Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Hangisi Ana Karakter Olsa Daha Kötü Olurdu?

Sizce hangisi ?

• Kullanılan toplam oy
    66
Ulan sen anlarsın vizyondan? Zoro yanına Ace'yi de alıp denizlere açılsa efsane bir seri çıkardı ortaya. Öyle böyle değil. Luffy'de birkaç yaş daha küçük olup bunlara katılsa uuf süper olurdu.

Chopper'e ataydın sende. Biraz Zoro hateri gibi gördüm sizi
Zoro çok kasıntı, Usopp çok kafa ütülüyor. Chopper olsa o yedi dönüşüm ve ana karakter olmanın vereceği cesaretle ikisinden iyi olurdu da Luffy dururken hepsi kötü olur.

Zoro tayfada 5.-6. falandır benim için.

Chopper ve Brook olsa sıkıcı ve biraz daha dar kapsamlı olurdu.
Diğerlerinin hayalleri ve amaçları macera gerektiren şeyler, kişilikleri de maceracı, meraklı veya arzulu. Yine epey ilginç şeyler görebilirdik hepsiyle.

Chopper her şeyi iyi edecek doktor olacağım diye yollara düşe hep sıkıcı yerlere uğrar, sıkıcı tiplerden sıkıcı şeyler öğrenir giderdi herhalde.
Brook zaten macera arzusunu yitirmiş dingin bir adam. Hızlı bir şekilde Laboon'un yanına dönüp tamamlar amacını çok sapmaz yolundan, girişmez olmadık işlere pek.
Hiç olmaz demiyorum da diğerlerine göre çok daha renksiz kalır bu ikisinin.

Kötü mötü anlamam, hangisi ana karakter olasa okurdum, OP evreni ve çizimler hoşuma gidiyor. Hepsi yine tayfa üyesi olsa ama kim ana karakterse onun etrafında yoğunlaşsa, arc içinde daha çok görev alsalar falan hoş olabilirdi. Gerçi bu sefer de en güçlülerin savaşlarını az görürdük :/ Aynı tayfa üyesi olmadıkları bi hikaye düşünmesi zor, sevmeyeceğimi düşündüğüm versiyon Chopper'ın günümüzdeki bandajcıya dönüşme hikayesi olurdu sanırım.

Zoro, Nami, Robin, Usopp olsa yine güzel bir seri olurdu.

Brook ve Çoppa en ilgimi çekmeyen hikayeleri yaşarlardı muhtemelen.

Nedense kadın ana karakter görmedim şuana kadar bilen varsa yazsın, varsa da çok azdır diye tahmin ediyorum. O yüzden nami ile robin diyorum.
Claymore izle. bitirince mangasına 50'den devam et. Konusu açılmışken şöyle yazdığım bir şeyin reklamınıda yapayım https://sonsuzedit.blogspot.com.tr/2016/06/claymore-tantm.html :D

Zoro ana karakter olsa önüne geleni kesen ama alt metni,hikayesi bom boş bir manga okurduk gerçi hala boş
Sanji ana karakter olsa harem serisi ki iyi olurdu bence
Nami baş karakter olsa değişik bir seri olurdu.Eğlenceli olurdu aslında
Brook ana karakter olsa paso ölü şakası dolu bir manga olurdu
Robin ana karakter olsa tarih içerikli güzel bir seri olurdu.Aksiyonu olmazdı tabi.
Franky ana karakter olsa ne olurdu bilmiyorum.Şu adamın hala Senior ile oturup içmesini bekliyorum.
Chopper ana karakter olsa tövbe yarabbi gösterme öyle bir şey.
Usopp :artiz:
Usopp :D
Bütün tayfayı bir arada tutanın her daim Luffy olmuştur bu yüzden birbirleriyle karşılaşsalar bile o arc yaşanmadıkça bir arkadaşlıkları selam sabahları olmazdı. Şu da bir gerçek ki tayfanın bütün karakterleri tek başına bir manga serisinde ana karakter olabilecek kadar özenli tasarlanmış. Yani herhangi birinin en kötü ihtimalle ortalamada olsa Japonyada tutan bir hikayesi olacağını düşünüyorum. Ama ömrü ne kadar olur nasıl bir yol izler tutması için? Bakalım.

Zoro: Ortalama bir kılıç dövüşü serisi olurdu. Tutsun diye samuray olmayan bir kılıç ustası reklamıyla ödül avcılığı için korsan kesme macerasını izlerdik. Salt aksiyon isteyince çiziyor aslında ama bir yerden sonra sıkılırdı ODA bence. Belki Wano arc çok daha hızlı geleceği için oradan kurtarır ama eninde sonunda ortalama diyorum.

Sanji: Manga zaten baratie'de krieg'in sanji tarafından yenilmesiyle başlardı diye tahmin ediyorum. Kreig'i yendiği duyulunca söz ailesinin kulağına gider ve iş buluşmaya gelince mevcut hayatı olan baratie'yiterk etmeye karar vermesiyle başlar. Tutsun diye hareme bağlayacağı kesin ama ailesinin teknolojisini kullanmayıp Zeff'in dediği "yüreğindeki mızrak" olayına bağlarsa aksiyon olarak güzel bir şey çıkabilir. Bunu zoronun ana karakter olduğu bir seriden önde tutuyorum ama ömrü uzun olmazdı.

Nami: Biriktirdiği paranın denizciler tarafından alınması ilk vurucu kısım olurdu. Bundan sonra bütün köyünün neredeyse katledilmesi ardından parayla bu işi çözemeyeceğini anlayıp arlong tayfasını tuzağa düşümeye çalışırdı sinsice. Ana karakterin son dövüşü yapmak yerine içinde olduğu tayfayı şüphe çekmeden tutuklatmak ve hatta öldürmeye çalışmasını izlerdik gibi geliyor. Genelde işin "Acaba yakalanacak mı?" kısmına ağırlık verirdi herhalde. Bu fikir çok riskli muhtemelen tutmazdı OP'nin çıkış tarihi zamanlarını düşünürsek ama hxh gibi sonradan değeri bilinirdi bence.

Brook: Baş karakterin müzisyen bir iskelet olması ve geçmişi düşünüldüğünde moria ile olan savaşına bakardık. sadece TB'de geçen ve Ryuuma'yı yenmesiyle-en az bu kadar güçlü değilse şansı yok malum- gerçek anlamda başlayan hikayenin TB arc dışında bir ilerlemesini göremiyorum. tutsa bile arc bitince değişen temadan rahatsız duyan izleyici yüzünden tutmazdı.

Robin: Biri yazmış tomb raider, Bunun üstüne daha bir şey deme gereği duymuyorum. Ama rokushiki bilen bir Robin işte bu aralarında en iyisi olurdu.

Franky: Bu zaten mecha mangası yapmak istediği için denemelerini yaptığı karakter ama bence arka plan olarak en zayıfı. Kısaca oy vereceğim kişi bu. Hiç bir fikrim yok seri formatına ve ya diğerlerine yaptığım gibi seri dışı bir formata uyduramıyorum Franky'i. Mafya temasından giderse belki?

Chopper: Aklıma Made in Abyss geldi bu yüzden kesinlikle ortalama üstü diyorum. Zaten ODA dram yapmak istiyor çocuklar üstünde deney falan gibi gerilim dozu yüksek etmenleri katacak cesaretide gösterirse Chopper'ın şirin yüzünün nasıl bir canavara dönüştüğünü görürüz gayet iyi olur bence. Başlarda şirin ve neşeli hikayelerin sonradan gerilime dönüşmesi tuhaf bir şekilde iyi bir etki bırakıyor insanlarda.

Usopp: Aynı. Evet evet aynısı olurdu. Usopp ve Luffy arasındaki tek farkın Usopp'un korkaklığı olduğunu düşünüyorum. Buna rağmen arkadaşları yerine kendi hayallerine gülünmesi karşısında karizma çizilen biri yaparsa aynı hikayeyi izlerdik. Sadece tayfa üyeleri biraz daha kaptanları olmasa da birbiriyle anlaşabilecek tipler olurdu.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık