Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Hangi Yıl Doğdunuz?

Doğum yılınız?

• 2006 sonrası

Kullanılan: 4 3.1%
  • 2006 2004 arası

Kullanılan: 10 7.6%
  • 2003

Kullanılan: 1 0.8%
  • 2002

Kullanılan: 11 8.4%
  • 2001

Kullanılan: 11 8.4%
  • 2000

Kullanılan: 7 5.3%
  • 1999

Kullanılan: 6 4.6%
  • 1998

Kullanılan: 7 5.3%
  • 1997

Kullanılan: 9 6.9%
  • 1996

Kullanılan: 15 11.5%
  • 1995 1993 arası

Kullanılan: 22 16.8%
  • 1992 1990 arası

Kullanılan: 14 10.7%
  • 1989 1986 arası

Kullanılan: 8 6.1%
  • 1980 1985 arası

Kullanılan: 4 3.1%
  • 1980 öncesi

Kullanılan: 2 1.5%

• Kullanılan toplam oy
    131
Bu anketten anladığım One Piece'i yeni nesilden fazla izleyen yok, beni şaşırttı bu çünkü ben liseye başladığım sırada sınıfımda 2 tane anime izleyen arkadaş vardı ikiside One piece izliyordu ve ben sırf onlarla muhabbet olsun diye izlemeye başlamıştım. Şuan onlar bıraktı ben takıldım kaldım orası ayrı ama yani çevremde yaşıtlarım hep ya bir dönem güncele gelip bırakmış yada izlemeye devam eden kişiler.

Bu anketten anladığım One Piece'i yeni nesilden fazla izleyen yok, beni şaşırttı bu çünkü ben liseye başladığım sırada sınıfımda 2 tane anime izleyen arkadaş vardı ikiside One piece izliyordu ve ben sırf onlarla muhabbet olsun diye izlemeye başlamıştım. Şuan onlar bıraktı ben takıldım kaldım orası ayrı ama yani çevremde yaşıtlarım hep ya bir dönem güncele gelip bırakmış yada izlemeye devam eden kişiler.
Senin yeni nesil diye tabir ettiğin kitle yüz bölüm bile etmeyen Haikyuu'ya uzun diye burun kıvıranlardan oluşuyor.1000 bölüme yakın One Piece'i izleyecek kimse olmuyor doğal olarak.

Aslında yeni nesilde yani bizlerde fazlasıyla anime izleyen var ama büyük kısmı one piecee yaklaşmıyor. Çizim tarzı ve uzunluğu ilgilerini çekmiyor genelde. Bir de kısa shounen seriler bu dönemde daha popüler.

Senin yeni nesil diye tabir ettiğin kitle yüz bölüm bile etmeyen Haikyuu'ya uzun diye burun kıvıranlardan oluşuyor.1000 bölüme yakın One Piece'i izleyecek kimse olmuyor doğal olarak.
Ben yeni nesil derken kendimden de bahsediyordum ama ben artık o kategoriye girmiyorum galiba. Şuan yaşlandığımı fark ettim :(
Aslında yeni nesilde yani bizlerde fazlasıyla anime izleyen var ama büyük kısmı one piecee yaklaşmıyor. Çizim tarzı ve uzunluğu ilgilerini çekmiyor genelde. Bir de kısa shounen seriler bu dönemde daha popüler.
Doğru diyorsun özellikle ilk bölümlerin ta 99'dan kalma olmasından izlememeleri normal gibi. Adamlar alışkın değil eski çizimlere muhtemelen bir garip geliyordur.

Şimdi şöyle bir şey var, bu forumdakilerin çoğu One Piece'e başladığında One Piece'in uzunluğu şu ankinin yarısı falandı. Şu saatten sonra bu dönem ve öncesinden oluşan kemik kitle dışında kitle yakalaması zor. Artık mümkün olan en kısa zamanda en fazla verimi alma hevesinde olduğu için insanlar 100 bölümlük animelere bile uzun diyor (saate vurduğumuzda 30 saat yapar, ki bu da bir ortalama bir dizinin 3 sezonuna falan denk gelir). Haksız da sayılmazlar, bana "1000 bölüm OP izlemek yerine 60 tane 12 bölümlük seri izler daha farklı şeyler izlemiş olurum." diyenlere "OP'un tadı ayrı ama" demek dışında bir argüman sunamıyorum. Çok uzun 1 seri izlemek yerine kısa 10 seri izlemek daha uygun geliyor.

Aslında tam olarak öyle değil. Ben 15 seçeneği yapabileceğim en etkin şekilde kullanmaya çalıştığım ve sitede ağırlıklı bulunduğunu düşündüğüm yaşlara yöneldiğim için öyleymiş gibi duruyor. Ama aslında dağılım dengeli.

18 yaş ve altı oranı

%10,01

18 yaş altı hariç Z kuşağı tayfa %20

Z ve 18 yaş altı hariç 25'e kadar olanlar %30,3 civarı.

Yani 18 25 arası %50

18 yaş altı %10

Forumunun %60'ı 25 yaş altı civarında.

Aslında bu anketi siz henüz çocukken ilk kez açtığımda da oranlar şimdiye yakındı. 18 yaş altı çok az insan vardı. 18 yaşla sitede velet gibi kalıyordum.

Yani bence yeni neslin ilgisiz kalmasından daha ziyade One Piece izleyenlerin yaşlarının büyük olmasının başka sebepleri olabilir belki bilmiyorum. Ben lisedeyken bizim okulda çok animeci vardı. O zamanlar One Piece diğer shounenlere göre uzun olsa da arada o kadar fark da yoktu. 600 bölüm bir şeydi Naruto falan desen o da 400 bölüm falandı yani. Ama herkes varsa yoksa Naruto izlerdi. One Piece izleyen birkaç kişi falan vardık ya da yoktuk. Zaten yıllar önce yayınlanan istatistiklerde de (2010 falan). One Piece'i tercih edenlerin yaş ortalamasının yüksek olduğu çıkardı.

Neyse basitçe, buradan da görüldüğü üzere One Piece kaliteli insan işidir :a::flaugh::p

Doğru aslında ben güncele geldiğimde Dressrosa bölümleriydi mesela, onun üstüne 200 300 küsür bölüm eklenmiştir şuan gittikçe güncele gelmek daha zor oluyor :) @Gutts

Doğru aslında ben güncele geldiğimde Dressrosa bölümleriydi mesela, onun üstüne 200 300 küsür bölüm eklenmiştir şuan gittikçe güncele gelmek daha zor oluyor :) @Gutts
Evet. Tabi @Yamato 'nun dediği de bir noktads doğru olabilir. 1000 küsür bölümden tırsıyor millet. Bir de Bleach ve Naruto'nın finalden pek beklentileri karşılayamaması türe karşı önyargı geliştirmiş olabilir. Ama 5 6 sene önce de One Piece'e yönelme mevzuu aşağı yukarı böyleydi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık