Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] İnsanın Doğada Yaşanan Olaylara Müdahalesi Hakkında Bir Soru

Siz olsaydınız bu durumda ne yapardınız?

• Kullanılan toplam oy
    54
Vicdan yapmalık bir durum yok bence burada, eğer sincapları ben yetiştirip büyütüp bir bağ kurmadıysam parçalanmalarına üzülürüm ama sonuçta yapacak bir şey yok doğanın kanunu der geçerim.

Bu olay şöyle sabah bi kedinin kuşu yemesini engelleyip akşam yemeğinde tavuk kesip yemek gibi düşünüyorum biz aç karnımızı doyurmak için yada sevdiğimiz için et ürünleri yiyoruz ağaçta yetişmiyo sonuçta hayvanlar alemine müdaheleyi yanlış buluyorum (yok olma tehlikesi altındaki bi hayvana belli koşullar sağlanıp korunabilir o ayrı mevzu zaten o hayvanların birçoğunun nesli insanlar yüzünden tehlikeye giriyo)

anlık olarak kurtarabilirim ama böyle düşününce kurtarmamalıyım gibi geliyor. nedense içimde güçsüzü savunma iç güdüsü var.

Doğanın kanunu bu işleri doğal akışına bırakırım diyeceğim şimdi ama olay anında böyle bir durumun içinde olsam sürünün içerisinde çaresizce debelenen minik bir ceylan gördüğüm an büyük ihtimalle elim ayağım titrer aslanların evveliyatını severim. Alemin en kancık hayvanı sırtlanların aksiyonları haricinde doğadaki hiçbir şeye karışmamalıyız tabi.

Zamanında sokakta bir kedi güvercini ağzına almış götürüyordu. Bazı arkadaşlar aa yazık falan dediler kediyi kovaladılar. Kedi kuşu bıraktı. Sonuç olarak kuş diş yaralarından öldü tabii. Kedi de o an yemeğinden olmuş oldu.

Avcılar hiç bir zaman avının kökünü kazımaz yok etmez.Yiyecekleri kadar öldürür olay bu. Müdahale etmem.Doğaya ters yaşayan tek canlı biziz.

En büyük sorumluluğumuz doğaya karşı ve hayvanlar da o doğanın denge unsurlarından biri. Örneği aslanları öldürürsen otçul hayvanların sayısı artar ve otlakların yetmemesinden ötürü açlıktan ölürler. Yani birilerini kurtaracağım derken çok daha fazlasının ölümüne sebep olabirsin. Bu sebeple karışmamak gerek. Karışmazdım da ben.

Doğanın kanunu bu işleri doğal akışına bırakırım diyeceğim şimdi ama olay anında böyle bir durumun içinde olsam sürünün içerisinde çaresizce debelenen minik bir ceylan gördüğüm an büyük ihtimalle elim ayağım titrer aslanların evveliyatını severim. Alemin en kancık hayvanı sırtlanların aksiyonları haricinde doğadaki hiçbir şeye karışmamalıyız tabi.
Sırtlanlar niye kancıkmış :s

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık