Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

İyi Hissettiren Filmler

Charlie'nin Çikolata Fabrikası (2005)

-Bay Bucket işten gelir.
Bayan Bucket: Çorbanın yanına koymak için bir şey getirdin mi?
Bay Bucket: Yine sadece Lahana getirdim.
Hanımı: Olsun lahana çorbasının yanında en iyi lahana gider.

-Bay Bucket işten atıldığını söyler.
Bayan Bucket: Olsun ben de çorbayı biraz daha sulandırırım.

İyi hissettiren, içini ısıtan diye düşününce aklıma bu film geldi. Kaç kez izledim bilmiyorum.

Charlie'nin Çikolata Fabrikası (2005)

-Bay Bucket işten gelir.
Bayan Bucket: Çorbanın yanına koymak için bir şey getirdin mi?
Bay Bucket: Yine sadece Lahana getirdim.
Hanımı: Olsun lahana çorbasının yanında en iyi lahana gider.

-Bay Bucket işten atıldığını söyler.
Bayan Bucket: Olsun ben de çorbayı biraz daha sulandırırım.

İyi hissettiren, içini ısıtan diye düşününce aklıma bu film geldi. Kaç kez izledim bilmiyorum.
Şu filmi severim.Kitabını okumuşluğum bile vardır ama Charlie'nin yatalak numarası yapan dedesine oldum olası ayar olmuşumdur.

Şu filmi severim.Kitabını okumuşluğum bile vardır ama Charlie'nin yatalak numarası yapan dedesine oldum olası ayar olmuşumdur.
Ben de kitabını okudum. Üstelik o kadar uzak zamanda da değil. Sonra Matilda ve Dev şeftali kitaplarını da okudum. Yeğenlerime hediye etme planım vardı. Ancak kitaplarda ebeveynlerle ilgili problemlerin sıklığı gözüme çarptı. Roald Dahl belki kendi çocukluğunda veya başkalarının hayatında kötü örneklere şahit olmuş olabilir.

Ben de kitabını okudum. Üstelik o kadar uzak zamanda da değil. Sonra Matilda ve Dev şeftali kitaplarını da okudum. Yeğenlerime hediye etme planım vardı. Ancak kitaplarda ebeveynlerle ilgili problemlerin sıklığı gözüme çarptı. Roald Dahl belki kendi çocukluğunda veya başkalarının hayatında kötü örneklere şahit olmuş olabilir.
Sıkıntılı bir çoçukluğu var diye biliyorum Roald Dahl'ın.Başka kitaplarında da ebeveynler ile alakalı sorunlar var diye duydum ama okumadığım için yorum yapamam.

Genellikle Noel filmleri bu tanıma uyuyor sanki ve ilk akla gelenlerden oluyor.

Yazılmıştır tabii ki, It's a Wonderful Life. evet kapitalizm pompası ama bu tanıma en iyi uyan filmlerden biri.

Bir diğer aklıma gelen, Love Actually. Yine kapitalizm övgüsü ve izleyiciye sattığı şeyler çok hoşuma gitmemişti, yani benim alacağım şeyler değil, önermeleri kadın-erkek ilişkileri konusundaki tahlilleri falan sıkıntılı. Şu an pek de hatırlamıyorum işin gerçeği, izleyeli çok uzun zaman olduğu için ama aklımda bu şekilde kalmış. Olay "feel good" ise filmden gerçekten mutlu ayrılıyorsun ama.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık