Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Hunter x Hunter (Anime)

Eksik düşünen sensin. Kız bu şekildeki düşüncesini sadece Meruem'e yöneltseydi dediğin doğru olabilirdi.
Girdiği her gungi oyununda canını ortaya koyuyor. Meruem'i yüceltmiyor, kendini aşağılıyor. Kızın kendinden üstün görmediği bir insan yok. Kartal saldırıyor, odamda beklemem emredildi, kimseye rahatsızlık vermeye hakkım yoktu deyip kimbilir ne kadar zaman gıkını çıkarmıyor.
Üstelik oyun söz konusu olduğunda karşısındaki kimseye de eyvallahı olmuyor. Gırtlağını iğne dayanmışken sırf oyunun hakkını vermeyi reddediyor diye Meruem'e posta koyuyor.
Sen basit bir fangirllüğe indiriyorsun bunu. Komugi tarikatçı mıdır? Evet tarikatçıdır. Ama gungi tarikatçısıdır. Şahsa özel bir muamelesi yok.
Spoiler içine almana gerek yok bence. İşlememiş olan girmemeli bu konuya zaten.

Eksik düşünen sensin. Kız bu şekildeki düşüncesini sadece Meruem'e yöneltseydi dediğin doğru olabilirdi.
Girdiği her gungi oyununda canını ortaya koyuyor. Meruem'i yüceltmiyor, kendini aşağılıyor. Kızın kendinden üstün görmediği bir insan yok. Kartal saldırıyor, odamda beklemem emredildi, kimseye rahatsızlık vermeye hakkım yoktu deyip kimbilir ne kadar zaman gıkını çıkarmıyor.
Üstelik oyun söz konusu olduğunda karşısındaki kimseye de eyvallahı olmuyor. Gırtlağını iğne dayanmışken sırf oyunun hakkını vermeyi reddediyor diye Meruem'e posta koyuyor.
Sen basit bir fangirllüğe indiriyorsun bunu. Komugi tarikatçı mıdır? Evet tarikatçıdır. Ama gungi tarikatçısıdır. Şahsa özel bir muamelesi yok.
Sümsüklüğün kitabını yazmış bir karakter olduğunu belirtmeyi unutmuşum benim yerime yazdığın için teşekkür ederim Roshi.

Sümsüklüğün kitabını yazmış bir karakter olduğunu belirtmeyi unutmuşum benim yerime yazdığın için teşekkür ederim Roshi.
Kör ve bir başına biriysen ve arkanı kollayacak güçlü insanlar yoksa sümsüklüğün kitabını yazmış oluyorsun demek.
Tabi sen böyle bakarsan karakteri sevmemen doğal.
Benim gördüğümse toplumun en dipteki kişiyi dönüştürdüğü şey.
Ve bu hikayede o endipteki kişinin şansının azıcık yaver gitmesi ile potansiyelinin zirvelere uzanmasını gördüm. Doğuştan en güçlü, en üstün, en desteklenmiş olanı nasıl da çaresiz bıraktığını.
Bu yüzden benim sevmem de doğal oluyor tabi.
Bunu fark edince senin sevmiyor olmandan memnun oldum. Bakış açın o kadar sığ ve kötü geldi ki bir özgüven tazelenmesi yaşadım.
Neyse senin önünde bir de seçim arcı var. Ben tutmayayım seni. İyi seyirler.

Spoiler içine almana gerek yok bence. İşlememiş olan girmemeli bu konuya zaten.
Arkadaş spoiler içine aldığı için ben de alma gereği hissettim. Haklısın aslında ama neyse.

Kör ve bir başına biriysen ve arkanı kollayacak güçlü insanlar yoksa sümsüklüğün kitabını yazmış oluyorsun demek.
Tabi sen böyle bakarsan karakteri sevmemen doğal.
Benim gördüğümse toplumun en dipteki kişiyi dönüştürdüğü şey.
Ve bu hikayede o endipteki kişinin şansının azıcık yaver gitmesi ile potansiyelinin zirvelere uzanmasını gördüm. Doğuştan en güçlü, en üstün, en desteklenmiş olanı nasıl da çaresiz bıraktığını.
Bu yüzden benim sevmem de doğal oluyor tabi.
Bunu fark edince senin sevmiyor olmandan memnun oldum. Bakış açın o kadar sığ ve kötü geldi ki bir özgüven tazelenmesi yaşadım.
Neyse senin önünde bir de seçim arcı var. Ben tutmayayım seni. İyi seyirler.

Arkadaş spoiler içine aldığı için ben de alma gereği hissettim. Haklısın aslında ama neyse.
Kızın sümsüklüğün kitabını yazıyor olmasının nedeni zaten aslında sümsük ve aciz bir insan olmamasından kaynaklı. Kendini, kendi çapını ve varlığını algılamaktan bu kadar aciz olup yalandan girdiği tripler üstüne tarikatçılığı da eklenince çekilmiyor. Evrim üstüne evrim geçiren bir canlının yanına dahi yaklaşamayacağı kadar yetenekli bir insan, sümsüklüğü üzerine zırh gibi giymiş çıkarmıyor. Ama tabi çok sığ bir bakış açısıyla baktığım içip haline ah vah edip hakkını teslim edemiyorum reisin.

Ama tabi çok sığ bir bakış açısıyla baktığım içip... hakkını teslim edemiyorum reisin.
Yazdıkların içinde doğru olan tek kısım buydu. O yüzden diğer kısımları boşverip burayı aldım.
Komugi karakterinin güzel yanı kalbine bomba koymuş Netero'nun yapamadığı şeyi yapabilmiş biri olmasıydı. Belki özgüven oluşturması gereken dönemde, toplumun endibinde ezilmekle meşgul olmasaydı çok daha farklı bir pozisyonda görürdük onu. O yüzden sen de görebilirdin ne demek istediğimi ama önemli değil. Sen de Komugi'nin çok iyi işlenmiş hikayesine olan hayranlığımı ah vah etmek olarak değerlendiriver, ne olacak canım.

Yazdıkların içinde doğru olan tek kısım buydu. O yüzden diğer kısımları boşverip burayı aldım.
Komugi karakterinin güzel yanı kalbine bomba koymuş Netero'nun yapamadığı şeyi yapabilmiş biri olmasıydı. Belki özgüven oluşturması gereken dönemde, toplumun endibinde ezilmekle meşgul olmasaydı çok daha farklı bir pozisyonda görürdük onu. O yüzden sen de görebilirdin ne demek istediğimi ama önemli değil. Sen de Komugi'nin çok iyi işlenmiş hikayesine olan hayranlığımı ah vah etmek olarak değerlendiriver, ne olacak canım.
İtici tarzınla tartışmayı özlemişim bu tadı başkası veremiyor forumdan. İyi geldi.

İtici tarzınla tartışmayı özlemişim bu tadı başkası veremiyor forumdan. İyi geldi.
Ooo. Olay kişisel konulara kadar geldi. E madem hunterxhunter konuşmayı bıraktık. Ben kitabıma döneyim, sen de izlemene.
Ama itiraf etmeliyim bana da iyi geldi. Komugi gibi bir karakteri sevmeyen birinin bakış açısını öğrenmiş oldum. Böyle bir şeyle karşılaşmak da büyük sürpriz oldu. Hadi kal sağlıcakla.

On numara beş yıldız klas bir chardı. Kalın böceklerin alayını toplasan Kite'ın kumar makinesi etmez. Karşı cinste dönüş yapması enteresan oldu en azından tamamen yok olmasından iyidir ama harcanmaması gereken bir karakterdi reis

@01746
Komugi sümsüğünün Kim Jong'a dokunduktan sonra 5 ay elini yıkamayan tarikatçı kızlardan farkı yok. Meruem ile son anlarını izlerken kötü oldum çünkü insanlar üzülsün diye basmışlar kaliteli dramı o sahneye ama bu sümsük her sosui-sama deyişinde kan beynime sıçradı. Üzerine çok durulacak sempati beslenecek bir karakter değil bencil kalın böceğin hatırında ölmeden düzgün bir hayat yaşasaydı keşke
Kite benim de en sevdiğim HxH karakterlerinden.

Komugi eziklik psikolojisi ile büyümüş kör bir kız. Nefes almaya bile hakkının olmadığını düşünen kazandırdığı onca paraya rağmen yaşamasına izin verilmesini lütuf sanan bir karakter. Bu açıdan düşününce, herkesin taptığı kralı karşısında olan bu karakterin o hallere bürünmesi çok normal. Ama ilk anlar da ben de uyuz olmuştum tipine. : )) Ancak iyi kurgulanmış bir karakter olduğunu düşünüyorum. Finali de güzeldi.

Müzikleri çok iyiydi. Özellikle şunu çok severim. Bir ara tüm albümleri indireyim.
1 Numaralı Tower of God okuma müziği : ))

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık