Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Hunter x Hunter

Chrollo gücüne göre çok ihtiyatlı adam. Şimdi bu fal mevzusunu düşününce belki de karşılaşmanın sonucunu önceden görüp ona göre kabul etti. Zaten dövüşmeden önce de bir sürü hazırlık yapmıştı. Sanırım Hisoka bu sefer planı gereği Chrollo'nun dengesini bozmaya çalışıyor ve şimdiden ilerleme kaydetmiş gibi. Reis önceden yanında iki adamı olmadan dolaşmazdı şimdi sırf onu öldürmek için yalnız gezmeye başlamış :D

Fena olmaz aslında ama Togashi daha da şaşırtıcı bir ters köşe hazırlamıştır bence. :D Bill Hisoka çıkacak atın fava. :D
Bu da olabilir bak. Boyu biraz ufak duruyor ama olabiletesi var. Adamı çok gördük ama gücünden bihaberiz.
-
İlluminin açıklamaları çok gerçekçi duruyordu. İşte tam bu sebeple Hisoka'nın ajanı olma ihtimali biraz daha arttı benim için.

@ch3rl0b11n ben de Nanika'nın kara kıtadan geldiğini veya Zzigg'in kara kıta da az da olsa etkilendiği bir musibet sebebiyle sonraki nesilde böyle bir çocuğun doğduğunu düşünüyorum. Malum kara kıtadaki musibetler de Nanika gibi hem musibet hem de çok faydalı yönleri var.

Bu Hunterda birden bire yeni Arcta milyon tane karakter girdi kim hangi taraf kim nasıl anlayamadım şahsen. Korumalar bir dert prensler prensesler kraliçeler ayrı dert kim kimin adamı kimin eli kimin cebinde belli değil siz de bundan rahatsız olmadınız mı ? Birde üzerine kargacık burgacık çizimler ve maşallah roman tadında diyaloglar.
Ben okurken çoğu zaman resimlere bakıyorum geçiyorum diyaloglar çok boş gibi geliyor herkes mi benim gibi yoksa bir ben mi sıkıldım bu arctan onu öğrenmek istiyorum. Biri çıksa şu bölümde bu oldu bu bölümde bu oldu dese resimlere baksak geçsek One piecete olduğu gibi daha anlaşılır olur gibi ne geliyor.
Bir iki bölümdür çizimler iyice kötüleşti ve bu iyiye işaret değil. Çizim yönü ile katılıyorum sana. Ama diyaloglar beni sıkmıyor ve detaylı işlediği konuyu anlamak açısından okumadan geçmemek önemli. Elbet anime olsa tadından yenmezdi ama açıkçası konuyu böyle detaylı işlemesi beni memnun ediyor. Kendi adıma ben sıkılmadım ve çok güzel bir arc olduğunu/olacağını düşünüyorum : -)

Son düzenleme:
Chrollo'nun ölüm defteri... : ))
Chrollo dolaylı olarak o defterdekilerin ölmesine sebep oluyor. Çünkü Hisoka sadece Chrollo ile dövüşeceği yere değil, Chrollo'nun dövüş stratejisine de karar vermek istiyor. İlk dövüşte yenilmesine sebep olan Shalnarkı ve büyük dezavantaj sebebi olabilecek Neon'u öldürmesi bunu gösteriyor.

Ancak Hisoka ne yaparsa yapsın Chrollo'nun yeteneklerini azaltmazz üstelik Chrollo kitabını anlık kontrol ederek ölenleri görüp ona göre strateji belirleyebilecek.

-

Chrollo vs Kurapika konusu geçmiş. Kurapika şu an intikamdan çok gözleri toplama niyetinde ve buna bile güç yetirmekte zorlanıyor. Bu hengamede örümceklerle uğraşamaz. Chrollo da Kurapikaya bakışı Hisoka'ya baktığı gibi bakmıyordur. Kurapikayı görse bile dövüşmek için özel çaba harcayacağını sanmıyorum

Bu da olabilir bak. Boyu biraz ufak duruyor ama olabiletesi var. Adamı çok gördük ama gücünden bihaberiz.
-
İlluminin açıklamaları çok gerçekçi duruyordu. İşte tam bu sebeple Hisoka'nın ajanı olma ihtimali biraz daha arttı benim için.

@ch3rl0b11n ben de Nanika'nın kara kıtadan geldiğini veya Zzigg'in kara kıta da az da olsa etkilendiği bir musibet sebebiyle sonraki nesilde böyle bir çocuğun doğduğunu düşünüyorum. Malum kara kıtadaki musibetler de Nanika gibi hem musibet hem de çok faydalı yönleri var.

Bir iki bölümdür çizimler iyice kötüleşti ve bu iyiye işaret değil. Çizim yönü ile katılıyorum sana. Ama diyaloglar beni sıkmıyor ve detaylı işlediği konuyu anlamak açısından okumadan geçmemek önemli. Elbet anime olsa tadından yenmezdi ama açıkçası konuyu böyle detaylı işlemesi beni memnun ediyor. Kendi adıma ben sıkılmadım ve çok güzel bir arc olduğunu/olacağını düşünüyorum : -)
Dediğin gibi uzun dialoglar dış sesler anime için çok iyi özellikle de kimenera arctaki dış ses mükemmeldi açıp açıp izlerim ama mangadaki çizim kötü oluyor kargacık burgacık oluyor onları anlamaya çalışırken odağım kayıyor dialoglar karışıyor.
Birde bu adamda canavar falan çizerken hiç estetik yok oran orantı yok garip geliyor çizdikleri. Yani çekici gelmiyor sevdirmiyor kendini canavarlar.

@justahuman 33. ciltte Nanika’nın Kara Kıta’dan geldiğini doğrulamıştı sanırım Togashi. Bölüm aralarına koyduğu ufak çizimleri oluyor ciltlerde. Onlardan birinde Nanika kendi ağzıyla “Ben Kara Kıta’danım.” diyordu.

Dediğin gibi uzun dialoglar dış sesler anime için çok iyi özellikle de kimenera arctaki dış ses mükemmeldi açıp açıp izlerim ama mangadaki çizim kötü oluyor kargacık burgacık oluyor onları anlamaya çalışırken odağım kayıyor dialoglar karışıyor.
Birde bu adamda canavar falan çizerken hiç estetik yok oran orantı yok garip geliyor çizdikleri. Yani çekici gelmiyor sevdirmiyor kendini canavarlar.
Özense iyi çiziyor aslında 4. Prensin nen canavarının çizimini ben çok beğendim mesela. Ama dediğin gibi çoğu şeye özenmiyor ve bu gittikçe artıyor maalesef. Yine de ara vermesinde razıyız diyoruz işte : ))
@justahuman 33. ciltte Nanika’nın Kara Kıta’dan geldiğini doğrulamıştı sanırım Togashi. Bölüm aralarına koyduğu ufak çizimleri oluyor ciltlerde. Onlardan birinde Nanika kendi ağzıyla “Ben Kara Kıta’danım.” diyordu.
Öyle mi bilmiyordum hocam.:sapkali: Sevindim böyle olduğuna. Musibetleri açıklandığından beri Kara Kıta ile ilişkisi olduğunu düşünüyordum.

Son düzenleme:
Eğer Hisoka İllumiyi kendisini öldürsün diye tuttuysa -öyle bi yorum gördüm- buna senden başkası öldüremesin gibi bi şart koymuş olabilir. İllumiye öldürtür bu yenemeyeceği örümcekleri. :oleyo:
Mantıklı :good:

Bölüm geldi.
https://readms.net/r/hunter_x_hunter/377/4943/1

İşler ilgi çekici bir hal almaya başladı. @ch3rl0b11n

@ch3rl0b11n Dediğin gibi, Illumi'nin hayaletlere katılma amacı kardeşini korumak değilmiş. Durum tamamen Hisoka'nın eşi benzeri görülmemiş bir ruh hastası olmasından kaynaklanıyormuş. :oleyo: Chrollo reis çok net. Hisoka'nın kellesi o masaya gelecek! :a: Hisoka büyük ihtimalle şu fal bakma yeteneği olan Neon Nostrade'yi öldürmüş. Chrollo Bonolenov'dan neye dönüşmesini isteyecek çok merak ettim. Bu arada Shizuku'nun Death Note esprisi... :oops:
Bonoleov'dan illumiye dönüşmesini isteyecek diye düşünüyorum. Hisoka gücünü bildiği benzer güce sahip Kurtopiyi öldürdüğü için şüphelenmeyebilir. Chrollo illumide şüphelenip Hisoka ile irtibatı var mı anlamak için böyle bir strateji yapabilir.

Bu arada Benelov ve Brook'u seslendirenler aynı kişiydi hey gidi anime hey... :D

Öyle mi bilmiyordum hocam.:sapkali: Sevindim böyle olduğuna. Musibetleri açıklandığından beri Kara Kıta ile ilişkisi olduğunu düşünüyordum.
Şöyle atayım:
Ap'den sandman
Cilt 33'ten bir sayfa:
Nanika: I'm from Dark Continent.

356 spoiler:
Ap'den sandman. Spoiler 2ch üzerinden paylaşılmış.

Hisoka also loses his right leg.
Many audience dolls rush toward him.
Hisoka "Oh, am I gonna die...? "
He smiles and says "If I die anyway, then..."
Hisoka shrinks his body.
Dolls cause big explosions in the last page.

Author's comment is about low carb diet. Togashi loses 6kg in 2 months.
Cilt 33'ün kapağı, Nanika'nın Kara Kıta'dan geldiğini daha önce paylaşmıştım resmin kaliteli hali ve Organizma tehlike ve bu tehlike seviyelerinin açıklama tablosu:
Ayrıca tabloyu elimden geldiğince çevirdim. Redditte birisi çevirmiş ondan da yararlandım. Teşekkür ederiz kendisine.

Ayrıca Togashi tanıtım kısımlarının arkaplanlarına vs. ciltte daha da özenmiş. Bunlarda dergideki ve ciltteki sayfaların karşılaştırmaları.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 1, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık