Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Hunter x Hunter

Viz çevirisine baktım o sayfanın. En başta saydığım iki şey, nen canavarlarını yöneten içgüdüsel kurallarmış. Belirsizlik yokmuş yani. Diğer cümlede ise, bu içgüdülerin canavarların dizginlenmeleri ve gelecek kralı korumaları açısından önemli olduğundan bahsediyor. Sonrasında da bu içgüdüleri olmasa sadece dişleri ve pençeleri olan, yok olmaya mahkum birer canavardan ibaret olacaklarını söylüyor anladığım kadarıyla.

Pek o tarz dizileri sevmem ama Togashi böyle söyleyince beni de meraklandırdı. :D
Çeviri şimdi oldu işte. Sonraki verdiği örnekle de örtüşmüş oldu : ))

Sen yazınca ufaktan araştırdım "suçluların akıllarının nasıl çalıştığına ilişkin beyin fırtınası yapmalarını ve bu düşünce akışı sonunda suçluyu yakalamalarını anlatan, kurgusu " ilgimi çekti. : ))

Spoiler görseli:
Kim bu değişik : S Camilla sanırım bu ama biraz farklı çıkmış ve nen canavarı böyle değildi. Saçı başı dağılmış ve biraz darbe almış gibi : S
Bununla birlikte gayet sağlam duruyor. Mangaka Benjamini aldırıp ters köşe yapmasın diyeceğim ama Benjamin 4. Prensle birlikte sona kalanlardan olacaktır.

Son düzenleme:
Camilla's nen ability is a huge black cat which is triggered after death.

Benjamin's private guard kills Camilla and the cat kills him in return and revives her.

Ultimately Camilla fails to kill Benjamin and is put into prison.

Hanzo's clone is still fine and goes to find Kurapika.

Benjamin's nen ability:

1. He can inherit the nen ability of anyone who is loyal to him after one's death;

2. One must graduate from Kakin's military school, join Benjamin's private army, and then become loyal to him.
His Guardian Spirit Beast's ability is still unknown.

Princes can hide their beasts by using Zetsu.

----

Camilla'nın nen yeteneği, ölümden sonra aktifleşen büyük, siyah bir kedidir.

Benjamin'in özel koruması Camilla'yı öldürür. Kedi de korumayı öldürür ve Camilla'yı diriltir.

Camilla Benjamin'i öldürmeyi başaramaz ve hapse konur.

Hanzo'nun klonu hala iyi durumdadır ve Kurapika'yı bulmaya gider.

Benjamin'in nen yeteneği:

1. Kendisine sadık olan kişiler öldüğünde, onların nen yeteneğini alır/miras olarak alır.
  2. Bunun için bahsedilen kişi Kakin askeri okulundan mezun olmalı, Benjamin'in özel ordusuna katılmalı ve ona sadık olmalıdır.
Fakat Benjamin'in koruyucu nen canavarının yeteneği hala bilinmiyormuş.

Prensler Zetsu kullanarak nen canavarlarını gizleyebiliyormuş.

@justahuman Görseli görünce benim de aklıma takılmıştı ama cevap spoilerda. :)

Camilla's nen ability is a huge black cat which is triggered after death.

Benjamin's private guard kills Camilla and the cat kills him in return and revives her.

Ultimately Camilla fails to kill Benjamin and is put into prison.

Hanzo's clone is still fine and goes to find Kurapika.

Benjamin's nen ability:

1. He can inherit the nen ability of anyone who is loyal to him after one's death;

2. One must graduate from Kakin's military school, join Benjamin's private army, and then become loyal to him.
His Guardian Spirit Beast's ability is still unknown.

Princes can hide their beasts by using Zetsu.

----

Camilla'nın nen yeteneği, ölümden sonra aktifleşen büyük, siyah bir kedidir.

Benjamin'in özel koruması Camilla'yı öldürür. Kedi de korumayı öldürür ve Camilla'yı diriltir.

Camilla Benjamin'i öldürmeyi başaramaz ve hapse konur.

Hanzo'nun klonu hala iyi durumdadır ve Kurapika'yı bulmaya gider.

Benjamin'in nen yeteneği:

1. Kendisine sadık olan kişiler öldüğünde, onların nen yeteneğini alır/miras olarak alır.
  2. Bunun için bahsedilen kişi Kakin askeri okulundan mezun olmalı, Benjamin'in özel ordusuna katılmalı ve ona sadık olmalıdır.
Fakat Benjamin'in koruyucu nen canavarının yeteneği hala bilinmiyormuş.

Prensler Zetsu kullanarak nen canavarlarını gizleyebiliyormuş.

@justahuman Görseli görünce benim de aklıma takılmıştı ama cevap spoilerda. :)

Oo eline sağlık hocam. Bölüm baya sağlammış ya : ))

Hisoka'dan sonra ikinci kez biri ölümden sonra aktifleşen güç kullanıyor. Ancak işin ilginç tarafı bu yetenek nen canavarının değil Camilla'nın gibi gözüküyor. Camilla'nın bu kadar ileri derecede nen kullanabilmesi çok ilginç 4 prensin haberi bile yok.. Kurapika Camilla'nın yanında nen hakkında bilgili biri olduğunu tahmin etmişti zaten. Ama kendisinin bu kadar bilgili olması ve nen yeteneği şaşırttı beni.

Benjamin'in Camilla'yı öldürmeyip hapse atması da ilginç. Kakin Kralı belirli alanda veraset savaşı istemiyordu sanırım onunla ilgili olabilir. Benjaminin nen yeteneği de gayet iyiymiş. Askerleri güçlü genelde şimdiye kadar neler miras kalmıştır adama : ))

Maskeli suikastçi olayı da çözülmemiş gözüküyor henüz.

Son düzenleme:
Oo eline sağlık hocam. Bölüm baya sağlammış ya : ))

Hisoka'dan sonra ikinci kez biri ölümden sonra aktifleşen güç kullanıyor. Ancak işin ilginç tarafı bu yetenek nen canavarının değil Camilla'nın gibi gözüküyor. Camilla'nın bu kadar ileri derecede nen kullanabilmesi çok ilginç 4 prensin haberi bile yok.. Kurapika Camilla'nın yanında nen hakkında bilgili biri olduğunu tahmin etmişti zaten. Ama kendisinin bu kadar bilgili olması ve nen yeteneği şaşırttı beni.

Benjamin'in Camilla'yı öldürmeyip hapse atması da ilginç. Kakin Kralı belirli alanda veraset savaşı istemiyordu sanırım onunla ilgili olabilir. Benjaminin nen yeteneği de gayet iyiymiş. Askerleri güçlü genelde şimdiye kadar neler miras kalmıştır adama : ))

Maskeli suikastçi olayı da çözülmemiş gözüküyor henüz.
Ben Benjamin'in nen yeteneğine bozuldum ya. :D Önce Kimera arkındaki kaplan, ardından yumruk bazlı teknikleri kopyalayan Ging, sonra Kurapika derken şimdi de Benjamin'in başkalarının nen yeteneğini kullanabilmeye yönelik gücünün çıkması pek hoş olmadı. :/ Gerçi hepsinin kendi şartları, hazırlık aşamaları var ve bazı konularda birbirlerinden ayrılıyorlar ama bu temayı fazla sık kullandı sanki.

Ben Benjamin'in nen yeteneğine bozuldum ya. :D Önce Kimera arkındaki kaplan, ardından yumruk bazlı teknikleri kopyalayan Ging, sonra Kurapika derken şimdi de Benjamin'in başkalarının nen yeteneğini kullanabilmeye yönelik gücünün çıkması pek hoş olmadı. :/ Gerçi hepsinin kendi şartları, hazırlık aşamaları var ve bazı konularda birbirlerinden ayrılıyorlar ama bu temayı fazla sık kullandı sanki.
Kurapika garibimin dezavantajları çok fazla ve sadece bir defalık kullanabiliyor ama rakibini Zetsu konumuna koyabilmesi güzel aurasını çekmek için yeterli vakit bulursa tabi.

En başta da Chrollo geliyor sanırım : ))
Ve en sağlamı da o gibi gözüküyor rakibinin ölmesine gerek yok ve isterse geri vermiyor sanırım. Falcı kıza yaptığı gibi. Üstelik çok yüksek ihtimalle falcı kız mütehassıstı direk mütehassıs özelliği çaldı.

Bir anime açılışında Falcı kızın ve Chrollo'nun silueti mütehassıs açıklamasında gösteriliyordu.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık