Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Ichibe Hyosube vs. Genryusai Shigekuni Yamamoto

Sizce ?

• Kullanılan toplam oy
    103
O değil de Yamamato neden çapsız kalmıştı lan son savaşta? Güçten mi düşmüştü ya da onun zamanında çöktüğü Ywach mı o dönem çapsızdı vs az biraz detay güzel olurdu.
Çok Bleach uzmanı sayılmam ancak anladığım kadarıyla cevap vereyim;

Yamamoto çok sabit kafalı ve inatçı birisi. Güçlenmek için farklı yollara gitmiyor. Kolunu bile iyileştirtmedi gururundan dolayı. Gelişmeye açık biri değil.Yeni nesil yardıra yardıra gelirken Yamamoto biraz yerinde saymış durumu var.

Ne kadar aptal bir son düşman tasarımıydı bu ya. Arkadaş hype için gtu başı bu kadar dağıtmaya gerek yok, tat vermiyor böylesi.

Almighty gücü nereden geliyor buna mı aitti de sonradan keşfetti yoksa bir yerden hacılayıp geliştirdi mi?
Bu Soul King'in çocuğu, kendisi de bir tanrı yani. Gücü oradan geliyor diye biliyorum.

İçibe 1 tık dan fazlası. 5 koruma aslında öyle. Dede inat etmeyip kol diktirse bile yuhava ya yenilirmiş, adamlar plan üstüne plan yapmışlar zaten SS in en büyük sorunu buydu içigo ilk saldırdığında gördük. İçine kapanık belli kurallarda çalışan düz kalıp örgüt tam edo ve öncesi caponya işte donsuz mentalite :D Yamaji de bunun en büyük örneği idi...
Bankai çalma olayı olmasa o kadar kolay düşmezdi zaten. Hani karşındakini silahsız bırakmak gibi bir şey.
Çift kol ve bankai kombosuyla baya baya herkese karşı şans veririm yamaji için:d

Bankai çalma olayı olmasa o kadar kolay düşmezdi zaten. Hani karşındakini silahsız bırakmak gibi bir şey.
Çift kol ve bankai kombosuyla baya baya herkese karşı şans veririm yamaji için:d
Şüphesiz, lakin ki rakibi her şeyini biliyor. Dede yön talimi yaptırır gibi bankai açtı da yuhava daha güçlüydü. Mesela sadece kol değil yani.500 sene öncesinde karşılaşma olsaydı dede alırdı belki de. Ankette de yamaji demiştim lakin içibe de üstün güç. Adam dirildi la zerreden isim söylendi diye :D Siyah olayı belki de yamaji yi de siler yani ateşi söndürür.

İyi de sorun Bankai çalındıktan sonraki kısım değil çalınana kadar ki kısım. Adam karşısındakinin gerçek Yhwach olduğunu anlamayacak kadar kibirli ve de çapsız. Gerçekten rakibini overpower ettiğini düşündü Yamaji. Kaldı ki, Ryold için Bankai açma gereği duyması da garipti.

Royd'un kardeşi Loyd'u(aynı yeteneğe sahip) Kenpachi, kendisine dönüşünce yenebilmişti ki bu Unohana antrenmanı öncesi ham Zaraki.

Yamaji çok fena patlatıldı. Elbette kötü yazarlık da işin bir parçası ancak sonuç olarak Yamaji, Ichibei, Aizen gibilerle aynı ligin adamı olmadığı çok net belirtilmiş oldu.

İyi de sorun Bankai çalındıktan sonraki kısım değil çalınana kadar ki kısım. Adam karşısındakinin gerçek Yhwach olduğunu anlamayacak kadar kibirli ve de çapsız. Gerçekten rakibini overpower ettiğini düşündü Yamaji. Kaldı ki, Ryold için Bankai açma gereği duyması da garipti.

Royd'un kardeşi Loyd'u(aynı yeteneğe sahip) Kenpachi, kendisine dönüşünce yenebilmişti ki bu Unohana antrenmanı öncesi ham Zaraki.

Yamaji çok fena patlatıldı. Elbette kötü yazarlık da işin bir parçası ancak sonuç olarak Yamaji, Ichibei, Aizen gibilerle aynı ligin adamı olmadığı çok net belirtilmiş oldu.
Tam olarak bundan bahsediyorum. Bu adama yapılan muamele büyük hayal kırıklığı oldu rahatsız etti okurken. Tam potansiyel Ichigo, Zaraki ve Ywach haricindeki en büyük en korkutucu güç gibi işlenmesi lazımdı

Şüphesiz, lakin ki rakibi her şeyini biliyor. Dede yön talimi yaptırır gibi bankai açtı da yuhava daha güçlüydü. Mesela sadece kol değil yani.500 sene öncesinde karşılaşma olsaydı dede alırdı belki de. Ankette de yamaji demiştim lakin içibe de üstün güç. Adam dirildi la zerreden isim söylendi diye :D Siyah olayı belki de yamaji yi de siler yani ateşi söndürür.
Yamaji'nin bankaisi de yok etmek üzerine yeterince hax değil mi? Quincy'nin koruma zamazingosuna rağmen baya sorun yaşıyordu rakibi. İçibe'nin böyle defansif yetenekleri olduğunu hatırlamıyorum mesela. He ben de İçibe'ye verdim bu arada. Yamaji'ye kaybetmez ama tahmin edildiği kadar kolay geçeceğini düşünmüyorum.

Kibir kısmına katılıyorum fakat çapsızlık olduğunu düşünmüyorum. Reiatsusunu da kopyalamıştı yanlış hatırlamıyorsam Ryold. Astının ve koruduğu her şeyin yok edilmek üzere olduğu bir durumda gözünün dönmüş olmasına bağlıyorum o dikkatsizliği. He 1000 yıl kaptanlık yapmış biri böyle bir tutumda bulunur muydu? Hayır. Kötü yazarlık olan kısım bu bence.

Ne kadar aptal bir son düşman tasarımıydı bu ya. Arkadaş hype için gtu başı bu kadar dağıtmaya gerek yok, tat vermiyor böylesi.

Almighty gücü nereden geliyor buna mı aitti de sonradan keşfetti yoksa bir yerden hacılayıp geliştirdi mi?
Hayır Yhwach başından beri temeli olan düşman asıl mücadele edilecek kişiydi.Adam zangetsu ossanın 1000 sene sonraki hali işte.Kubo yanlış bilgi değilse ss arc sonrası arrancar hikayesini böyle uzatmayacakmış ss arcın başarısıyla o noktadan devam etmiş.Hatta en son duyduğum teyit etmedim ama Urahara villain olacakmış Aizen yerine bu düşünceden vazgeçmiş.Kısacası op gibi sonu belli bir taslak varmış kafasında serinin başarısıyla Aizen ve arrancar hikayesi uzuyor. Almighty gücü dolaylı olarak açıklandı.Yhwach kanıyla yapılan bir ayinle harfleri quincylerin ruhuna kazıyıp yeteneği veriyor İshida’ya yapmıştı.Kendisine de aynı yöntemi uygulamıştır bir şekilde.Bu yöntemi sonradan öğrenmiş.Burası benim kendi fikrim ama 1000 yıl önceki savaşta tahminimce bunu bilmiyordu.Orjinal quincy ekibi daha güçlüydü ama harfleri yoktu ilk canavar gotei bankaileri de var zaten bu adamları katletti.Yhwach’ın geri dönüşü 990 sene sonra oluyor bunun şarkısı var.Döndüğünde bulduğu zor durumdaki quincylere olayına göre harf verdi.İşte ölüm yatağındaki adama Fear gibi ruhuna uygun yetenekler.Yani Yamamoto 1000 sene önce kazandıysa Almighty gücü olmadığını düşünüyorum.Tabii yamanın bankaisi de şimdiki kadar güçlü değildi orası ayrı.

Kibir kısmına katılıyorum fakat çapsızlık olduğunu düşünmüyorum. Reiatsusunu da kopyalamıştı yanlış hatırlamıyorsam Ryold. Astının ve koruduğu her şeyin yok edilmek üzere olduğu bir durumda gözünün dönmüş olmasına bağlıyorum o dikkatsizliği. He 1000 yıl kaptanlık yapmış biri böyle bir tutumda bulunur muydu? Hayır. Kötü yazarlık olan kısım bu bence.

Ben kötü yazarlık demem. Serideki karakterler her zaman en mantıklı seçeneği seçmek zorunda değil, yaşanan olayın sadece organik olup olmaması önemli. Yamaji durumunda da karşısındaki kişi; Reiatsu ve anılarını da kopyaladı zaten. Tanımaması normal.

Neden Uahara'yı beklemedi diyen olursa da; ya seriyi unutmuş ya da dikkatli okumamış o kısımları. Barış zamanıyla birlikte Gotei 13 değişiyor, Juha Bach özellikle belirtiyor bunu. Eski Yamaji olsa beklerdi, ölen Shinigamiler umrunda olmazdı.

"Bir düşmanı öldürmek için her şeyi yapardın. Adamlarının kür kadar değeri yoktu. Ama biz Quincyleri öldürdüğünüzde her şey değişti. İnsanlar barışı bir kere tattığı zaman, daha çok korurlar, daha çok severler. Aptalca bir gurur ve adalet duygusu yüzünden kararsız ve korkak grup haline geldiniz."

"Öldüğün için bunu anlayamayacaksın, ama yine de söyleyeceğim. Soul Society yok olmak üzere, ama Gotei 13 1000 sene önce bizimle birlikte yok olmuştu."

Kısacası barış zamanı Yamaji'yi değiştirdi, hani 1000 senelik komutan bunu yapmaz diyorsun, ama 1000 senedir barışı tadan birisinin sevdiklerini koruması için harekete geçmesi daha normal değil mi?

Son düzenleme:
Ben kötü yazarlık demem. Serideki karakterler her zaman en mantıklı seçeneği seçmek zorunda değil, yaşanan olayın sadece organik olup olmaması önemli. Yamaji durumunda da karşısındaki kişi; Reiatsu ve anılarını da kopyaladı zaten. Tanımaması normal.

Neden Uahara'yı beklemedi diyen olursa da; ya seriyi unutmuş ya da dikkatli okumamış o kısımları. Barış zamanıyla birlikte Gotei 13 değişiyor, Juha Bach özellikle belirtiyor bunu. Eski Yamaji olsa beklerdi, ölen Shinigamiler umrunda olmazdı.

"Bir düşmanı öldürmek için her şeyi yapardın. Adamlarının kür kadar değeri yoktu. Ama biz Quincyleri öldürdüğünüzde her şey değişti. İnsanlar barışı birkere tattığı zaman, daha çok korumak, daha çok sevmek ister. Aptalca bir gurur ve adalet duygusu yüzünden kararsız ve korkak grup haline geldiniz."

"Öldüğün için bunu anlayamaycaksın ama yine de söyleyeceğim. Soul Society yok olmak üzere, ama Gotei 13 1000 sene önce bizimle birlikte yok olmuştu."

Kısacası barış zamanı Yamaji'yi değiştirdi, hani 1000 senelik komutan bunu yapmaz diyorsun, ama 1000 senedir barışı tadan birisinin sevdiklerini koruması için harekete geçmesi daha normal değil mi?
Evet iyi anlatmışsın katılıyorum.Sasakibe için üzülünce intikam duygusu yoğun oldu öfkeyle hareket etti zararla kalktı.Hadi onu öldüren adamı kül ettin orada durması lazımdı bir hışımla her yeri titreterek Yhwach karşısına çıkmaya gitti.Orada biraz daha beklemeliydi bankailer için daha temkinli davranmalıydı.Ama Yamamoto bu Yhwach karşısına 1 vs 1 çıkacaktı gurur var çünkü.Bu karşılaşmayı çok öne çekmesi ölümünün bu şekilde olmasına neden oldu.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık