Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Harry Potter Genel Başlığı

Oraları karışık biraz. Normal bir şekilde ölürse asanın gücü kaybolacaktı galiba.
Ve ayrıca Voldemort'un asanın peşine düşeceğini de biliyordu.

Harry: "Asanın peşinden gitmesini bekliyordunuz."
"Asan Little Hangleton‘daki mezarlıkta onunkini yendiğinden beri deneyeceğini biliyordum."

Little Hangleton? Adam 4. kitapta Voldemort döndüğünden beri biliyormuş. Daha ne diyelim?
Voldemort'un asanın peşine düşmesi demek Snape'i öldürmesi demek değil mi? Snape'e kendisini öldürmesini söylediği anda bunun da olacağını biliyordu resmen. Snape'e geçmediği için Voldemort onu öldürse de sıkıntı yok. Pek karışık değil aslında. Peki yıllardır sana sadık olan adama bu planı açıklamamak? İşte bu Dumbledore'un adiliğidir bence.

@kuroashi.no.sanji1993 doğru mu hatırlıyorum hocam?
Benim hatırladığım asanın gücünün yok olmasıydı. Kitaba baktım da şöyle yazıyor. Yani Dumbledore asanın Snape'e geçmesini istiyordu.

Dumbledore Mürver Asa'yı benden saklamaya çalışıyordu! Snape‘in asanın gerçek efendisi olmasını planlamıştı! Ama oraya senden önce ulaştım, küçük çocuk- ellerini üstüne koyamadan senden önce ona ulaştım, sen yetişmeden önce gerçeği anladım, Severus Snape‘i üç saat önce öldürdüm.

Voldemort'un asanın peşine düşmesi demek Snape'i öldürmesi demek değil mi? Snape'e kendisini öldürmesini söylediği anda bunun da olacağını biliyordu resmen. Snape'e geçmediği için Voldemort onu öldürse de sıkıntı yok. Pek karışık değil aslında. Peki yıllardır sana sadık olan adama bu planı açıklamamak? İşte bu Dumbledore'un adiliğidir bence.
Adilik dememek lazım. Snape zaten ölmeye hazırdı. Harry'nin Hortkulukları yok edeceğini ve Voldemort'u alt edeceğini düşünüyordu büyük ihtimalle.

Benim hatırladığım asanın gücünün yok olmasıydı. Kitaba baktım da şöyle yazıyor. Yani Dumbledore asanın Snape'e geçmesini istiyordu.

Dumbledore Mürver Asa'yı benden saklamaya çalışıyordu! Snape‘in asanın gerçek efendisi olmasını planlamıştı! Ama oraya senden önce ulaştım, küçük çocuk- ellerini üstüne koyamadan senden önce ona ulaştım, sen yetişmeden önce gerçeği anladım, Severus Snape‘i üç saat önce öldürdüm.
O sözler Voldemort'un sözleri. Devamında Harry onu yanlışlıyor. Öncesinde zaten bu konu Dumbledore-Harry konuşmasında geçiyor.

"Eğer Snape ile ölümünüzü planladıysanız, Mürver Asa‘nın sizdeki hâkimiyetinin sona ermesi manasına geliyordu, değil mi?"

"İtiraf etmeliyim ki maksadım buydu," dedi Dumbledore, "Ama amaçladığım gibi gitmedi, değil mi?"

"Hayır," dedi Harry. "İşe yaramadı."

Voldemort'un dili değil mi bu? Bilmiyor olması normal çünkü dediğim gibi hatırladığım kadarıyla büyüsü ona sekiyor.Ve o sırada "mürver asa sahibine ihanet etmez" yazıyordu.Hatırlamadığım kısım Harry'e Malfoy'u yenmesini belirtiyor muydu? Hatırlıyor musun?

O sözler Voldemort'un sözleri. Devamında Harry onu yanlışlıyor. Öncesinde zaten bu konu Dumbledore-Harry konuşmasında geçiyor.

"Eğer Snape ile ölümünüzü planladıysanız, Mürver Asa‘nın sizdeki hâkimiyetinin sona ermesi manasına geliyordu, değil mi?"

"İtiraf etmeliyim ki maksadım buydu," dedi Dumbledore, "Ama amaçladığım gibi gitmedi, değil mi?"

"Hayır," dedi Harry. "İşe yaramadı."
Tamam işte Dumbledore asanın Snape'e geçmesini istiyordu. Harry'nin yanlışladığı yer asanın Malfoy'a geçmesi.

@Tilqi_Gin
@Kadan
Hah buldum işte. Eğer Dumbledore'un planı işleseydi asanın gücü kaybolacaktı. Doğru hatırlıyormuşum. Dumbledore adi değil :artiz:

Dinlemiyor musun? Snape asla Dumbledore‘u yenmedi! Dumbledore‘un ölümü ikisi arasında planlanmıştı! Dumbledore yenilmeden ölmeyi planlıyordu, asanın son gerçek efendisi! Eğer herşey planlandığı gibi gitseydi, asanın gücü de onunla birlikte ölecekti, çünkü asa ondan asla kazanılmamış olacaktı!"

Tamam işte Dumbledore asanın Snape'e geçmesini istiyordu. Harry'nin yanlışladığı yer asanın Malfoy'a geçmesi.
Hayır işte. Biraz önce paylaştığın yerden 1-2 sayfa oku anlayacaksın. Yapıştırayım şuraya bir kısmını.
"Asa hala tam olarak sana çalışmıyor, çünkü yanlış kişiyi öldürdün. Severus Snape, Yüce Asa'nın asla gerçek sahibi değildi. O asla Dumbledore‘u yenmedi."

"Onu öldür-"

"Dinlemiyor musun? Snape asla Dumbledore‘u yenmedi! Dumbledore‘un ölümü ikisi arasında planlanmıştı! Dumbledore yenilmeden ölmeyi planlıyordu, asanın son gerçek efendisi! Eğer herşey planlandığı gibi gitseydi, asanın gücü de onunla birlikte ölecekti, çünkü asa ondan asla kazanılmamış olacaktı!"

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık