Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Hasır Şapka Korsanları Tesadüfen mi Oluştu?

Güzel senaryo ama eksikler ve tutarsızlıklar var. Desteksiz olması da bir yana tabi...

Roger, Chopperi Doktorine bırakıyor peki ama nasıl bırakıyor? Anasının karnındayken mi bırakıyor? Chopper şuan 15 yaşında Roger 20 yıl önce infaz ediliyor. Rahime bile düşmemiştir, meni olarak bile çıkmamıştır Chopper ama hadi neyse anasının karnında olduğunu farz edelim.

Kurduğun bağlantılarda Zoro'nun olmaması da ilginç. Yani teorini çürütüyor.

Senin yazdığın ve düşündüğün bu senaryoyu aslında Rayleigh bize kısa bir cümleyle özet geçiyor.

Gene de uğraşmışsın eline sağlık. Okuması zevkliydi.

Buna benzer bir teori görmüştüm. Zaman zaman benim de düşündüğüm bir konuydu bu. Derlemen güzel olmuş ellerine sağlık.

Birçok bağlantı noktası var aslında yazdıklarında. Yani bu sadece bir senaryo olsa bile bir senaryonun seriyle ve Roger'ın yaptıklarıyla bu kadar bağlantısının olması çok zor. Belki 1-2 kişinin tayfaya gelmesinde sıkıntı olabilir ama Hachi-Rayleigh-Nami, Crocus-Roger-Brook, Saul-Olivia-Robin, Tom-Roger-Franky, Dr. Kureha-Chopper (Dr. Kureha D. nin iradesi için demek hala yaşıyor diyor. Nerden biliyor D. nin iradesini mesela ? ) Kureha ve Zeff hariç, diğer hepsinin Roger ve tayfasından biriyle bir bağlantısı var. Kureha ve Zeff'in de bir bağlantısının olması çok mümkün.

Sonra.. Bizimkilerin Roger'ın gittiği yerlere uğraması. Gökyüzü adası gibi. Ve sadece buraya uğramakla kalmamış aynı zamanda yazıtların birine ben buraya geldim demiş. Oraya çıkan bir adam sadece hatıra olsun diye mi öyle bir yazı yazdı yoksa bizimkilere bir mesaj vermek için mi mesela ?

Roger'ın ''ölmeyeceğim ortak'' demesi. Ölmeye giden bir adam hangi mantıkla ölmeyeceğim der ?

Beyazsakal Karasakal'a ''o sen değilsin'' nasıl diyebilir ? Roger kendinden sonra gelecek olan kişiyi resmen tarif etmiş olmalı ki beklenen kişinin Teach olmadığını söyleyebiliyor Wb. Mantıken böyle düşünmek mantıklı :)

Roger'ın Doğu Mavi'li olması, Skypia'ya ve Wano'ya uğraması, Minklerle bağlantısının olması ve bizimkilerin Zou'ya çıkması.. Hep Roger ve tayfasıyla ilgili. Sanki Roger ayağını kaldırmış bizimkiler basmış gibi. Onun izinden gidiyormuşuz gibi. Luffy ve Roger arasındaki benzerlik ve Roger'ı tanıyanlar tarafından bu benzerliğe verilen tepki. Özellikle Rayleigh. Sanki Roger Luffy'yi daha öncesinden anlatmış da Luffy'nin anlatıldığı gibi biri çıkmasına şaşırıyormuş gibi Ray her seferinde. Böyle şeyler çok ilginç gerçekten.

Zoro konusunda bir bağlantı yok demişsin ama bence burdaki bağlantı noktası da Coby olabilir. Luffy eğer Coby'yle tanışmasaydı Zoro'yu göremezdi. Herkesle bir bağlantısının olup da tayfanın ilk adamıyla bir bağantısının olmamasının pek bir mantığı yok çünkü. Kaldı ki ezikleri bile öldürmekten çekinen mangaka Zoro gibi serinin odak noktalarının başında gelen bir adamı öldürür mü ?

Zoro'nun ölümüyle ilgili teoriler mevcut. Hatta @kadir t. nin de bunu konu edinen bir teorisi var. Youtube'daki teorilere göre Zoro 944'te ölecek. Yani 100 bölüm sonra. Zamanlama açısındana bakacak olursak çok erken. Bu arc 40 bölüm daha sürse Zoro amacını bile gerçekleştiremeden ölür demek oluyor bu. Çünkü Zoro hayalini gerçekleştirmeye 100 bölümden daha uzak. Özellikle bu 100 bölümün en az 40 bölümünün bu arc için harcanacağı düşünüldüğünde.

Ve 944'ten sonra nerden baksan 250 bölümü daha var serinin. Böyle bir şey olacaksa bile 944'ten daha sonra olmalı ki Zoro hayalini gerçekleştirebilsin.

Genel manada güzel bir yazı olmuş. Daha önce buna benzer bir teori görmemiş olsaydım yazını ''yooook artıııııık'' edaları içinde okuyabilirdim :) Zoro'yu öldürmen benim için pek iyi olmadı tabi ama yine de okurken keyif aldım :D Onu da kurgusal olarak açıkladım gerçi kendimce. Tekrar eline sağlık.

Ellerine emeğine sağlık ama benim açımdan yazdığın senaryoları bozacak bir sürü durum ortada var.Hepsine cevap vermeyeceğim. Luffy bir çok kere ölebilirdi. Ve onu kurtarmaya burda yazdığın isimlerden hiçbiri de o sıra gelmemişti. En basitinden bütün bu planların Aokiji'nin insafına kalmış olması beni tatmin etmiyor.

Ortada bu kadar planlı bir gelecek varsa bu adamlar her şeyine kadar planı yapardılar. Böyle bir geleceğin yaşanma ihtimali var ise neden böyle bir geleceğin gerçekleşmesi için plan yapıyorlar. Olaya bu şekilde bakınca bu şekilde planlı olarak yapılmış bir geleceğin asıl geleceğin yaşanmasına engel teşkil etmesi gerekiyor.

Çünkü senin yazdığın teoride mevcut gelecek bu planlara bağlı kalmadan gerçekleşebiliyor. Ve bu başarının sağlandığı tek gerçek ihtimal. Durum böyleyken dışarıdan böyle bir etki olması yine başarısızlığa yol açacak bir ihtimal olacak.

Luffy'nin ölmesini geçtim tayfadaki herkesin ölme ihtimali vardı. Ve bunlar bazı kişilerin insafına kaldığı durumlardı. Ve sana göre ancak dediğin kişiler bir arada olursa bu olasılık gerçekleşecek.

Durum böyle olunca Franky'den tut Robin'e hatta en yaşlısı olan Brook'a kadar hepsinin geleceklerininde planlanması gerekir. Ki bu Roger'ın yaşını aşan bir durum.

Ellerine emeğine sağlık ama benim açımdan yazdığın senaryoları bozacak bir sürü durum ortada var.Hepsine cevap vermeyeceğim. Luffy bir çok kere ölebilirdi. Ve onu kurtarmaya burda yazdığın isimlerden hiçbiri de o sıra gelmemişti. En basitinden bütün bu planların Aokiji'nin insafına kalmış olması beni tatmin etmiyor.

Ortada bu kadar planlı bir gelecek varsa bu adamlar her şeyine kadar planı yapardılar. Böyle bir geleceğin yaşanma ihtimali var ise neden böyle bir geleceğin gerçekleşmesi için plan yapıyorlar. Olaya bu şekilde bakınca bu şekilde planlı olarak yapılmış bir geleceğin asıl geleceğin yaşanmasına engel teşkil etmesi gerekiyor.

Çünkü senin yazdığın teoride mevcut gelecek bu planlara bağlı kalmadan gerçekleşebiliyor. Ve bu başarının sağlandığı tek gerçek ihtimal. Durum böyleyken dışarıdan böyle bir etki olması yine başarısızlığa yol açacak bir ihtimal olacak.

Luffy'nin ölmesini geçtim tayfadaki herkesin ölme ihtimali vardı. Ve bunlar bazı kişilerin insafına kaldığı durumlardı. Ve sana göre ancak dediğin kişiler bir arada olursa bu olasılık gerçekleşecek.

Durum böyle olunca Franky'den tut Robin'e hatta en yaşlısı olan Brook'a kadar hepsinin geleceklerininde planlanması gerekir. Ki bu Roger'ın yaşını aşan bir durum.
Bu noktada devreye şans faktörü giriyor. Garp Roger için ''şanslı'' terimini kullanmıştı. Aynısı Luffy için de geçerli. Bunu defalarca gördük. Şans ve kader bir arada olunca arkadaşın yazdıkları hala bir ölçüde tutarlılığa sahip bence.

Bu noktada devreye şans faktörü giriyor. Garp Roger için ''şanslı'' terimini kullanmıştı. Aynısı Luffy için de geçerli. Bunu defalarca gördük. Şans ve kader bir arada olunca arkadaşın yazdıkları hala bir ölçüde tutarlılığa sahip bence.
İyi de Brook'un bile yaşaması hatta meyveyi yemesi bile ayarlı bir durum olması gerekiyor.

Adam geleceği biliyor ve boyutlar arası yolculuk yapabiliyor diyoruz. Adam her şeyi ayarlayabilir. Sonuçta korsanlar kralı herif. Gücü de yeterli bu tip şeyler için.
Dostum boyutlar arası yolculuk yapıyorsa gitsin her şeyi ta başından durdursun. Niye illa Luffy ve şimdiki 8 kişi olacak? Brook Roger'dan önce doğmuş biri. Meyveyi yemese hayata dönme şansı da olmayacaktı. Roger'ın yapabileceği bir plan ile alakası olamaz adamın. Teorinin savunulabilecek tarafı yok bence. Zorlamayın şu an için bence.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık