi hayvanla eşdeğer gördüm, bu sebeple iyi kötü kavramından direkt çıkar, yargılanamaz. Eğer empati yeteneği olan bir vahşiyse direkt en alta koyarım. Dediğim gibi, ne kadar vahşi olduğuna bağlı.
Aptallık da bir suçtur, kızı bu yüzden üçüncü sıraya koydum. Kız 3 farklı kişiye ayrı ayrı güveniyor orada. Kayıkçının denizin ortasında ona tecavüz etmeyeceğine, vahşinin ona saldırmayacağına, medeninin de ne kadar medeni olursa olsun adaya çıplak bir kadın geldiğinde ona tecavüz etmeyeceğine güveniyor. Duygularının hakimi oluyor, aklını kullanamıyor.
Medeniyi dördüncü sıraya koydum. Başkaları ne düşünür diye reddetmesi iğrenç bir şey. Huzurluyken birdenbire travmalı biriyle uğraşacak olması yükünü anlardım ama toplum baskısı saçma sapan bir sebep. Yine de en sona koymadım çünkü hiçbir zaman böyle bir sorumluluğu yoktu, kıza gel demedi. Yine de kayıkçı kadar kötü değil.
Kayıkçıya gelirsek bence kendisi en kötüsü. Tamam, kayık onun, istediği değeri biçer. Kimseyi zorladığı da yok. Ama bu değeri adada vahşi bir adam olduğunu bilerek biçerek kızı çok zor bir durumda bırakıyor. Kayıkçının günümüzde çıkar için milyonlarca insanın hayatlarıyla oynayan, piramidin en yukarısındaki insanlardan bir farkı yok. O kızın hayatının onun gözünde hiçbir değeri yok, o çıkarını görsün, keyfini alsın.

Abi kalbinin sesini dinleyen adamın neresi bilge allah aşkına şarlatanım teki bana kalırsa vahşi adamdan daha kötü,medeni adam bunlara nazaran daha iyi sonra kız gelir sonra fırsatçı kayıkçı gelir sonra aklı uçkurunda olan gelir en sonunda ise en tehlikelisi bilge geçinip cahil olandır.Ve ayrıca burdaki bilge adam bana göre şeytandan farkı yok o da duygular ile hareket etmeye yönledirir

Bilge en kötüsüdür çünkü kızı dürbünle röntgenlemek istediğinden bombok tavsiyede bulunmuş.

Şaka bir yana bana göre kız=vahşi adambilge>kayıkçı>medeni adam

Vahşi bir adamın tecavüzüne tecavüz olarak bakamazsın güçlü hayvan dişiyle çiftleşir ve gider, zevk için değil üremek için.

Bilgede art niyet yok kızda yok vahşide yok.
Kayıkçı kızın zaafını kullanmak istemiş. Kayıkçı kötü.

Medeni adam da neye göre medeni? Çok medeni olsa empatiden yoksun olmazdı kızdan da uzaklaşma sebebi tecavüze uğraması olmazdı.

Vahşi adam doğası gereği mi vahşi yoksa kişilik olarak mı vahşi cevabını kişilik olarak alıyorum. Çünkü tam zıttı medeni adam doğuştan medeni olmaz heralde?

Yani X' i karşıya atar Y'yi yalnız bırakırsak

Bilge> Medeni>= Kız > Kayıkçı> Vahşi

Vahşi adam> Bilge adam> Kız>medeni adam> Kayıkçı. Medeni adamın yerini seçemedim bir türlü.
Bana göre hikayede ki en saf karakter vahşi adam, Bilge adam kızın bütün olasılıklarda perişan olacağını tahmin etmiş ve ona göre seçim yapmasını tavsiye etmiş bence bir kötülük yok, Kız da çaresiz aşka tutulmuş yanlış olduğunu bile bile sevdiği uğruna şarta razı olmuş,Medeni adama diyecek bir şeyim yok, kayıkçı benim için saf kötü.

Son düzenleme:
Vahşi adam> Bilge adam> Kız>medeni adam> Kayıkçı. Medeni adamın yerini seçemedim bir türlü.
Bana göre hikayede ki en saf karakter vahşi adam, Bilge adam kızın bütün olasılıklarda perişan olacağını tahmin etmiş ve ona göre seçim yapmasını tavsiye etmiş bence bir kötülük yok, Kız da çaresiz aşka tutulmuş yanlış olduğunu bile bile sevdiği uğruna şarta razı olmuş,Medeni adama diyecek bir şeyim yok, kayıkçı benim için saf kötü.
Nasıl saf anlayışın var, vahşi adam sonuçta bir insan ve aklı da yerindeyse gidip tecavüz gibi bir şeyi onun için bile safça diye değerlendirmek garip değil mi :D Bu vahşi adam sanki aklı yokmuş gibi düşünülüyor. La bu adam eğitilmemiş filan diye düşünebiliriz de birinin canı yandığında filan bunu anlayacak aklı var herhalde değil mi ? Vahşi adamı masum görenleri anlayamıyorum :D

Nasıl saf anlayışın var, vahşi adam sonuçta bir insan ve aklı da yerindeyse gidip tecavüz gibi bir şeyi onun için bile safça diye değerlendirmek garip değil mi :D Bu vahşi adam sanki aklı yokmuş gibi düşünülüyor. La bu adam eğitilmemiş filan diye düşünebiliriz de birinin canı yandığında filan bunu anlayacak aklı var herhalde değil mi ? Vahşi adamı masum görenleri anlayamıyorum :D
Hikaye de çok fazla bilinmeyen var, o yüzden benim sıralamam bu şekilde

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık