Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Hunter x Hunter

Dediğim gibi ben bu şekilde düşünüyorum.Hatırladığımı yazdım koca seriyi didik didik edecek vaktim yok şu anda.Hunter örümcekleri,karıncaları ,turnuva heyecanını,Zoldyck ailesini nen muhabbettini kusursuz verdi fakat bunlar her shonende olan standart öğeler ben evren olarak çok ekstra birşry göremedim.Sizin dediğiniz kara kıta gelirse göreceğiz ama gelmeden konuşmak yanlış olur.İnsanlar Hunter’ın anime kalitesini abartabilir bende katılıyorum abartılacak kadar var.Ama animeyi kenara koyarsak serinin derinliği dışında alt metninde yatan ustalık dışında fanların abarttığı kadar ekstra şeyler yok.Olay yaratıcılıksa mesela her gün Jojo serisine methiye düzmemiz lazım ama o bile bu konuda abartılmıyor yorumlarda.
Kara Kıta'ya gerek yok diyorum sana kaçtır, hala bana sizin dediğiniz kara kıta diyorsun. Ben sana şimdiye kadar kara kıtadan hiçbir örnek vermedim, mevcut dünaysından örnekler veriyorum. Adam internetin halka inmesinden ve iletişim şahlanamsıyla birlikte evrenin nasıl değiştiğine kadar detayları işliyor. Sen de Oda kolezyumu eklemiş diyorsun. Cidden kolezyumu eklemek çok zor ya, hiçbir seri öyle arena falan eklemedi. :D

Senin o saydığın standartları oluşturan zaten Togashi ve Toriyama. Bugün Naruto, Bleach, Jjk ve Mha gibi birçok seri bunları Togashi'den aldı. İnsanlar evren konusunda HxH'yi abartmıyor, kimse Togashi için bir Tolkien demiyor, ama Op fanları Tolkien'le bir tutuyor Oda'yı... Sen kendin hatırladığım kadarıyla yazıyorum diyorusn,aklına hiçbir şey kalmamış Hxh ile ilgili, o yüzden abartıyoruz gibi geliyor sana.

Kimetsu mesela küçümseniyor shonen olarak evet küçümsenecek yanları var ancak battle shonen olarak bakıyorsan şu an bu seri Attack On Titan,Bleach,Dragonball bunların yanına yazılır zorlar tepeyi.
Bu bahsettiğin veya bahsetmediğin diğer mangaların yayınlandıkları tarihe göre değerlendirirsek bu serilerin altında kalan bir eserdir. 2014 değil de 2004 de çıksaydı kimetsu no yaiba, dediğine katılırdım. Çünkü ondan önce yayınlanan serileri izleyip gelenler için bu serinin bir farklılık veya daha iyisini yaptığını düşünmüyorum. Mesela Jujutsu Kaisen şu an yayınlanan en iyi battle shounen ve önceden yayınlanan birçok seriden daha iyi dövüşleri olduğu kanaatindeyim. Bunun en büyük sebebinin 1998 yılında yayınlanmaya başlayan Hunter x Hunter'ın dövüş sistemini örnek almasından kaynaklanmaktadır. Bu tarihlerde yayınlanan diğer üç büyük serinin dövüş sistemi, önceki yıllarda yayınlanan Dragon Ball Z ve Yuu Yuu Hakusho'da da yer alan "kimin gücü kime yeterse" anlayışına sahip. Hxh ve jjk de ise çevre, evrenin oluşturduğu fizik kuralları, rakibin gücüne göre taktik ve stratejilerin bu serileri farklı yaptığını düşünüyorum. En basitinden jjk'nin mangadaki son dövüşünde çevreyi kullanarak durumu kendi lehine çevirmeyi örnek gösterebilirim (ve bu durum seride neredeyse her dövüşte var). Diğer serilerde ve kimetsu no yaiba'da da bu durumun kısıtlı olduğu kanısındayım.

İşin daha da ilginci benim One Piece'den daha iyi diyeceğim tek battle shounen HxH(izlediklerim arasında). Çoğu açıdan net üstünlüğü var bence. En Goda zamanlarımda bile bunu söylerdim :D
Evren ve detaycılık konusunda kıyas kabul etmezler. Haa Oda'nın oluşturuduğu goofy ve karikatürize dünya daha çok hoşuna gidiyordur o işin ayrı kısmı, ama bir shounen serisi HxH kadar detaylı olmadı. en azından şu an aklımda yok öyle bir seri.

Sırf Kakin imparatorluğunun yapısı hakkında bilgiler bile dolu dolu. Kast sisteminden, kralın gayrimeşru çocuklarının haklarına kadar bilgiler veriyor adam.

Son düzenleme:
Ben hariç birisi One Piece mi savunuyor?

Burasının Korsanfan olduğundan emin miyiz? Reddit'e falan girdim de anlamadım mı kafam mı güzel acaba alslwmlslwldq
Sadece evreni iyi muhabbetinde savundum one piece.Hatta dedim ki madem evreni opden iyi sayın karakterleri.One piece evreninde tasarlanmış sayısız karakter var.Kaliteleri tartışılır ama düz denizci eri değiller sonuçta bir emek harcamış.Bu da evrendeki çeşitliliği gösteriyor.Evreni ne kadar iyi konusu daha komple bir kavram ama Hunter’da bu karakter çeşitliliği yok bir kere en başta.Yoksa Hunter’ın one piece ezip geçeceği çok alan var ama her alanda Hunter diğer shonenlerden çok önde iddiası kabul edilebilecek gibi değil çok abartıyorlar.
İşin ilginci normalde en çok gömen Mw savunuyor. HxH'yi belli ki pek sevmiyor. :bilmem:
Hahaha hayır sevdiğim bir seridir animesine bayılmıştım ama mangasının çizimleri beni pek açmadı.

Kimetsu mesela küçümseniyor shonen olarak evet küçümsenecek yanları var ancak battle shonen olarak bakıyorsan şu an bu seri Attack On Titan,Bleach,Dragonball bunların yanına yazılır zorlar tepeyi.Yeni çizim ve animasyon teknikleriyle aksiyonu zirveye çıkarmışlar bu seride.One piece çok iyi olsa bile battle shonen farklı bir kavram one piece bu konuda rakiplerinden geride kalıyor zaten Oda da kabul ediyor dragonball ile o konuda yarışamayacağını.
KnY,Bleach ve DB'yi toplasan AoT'un onda biri etmezler.Ki AoT çok daha farklı bir seri zaten yapı olarak.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık