Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Hasır Şapka Korsanları vs. Savaş Lordları

Kim Kazanır?

• Kullanılan toplam oy
    216
Yonkou kaptanı diyorum işte aynı şey, Yonkou desem ''Yonkou'' derim. :D

Yani öyle desem bile ne fark eder? Garp bizzat 3 grubu tamamen herkesten ayırıyor ve dengeyi oluşturuyor tarzında konuşuyor. Bunlar Yonkou, Denizzciler ve Shichiler, bunlar dışında kim varsa 2. plandadır.
Orada Garp'ın bahsettiği üç büyük güç diyor. Shichiler bağımsız bir oluşum. Dünya Hükümeti'ne bağlı korsan oluşumu. Burada Garp'ın tutup da, Yonkou'lar, Shichibukai'ler, amiraller, Yonkou komutanları demesini beklemiyorsun herhalde.

Shichibukailer'in seviyelerine bakarak ne olduklarını anlayabilirsin. Mesela Luffy 30 Milyon Beri ödüle sahipken gitti Crocodile'yi yendi. 300 Milyon Beri ödüle sahipken gitti Moriah'ı yendi. Bu dövüşleri zaman atlaması öncesi yaptı birde. Elbette her oluşumda olduğu gibi Shichibukai'ler içinde de güç kıstası var. Fakat Mihawk ve Law haricinde hiçbirinin ne Yonkou sağ Kolu ne de sol kolu etmeyeceği de ortada.

Gel bir de onlara bakalım:

Sağ Kollar hangi Shichibukai'lerden üstündür;

Rayleigh> Mihawk'da dahil hepsinden üstündür.

Ben Beckman> Mihawk'la denk gerisinin hepsinden üstündür.

Katakuri> Mihawk hariç hepsinden üstündür.

Marco> Mihawk hariç hepsinden üstündür.

Zoro> Mihawk ve Law hariç hepsinden üstündür.

King> Mihawk ve Law hariç hepsinden üstündür.

Shiryu> Mihawk ve Law hariç hepsinden üstündür.

Sol Kollar;

Sanji> Mihawk ve Law hariç hepsinden üstündür.

Gaban> Mihawk ve Law hariç hepsinden üstündür.

Lucky Roux> Mihawk ve Law hariç hepsinden üstündür.

Queen> Mihawk, Law ve Kuma hariç hepsinden üstündür.

Jozu> Mihawk, Law, Kuma ve Doflamingo hariç hepsinden üstündür.

Smoothie> Crocodile, Moriah ve Buggy'den üstündür.

Vasco Shot bu kişiden emin değilim ama Lucky Roux'a rakip olarak görülüyorsa bayağı güçlüdür. Şimdilik Mihawk ve Law hariç hepsinden üstündür.

Son düzenleme:
Kizaru weewil bizzat övdü hatta kan bağı olsun olmasın gücü beyaz sakalın genç zamanlarına benzediğini vurguladı Jack ve queen kaidonun himayesinde girmeyip tek tabanca takılsalar jack maks 250m queende 350 m berilik bir tehdit olurmuş. Kaido bunlara iş vermese muhtemelen dofun adamı olurlardı queeni sezarın yanına koyar ,jack'i de işte gelene gidene hırlasın diye bir noktaya bırakırdı.
Gücünü görmeden nereden biliyor öyle gücü olduğunu. Orada söylemeye çalıştığı şey Weevil'in yıkıcılığının tıpkı WB'ye benzediğidir.

Kizaru weewil bizzat övdü hatta kan bağı olsun olmasın gücü beyaz sakalın genç zamanlarına benzediğini vurguladı Jack ve queen kaidonun himayesinde girmeyip tek tabanca takılsalar jack maks 250m queende 350 m berilik bir tehdit olurmuş. Kaido bunlara iş vermese muhtemelen dofun adamı olurlardı queeni sezarın yanına koyar ,jack'i de işte gelene gidene hırlasın diye bir noktaya bırakırdı.
Jack ve Queen'in ödülünün öyle olacağı nerede geçiyor bana bir söylermisin? Shishilian, Pedro ayarı bir karakterdi. Shishilian yanında kendisi gibi olan Giovanni, Loncelot, Black Back ve Roody'le birlikte hepsi Sulong formlarında Jack'ı indiremediler.

Kaldı ki Pedro'nun ödülü 382 Milyon Beri'ydi.

Son düzenleme:
Orada Garp'ın bahsettiği üç büyük güç diyor. Shichiler bağımsız bir oluşum. Dünya Hükümeti'ne bağlı korsan oluşumu. Burada Garp'ın tutup da, Yonkou'lar, Shichibukai'ler, amiraller, Yonkou komutanları demesini beklemiyorsun herhalde.

Shichibukailer'in seviyelerine bakarak ne olduklarını anlayabilirsin. Mesela Luffy 30 Milyon Beri ödüle sahipken gitti Crocodile'yi yendi. 300 Milyon Beri ödüle sahipken gitti Moriah'ı yendi. Bu dövüşleri zaman atlaması öncesi yaptı birde. Elbette her oluşumda olduğu gibi Shichibukai'ler içinde de güç kıstası var. Fakat Mihawk haricinde hiçbirinin ne Yonkou sağ Kolu ne de sol kolu etmeyeceği de ortada.

Sol Kollar;

Vasco Shot bu kişiden emin değilim ama Lucky Roux'a rakip olarak görülüyorsa bayağı güçlüdür. Şimdilik Mihawk ve Law hariç hepsinden üstündür.
Eyvah eyvah. Law için yazdıkların abooo kaybetmişiz seni. Sanji hiçbir zaman üstün olmadı.

Law, Sanji-Queen-Zoro-Jozu-King'ten üstün. Sağ kol seviyesinin üstü şuanda.

@Trao @yuemsa Evde değilim tartışmaya uzunca giremiyorum. Siz el atın bari müsaitseniz. Şaka gibi yav

İtachi özür dilerim yanlış okumuşum. :ühü: Mesaj silinse silerdim şuan. Özür dilerim tekrardan. Şuan çok ayıp ettim ya @carpe d. em siler misin mesajımı 🙄

Shichibukailer'in seviyelerine bakarak ne olduklarını anlayabilirsin. Mesela Luffy 30 Milyon Beri ödüle sahipken gitti Crocodile'yi yendi. 300 Milyon Beri ödüle sahipken gitti Moriah'ı yendi. Bu dövüşleri zaman atlaması öncesi yaptı birde. Elbette her oluşumda olduğu gibi Shichibukai'ler içinde de güç kıstası var. Fakat Mihawk haricinde hiçbirinin ne Yonkou sağ Kolu ne de sol kolu etmeyeceği de ortada.

Sol Kollar;

Valla seriyi kendin yazıyormuş gibi şu bundan üstündür, bu bundan üstündür diye siralamişsin. Sana katıldığım neredeyse hiçbir yer yok...

Garp'in söylemini de sağa sola çekmişsin. Adam tabi ki güç unsurundan bahsediyor. Fakat sen "Yonkoularin içinde bulunanlari saymasıni mı bekliyorsun?" tarzında konuşuyorsun hala. Adam orada bunların denizde ki gücünden, etkisinden bahsediyor. Yonkou adamları senin dediğin kişiler, Shichilerin pek çoğu ise Yonkoularla muhatap olmuş kişiler.

Onun dışında dediğim gibi güç dengesinin bir başını oluşturuyor Shichiler. Bununla beraber bakarsan pek çoğu tayfa üyeleriyle degil doğrudan kaptanlariyla uğraşmış kişiler, yani Denizciler bile "Artık Yonkoulara karşı onlar yanımızda değil" diyor. Sen şimdi sayiyorsun şu seviyede değil bu seviyede değil diye. Demek ki senin kafana göre Denizciler, hatta Sengoku falan bile Shichileri Yonkou 5. adamlarını yensinler diye özel statüye koyuyor öyle mi? :D

Bir de eski Shichilerin zirve güçleri arasında öyle çok fark da yok. Yani psikolojik olarak zayıflamış, kendini salmış kişiler var aralarında. Fakat bu adamları doğrudan "Güç" için seçmişler. Yani potansiyelleri için seçilenler var Law gibi ama onlar da zaten daha çaylakti ve özeldi. Buggy ise doğrudan eski konumunu kullanıyor, yani "Bu adam Roger'ın tayfa üyesi, Shanks ile kardeş gibiler" olayından yararlanıyor. Herhangi bir korsan görse Buggy'i bu sebepten belki de bulaşmak istemez, aynı adada bile bulunmak istemez.

Sen secilenlerden birinin gücünün 100 diğerinin 50 olduğunu falan sanıyorsun. Denizciler kim güçlü ise ona teklif yapıyorlar. Böyle bir noktada da "Bir tane çok güçlü adama Shichilik teklif ettik ama bu kadar güçlü olmayalım be daha zayıf birilerini alalım" mı dediler? Adamlar o denizde kim güçlüyse, kim büyük işler yapıyorsa ona teklif götürür. Anca özel bir şey yapıp "Ben olmak istiyorum" diye gidebilirsin, onun da kesin kabul edilip edilemeyeceği belli değil. Hele ki eski Shichilerin çoğuna Hükümet "Shichi ol" demiş onlar zaten tamamen farklı benim gözümde.

Sol Kollar;

Çok küçümsüyorsun lordları bence ya. Hancock'un esamesini bile okumamışsın.

Çok küçümsüyorsun lordları bence ya. Hancock'un esamesini bile okumamışsın.
Ben değil, Oda bize böyle gösterdi. Shichibukai'lik dönemlerinde çok da güçlü bir izlenim bırakmadılar. Jinbe en fazla Jack'ı yenecek güçte yani herhangi bir Yonkou sol kolunu yenecek potansiyelde değil gibi. İleride tabi ki aşacaktır. Hancock ve Doflamingo'yu üç Hakiyi de iyi şekilde kullandıkları için sağ kol seviye görmek istiyorum ama şu ana kadar Doflamingo için Cracker seviye gözüyle bakıyordum. En fazla sol kol seviye olur. Hancock bence daha güçlü çıkacak Doflamingo'dan ama net gücü konusunda bir bilgi yok. Law'ın seviyesi de Shichibukai olduğu zamanda o kadar yüksek değildi. Kuma'nın seviyesi Kuma'nın seviyesi bu ikisinden fazla olabilir. Weevil konusunda ne düşünebileceğimizi bilmiyorum. Moriah ve Crocodile'yi, Luffy daha zaman atlaması öncesinde yendi. Zamanında Kaido'yla kapıştığı için ve Jinbe'yle olan mücadelesi için onunda en fazla Jack seviye üstü olacağını düşünüyorum. Çaldığı gölgeleri sonsuza denk içinde tutabilse çok feci bir güç kazanır ama malesef öyle bir gücü yok.

Buggy hariç en zayıfı Jack seviyedir. Mihawk haricinde amiral seviye olan başka üyesi yok. Belki 1-2 tanesi sağ kol ayarında olabilir.

Eyvah eyvah. Law için yazdıkların abooo kaybetmişiz seni. Sanji hiçbir zaman üstün olmadı.

@Trao @yuemsa Evde değilim tartışmaya uzunca giremiyorum. Siz el atın bari müsaitseniz. Şaka gibi yav

İtachi özür dilerim yanlış okumuşum. :ühü: Mesaj silinse silerdim şuan. Özür dilerim tekrardan. Şuan çok ayıp ettim ya @carpe d. em siler misin mesajımı 🙄
Yok ya sıkıntı yok. Law ve Mihawk'ın dışında sağ kol üstü kimse yoktur.

> işaretini kullandığı için ilk görüşte insan yanılabilir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık