Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Hunter x Hunter

Efsane bir mangayı keyfi yüzümden hiç ediyor herif. 2.kez bitirmek üzereyim animeyi ve izlerken böylesine zevk aldığım anime sayısı bir elin parmaklarını geçmez. Pouf, anime/manga dünyasındaki gelmiş geçmiş en sıkıcı ve bunaltıcı karakter olabilir. Bu serinin sonu gelmez, Kara Kıta'yı bile bitirmez kanımca.
Kara Kıta'ya ulaştıkları bölüm manga bitsin razıyım, bırak kara kıtayı bitirmesini oraya kadar çizmesi bile bir mucize.

Arada bölümlere göz atıyorum da 3 muhafız da dahil olmak üzere Meruem'in gücü abartı geliyor bana. Yanlış hatırlamıyorsam sadece 2 tane nen kullanabilen karakteri yedi kraliçe. Kite'ı bile tüketemedi. Ne bedenini ne ruhunu. Azalma olmaksızın tüm yediği kişilerin gücü Meruem'de birleşmiş olsa bile (ki öyle) abartı yine de. Çünkü diğer yediği tüm canlılar kayda değer değildi. Bence arada bir kaç tane önemli karakter de kurban gitmeliydi.

Baya bir canlı yemişti Kraliçe. Hepsini göstermiyor. Muhafızlar ise aşırı güçlü değil aslında. Morel çok güçlü bir avcı olmamasına ve yorgun olmasına rağmen Pouf'u yenecekti neredeyse. Knunckle hocasını feda etse Youpi'yi yenecekti.
Morel adını unuttum şu çıtadan bile güçsüz normalde. Kendisi de bunu kabul ediyor. Öyle hatırlıyorum. Zeka, sabır şu bu derken üstesinden geldi. Ancak 3 Muhafız için böyle bir durum söz konusu değil. Youpi güç olarak Knunckle'den çok ama çok güçlüydü. Yenilebilir bu ayrı mesele. Kimin hangi dövüşü kazanacağı belli olmayan serilerin başında geliyordur belki de HxH. Ama 3 karakterin nen ve fiziksel güçleri uçuk seviyede. Meruem'in ise çok çok fazla. Ki normalde Meruemle aralarında bu kadar fark olacaksa daha da güçsüz olmaları gerekirdi.

Mesela ilk karıncalarda sadece böcek türü hayvan özellikleri var diyelim. Sonrakilerde daha büyük hayvan özellikleri, sonra vahşi hayvanlar ve daha sonra insan özellikleri. Buraya kadar tamamen çöp özellikler. Güçlü bir avcının saldırısıyla telef olacak özellikler. Sonra bu karıncalar olaylar silsilesi ile nen kullanmayı öğreniyor ancak bu evrimlerine dahil değil çünkü onları Kraliçe yemiyor. Ancak 2 tane amatör nen kullanıcısı yiyor Kraliçe. Bunların gücüyle Muhafızlar çok güçlü olmaları mantıklı. Geçmişten gelen çöp kalabalık + Nen gücü eklendi. Ancak daha sonra eklenen de yine sadece çöpler. Yani Muhafızlar ile Meruem arasında pek fark olmaması gerek normalde. Nen ve fiziksel gücün sadece küçük bir kısmı Muhafızlara çok büyük kısmı ise Krala devrolduysa aralarındaki fark mantıklı oluyor ancak güçlerinin büyüklüğünü açıklamıyor bu durum. Zihinsel olarak olabilir. Zekalarına, çıkarım güçlerine nenlerini etkili bir şekilde kullanmalarına sözüm yok bunlar bir nebze insan kalabalığının zekası ile izah edilebilir ancak fiziksel güç ve nen kapasiteleri absürt kalıyor. Çünkü güçlü bir avcı hepsine bedeldir. Morel de üstünde çok fazla kişi olsa da çok güçlü bir avcı. Emin değilim ama Kite'den güçlü olabilir. Kite kendisini üst düzey avcılardan biri olarak tanımlıyor.

Bu durumun izahı sadece şöyle olabilir bence. Bir nevi hayat enerjisi olarak ifade edilen Nen'i tamamen kontrol edip en üst seviye hali ile bir anda kullanabiliyorlar. Gon sadece nen eğitimiyle belki 100 kat güçlenmiştir. Bu yüzden toplanan hayat enerjisi ne kadar büyük olursa olsun Kraliçe temel nen eğitimi almış birini yediği için doğan kral ve muhafızlar tüm bu muazzam hayat enerjisini en üst seviyede kullanabiliyor olarak doğuyorlar.

Yine göz gezdiriyorum da Kimera arcının müzikleri ve işlenişi tam gerilmelik ?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık