Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Hastalık Meyvesi ve Oluşturabileceği Hastalıklar

1063'ncü sayıda bize bir meyve tanıtıldı.
Shiku Shiku No Mi Paramecia tipinde bir şeytan meyvesidir. Doc Q tarafından yenilmiştir. Kullanıcısına diğer kişileri hasta etme imkanı verir.

Bende mesleğim itibariyle meyveyi yakından incelemek istedim. Dünya üzerinde genellikle korkulan hastalıklar; Kanser, Hepatit, AIDS, Ebola, Verem... Buraya daha değişik bilinmeyen sendromlardan bahsedip kötü durumda olan hasta resimleri eklemek istemiyorum. Doc Q'nun elinde türlü türlü kas hastalıkları, zihin bozacak hastalıklar varken gidip kadına dönüştürme diye bir hastalık kullandı. Acaba kadın olmak bir hastalık mı :confused: Fan service olduğunu düşündüğüm çizimler yapmak için böyle bir şey yaptığını düşünüyorum. Zaten tanıtım aşamasındaydı meyveyi.

Bana göre OP evreni için konuşacak olursak en tehlikeli hastalıklar kas ve beyin hastalıkları olurdu.
Kas hastalıkları; kasları kullanamayacak vaziyete getirebilir. Özellikle birdenbire bunu yapması çok tehlikeli olur. Gerçek hayatta tabiiki yavaş süreçle gidiyor bu tarz hastalıklar. Özellikle hastalık meyvesini geçersiz kılmak için ıkınma hakisi gerektiğini unutmayalım. Ikınacak kas grupları çalışmazsa kişi haki salamayabilir ve hastalıktan kurtulamayabilir.

Beyin hastalıkları; Bir takım halüsinasyonlar gördürebilir ki bu da çok tehlikeli çünkü kişi hasta olduğunun farkına varmazsa kendi dostlarını düşman görebilir ve onlara saldırabilir. tamamen kişilik bozukluğu yaratabilir. Bunun yanında bunama da bir beyin hastalığıdır. Kişiyi bunatarak her şeyi unutturabilir öyle ki ıkınma hakisini kullanmayı dahi unutup hastalığın etkisi altında kalabilir.

Size göre en tehlikeli hastalıklar nelerdir? Tabiiki Oda'nın bilinen hastalıkları kullanacağını düşünmüyorum o yüzden nasıl bir fantezi hastalık yaratacağını hayal edebiliriz belki.

Konunun sonuna gelirken Sugar+Law kombosu uzun süre forumda tartışılan bir konuydu onu da anmadan geçmek istemedim. Kyros ve Sugar tarafından oyuncak yapılan niceleri ıkınma hakisi kullanamadığı için oyuncaklığa mahkum olmuş.

Aslında bize Oda bunun böyle olacağını gösterdi şöyleki Luffy adaya giediginde elma vermişti ve diğerleri patlarken Luffyve birşey olmamıştı diğerleri ise Burgess gücüyle ovunurken diğeri daha diğer tarafı görmeden sıkıyordu yani Oda bize bunları belirtti ama Gökyüzü adasında Atı öldürüp meyvesini almak saçma geldi

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık