Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] İttifaktaki En Güçlü 3. Kişi

Sizce hangisi?

• Kullanılan toplam oy
    361
Balyoz blokladığı bir sahne yok. Daha balyoz inmemiş. Hem Yamato daha fazlasını yapıyor denk çarpışarak.

Zoro o hale 5v2 de geldi. Yamato 1v1 yapıyor şu an.
Yamato denk falan çarpışmıyor. Denk çarpışacak kişiler ancak yonkoular. Kendimizi kandırmalayım. Ayrıca zoro bloklamıyorsa o çarpışma efektleri ne? Yamato kendisi anca oyalayabileceğini söylüyor.

Yamato denk falan çarpışmıyor. Denk çarpışacak kişiler ancak yonkoular. Kendimizi kandırmalayım. Ayrıca zoro bloklamıyorsa o çarpışma efektleri ne? Yamato kendisi anca oyalayabileceğini söylüyor.
Ben Zoro'nun Kaido'nun savunmasına çarpması olarak yorumlamıştım. Ama MoP (Aydın) vardı o da Hanzo'yu nasılki sıkıştırmıştı Kaido'ya da yapmaya çalıştı Kaido bir anlık şaşırdı ve sonra kesti demişti. Yani balyozu indirmeden öncesindeki sırayı kastediyor. O da mantıklı gelmişti. Bu iki düşünce de balyozu 5-10 kere kaldırıp indirdiden çok daha mantıklı geliyor bana. Çünkü balyozun o kadar inip kalktığını anlatmak istemiş olsa sahne öyle çizilmez. Bir kaç ek sahne daha olurdu. En azından bir kere için inip kalktığını çizerdi. Ama sahnede baştan beri hep aynı noktada balyoz.

Ayrıca Yamato denk çarpıştı balyozları birbirine vurunca ortak çarpışma efekti çiziliyor.

Sonra da devam ediyor. Ha biri çıkıp kızı olduğu için abanmıyor derse başka. Ama hiç yoktan boşa da sallamıyor. Hala ortalama birini göçertecek çarpışmalar var orada.

Ben Zoro'nun Kaido'nun savunmasına çarpması olarak yorumlamıştım. Ama MoP (Aydın) vardı o da Hanzo'yu nasılki sıkıştırmıştı Kaido'ya da yapmaya çalıştı Kaido bir anlık şaşırdı ve sonra kesti demişti. Yani balyozu indirmeden öncesindeki sırayı kastediyor. O da mantıklı gelmişti. Bu iki düşünce de balyozu 5-10 kere kaldırıp indirdiden çok daha mantıklı geliyor bana. Çünkü balyozun o kadar inip kalktığını anlatmak istemiş olsa sahne öyle çizilmez. Bir kaç ek sahne daha olurdu. En azından bir kere için inip kalktığını çizerdi. Ama sahnede baştan beri hep aynı noktada balyoz.

Ayrıca Yamato denk çarpıştı balyozları birbirine vurunca ortak çarpışma efekti çiziliyor.

Sonra da devam ediyor. Ha biri çıkıp kızı olduğu için abanmıyor derse başka. Ama hiç yoktan boşa da sallamıyor. Hala ortalama birini göçertecek çarpışmalar var orada.
O efekt luffyde de çıkıyor. Sonuç? 2 hamlede yeri öptü. Nesi denk? Denk dediğin yonkou denkliği olur. Bu mantıkla zoro da fuji ile denk.

Ne dediğinizi bilmiyorsunuz anladığım kadarıyla. Eğer olay tutmaksa Kid herkesten daha güçlü adam belki de 2 saattir yonkoularla dövüşüyor ve düşmedi de.

Olay tutmak değildir, yada olay tutmaktır demiyorum. Sadece söyledikleriniz az tutarlı olsun.
İkisi farklı şeyler, Kid'in meyvesi çer çöp çekmeye/fırlatmaya yönelik. O birini uzun süre tutsa Yamato'nunki kadar başarı olmaz. Yamato kafa kafaya çarpışarak tutuyor.

O efekt luffyde de çıkıyor. Sonuç? 2 hamlede yeri öptü. Nesi denk? Denk dediğin yonkou denkliği olur. Bu mantıkla zoro da fuji ile denk.
Luffy denk çarpıştı zaten. Haki bitme olayını bir Luffy için işleyip işi yokuşa sürüyor. Yoksa gördük adam çıplak el, modsuz G2 G4 olmadan Hibrit Mod Kaido ile denk çarpıştı.

Bir koydu iki seksen uzattı 50 metre öteye.

sen görürsün başkası görmez. zoro 3 kılıç stili 9 kılıçla kaidoyu yardı, hala enma deniyor. reddeden bir şekilde reddedecek yine de. yaptığı önemli değil yani okuyucu gözünde
Hadi ya bak bu daha kötü oldu o zaman, biz yine Enma'yla kesiyor diyorduk tek kılıçla o hasarı verdi diyorduk ama 9 kılıç darbesiyle ancak o kadar kesik atabildiyse bu eksi bir puan sayılmaz mı?

Yamato Kral Haki'yi ileri seviyede kullanıyorsa, evet Zoro'dan şimdilik daha güçlüdür. Ancak Yamato'nun o kadar güçlü olduğuna pek inancım yok. Nedeni biraz yoruma açık ama şöyle ki: Yamato kelepçelerden kurtulmak için Luffy'ye ihtiyaç duydu. Alakası yok gibi görünse de sağ kol ve üzeri birini Oda o şekilde resmetmez gibi geliyor. Sanki o seviyedeki birini denize açılmaktan alıkoyan şey, patlayan kelepçe olmamalı gibi...
Şu an Zoro'ya denk diyebilirim. Ancak Zoro tekrar sahaya döndüğünde bir gelişim daha gösterecektir. Arc sonu Zoro öne geçer.
Muhtemeldir ki Yamato o kelepçeleri çıkarmak için Ryou haki basmayı akıl etmemiştir. Ayrıca kendisi de söyledi bu bölümde; "beni burada tutan sadece bu kelepçeler değildi. Wano'yu kendi haline bıraksam kendime nasıl Oden diyebilirim." diye. Bu bür güç kıstası değildir onu söylemeye çalışıyorum. Fiziksel gücünün ve dayanıklılığının çok ileri bir seviye olduğu bariz ortada. Sasaki'nin zırhlı birliğinin attığı roketlerle bile devrilmedi bu kız. Babasıyla Kanabo çakıştırdığı sahnede aslında gücünü göstermiş oldu. Luffy'nin ilk Haoshoku'yu saldırılarında kullandığı bölümden sonraki bölümde yanlış hatırlamıyorsam. Luffy, Kaido'nun Kanabou'suyla yaptığı saldırıyı önleyemiyor. Kral hakili saldırmasına rağmen tutamıyor hatta saldırıdan eğilerek kurtuluyor. Kaido ile Luffy arasında ciddi bir fiziksel güç var. Luffy ancak gear 4 formunda fiziksel gücüyle Kaido'ya az da olsa yakın bir seviyeye geliyor. Kaido'nun fiziksel gücü çok fazla. Yamato'nun bunu karşıladığını gösterdi o ilk çarpışmada. Tabi ki Kaido ile arasında bayağı bir fark vardır ama çok yüksek bir fark değildir bu fark. Ben Kaido'nun en büyük gücü olduğunu düşünüyorum yani ne King, ne Queen, ne de Jack, Yamato seviye değildir. Yedirdiği meyvenin asıl gücünü görene kadar bekleyelim ondan sonra karar veririz Yamato'nun ne seviye olduğunu.

Muhtemeldir ki Yamato o kelepçeleri çıkarmak için Ryou haki basmayı akıl etmemiştir. Ayrıca kendisi de söyledi bu bölümde; "beni burada tutan sadece bu kelepçeler değildi. Wano'yu kendi haline bıraksam kendime nasıl Oden diyebilirim." diye. Bu bür güç kıstası değildir onu söylemeye çalışıyorum. Fiziksel gücünün ve dayanıklılığının çok ileri bir seviye olduğu bariz ortada. Sasaki'nin zırhlı birliğinin attığı roketlerle bile devrilmedi bu kız. Babasıyla Kanabo çakıştırdığı sahnede aslında gücünü göstermiş oldu. Luffy'nin ilk Haoshoku'yu saldırılarında kullandığı bölümden sonraki bölümde yanlış hatırlamıyorsam. Luffy, Kaido'nun Kanabou'suyla yaptığı saldırıyı önleyemiyor. Kral hakili saldırmasına rağmen tutamıyor hatta saldırıdan eğilerek kurtuluyor. Kaido ile Luffy arasında ciddi bir fiziksel güç var. Luffy ancak gear 4 formunda fiziksel gücüyle Kaido'ya az da olsa yakın bir seviyeye geliyor. Kaido'nun fiziksel gücü çok fazla. Yamato'nun bunu karşıladığını gösterdi o ilk çarpışmada. Tabi ki Kaido ile arasında bayağı bir fark vardır ama çok yüksek bir fark değildir bu fark. Ben Kaido'nun en büyük gücü olduğunu düşünüyorum yani ne King, ne Queen, ne de Jack, Yamato seviye değildir. Yedirdiği meyvenin asıl gücünü görene kadar bekleyelim ondan sonra karar veririz Yamato'nun ne seviye olduğunu.
O kelepçeler olmasaydı Ace ile açılmayacak mıydı denize? Ben güncelden bahsetmiyorum.
Fiziksel gücü tabi ki çok üst düzey. Hem Kaido'nun kızı hem de zoan meyvesi var. Yamato şüphesiz çok güçlü, ancak ben King'den güçlü olmasını beklemiyorum.
Zoro kral hakiyi saldırılarına bilinçli eklediği anda Yamato'yu geride bırakır bana kalırsa. Tatsumaki'yle bile Kaido'yu kesmeyi başardı. Üstelik Kaido'nun saldırısını pasifize edip yaptı bunu. Enma şüphesiz büyük güç ancak gerçekten Enma farkı diyebileceğimiz tek saldırı da Kaido'ya isabet etmedi. Tekrar sahalara dönsün, o zaman göreceğiz.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık