Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Hangi Gintama Grubu?

Sizce hangi Gintama grubu daha iyi?

• DOES

Kullanılan: 16 76.2%
  • Spyair

Kullanılan: 5 23.8%

• Kullanılan toplam oy
    21
Vaktimi boşa harcıyormuş gibi hissedecek olmasam ikinciye gömerdim şu seriyi ah ah :(
Ben geçen baştan başladım 10-15'e kadar geldim. İlk bölümler kesinlikle en iyisi. Genelde beğenilmez ama, ben ilk bölümlerdeki atmosferi çok seviyorum.

Sonraki sezonlarda(özellikle 2015 sonrası) Kagura'yı çok yapmacık konuşturuyorlar şeker olsun diye.

En iyi arc ise kesinlikle Kedili ve Yoshiwara 1.

Benim en sevdiğim şeydir Gintama'ya dair. Benizakura filminin sonunda Gin-san'ın "Aaah, unutmuşum.." deyip aşağı düşerlerken çalması ayrı bir hava katıyor.

Ben Gintama'nın ilk 200 bölümü + ilk movie'sinin fanıyımdır diyebilirim. Aksiyon arcları ve 2015 sezonunu pek sevmedim. Utsuro mükemmel bir villain ama orası ayrı. Bazı yerlerde nickim Utsuro.
Gintama'da en sevdiğim şey Gintoki'nin her şeye rağmen yaşıyoruz ve bir şekilde hayat devam ediyor mottosuydu. 2015 sonrasında da Gintoki'nin geçmişini tam anlamıyla öğrenmemiz bu mottosunu benim için bir tık daha değerli kıldı. Mesela senin bahsettiğin gibi "Aaah, unutmuşum" sahnesi müzikle beraber çok etkiliyici bir sahneydi ama geçmişini tam anlamıyla öğrendikten sonra o sahnenin değeri bir tık daha arttı bende.

Bi de Naruto'yu Bleach'i gördükten sonra ve One Piece'nin gidişatına da şahit olduktan sonra ben çok temiz bağladığını düşünüyorum gorilin.. İşte tamamen bu kişisel sebeplerden pek kıyamıyorum 2015 sonrasına tabi yine dediğin gibi Utsuro etkisi de var inanılmaz kaliteli villain.

Ben geçen baştan başladım 10-15'e kadar geldim. İlk bölümler kesinlikle en iyisi. Genelde beğenilmez ama, ben ilk bölümlerdeki atmosferi çok seviyorum.

Sonraki sezonlarda(özellikle 2015 sonrası) Kagura'yı çok yapmacık konuşturuyorlar şeker olsun diye.

Ya shougun'un öldüğü arca kadar ben de ciddi arcları destekledim ama utsuro muhabbetleri falan beni hiç sarmadı ben komedisi için izliyordum. O yüzden 100-250 arası bölümleri her zaman daha çok sevmişimdir. :D

Ya shougun'un öldüğü arca kadar ben de ciddi arcları destekledim ama utsuro muhabbetleri falan beni hiç sarmadı ben komedisi için izliyordum. O yüzden 100-250 aradı bölümleri her zaman daha çok sevmişimdir. :D
Ben de ciddili arcları sevmedim.

İlk 150-200 bölümü çok severim. Sonrasını o kadar tutmam. Ama hala büyük bir fanıyım.
Gintama'da en sevdiğim şey Gintoki'nin her şeye rağmen yaşıyoruz ve bir şekilde hayat devam ediyor mottosuydu. 2015 sonrasında da Gintoki'nin geçmişini tam anlamıyla öğrenmemiz bu mottosunu benim için bir tık daha değerli kıldı. Mesela senin bahsettiğin gibi "Aaah, unutmuşum" sahnesi müzikle beraber çok etkiliyici bir sahneydi ama geçmişini tam anlamıyla öğrendikten sonra o sahnenin değeri bir tık daha arttı bende.

Bi de Naruto'yu Bleach'i gördükten sonra ve One Piece'nin gidişatına da şahit olduktan sonra ben çok temiz bağladığını düşünüyorum gorilin.. İşte tamamen bu kişisel sebeplerden pek kıyamıyorum 2015 sonrasına tabi yine dediğin gibi Utsuro etkisi de var inanılmaz kaliteli villain.
Gintoki'nin felsefesini Katsura ile pusuya düştükleri sahne özetliyor. Evet, geçmişini öğrendikten sonra bir tık artıyor ama o gizem de ayrı bir etkileyicilik katıyordu. İkinci halini tercih ederim.

"Cennetle savaşan şeytan" metaforlarını çok severim özellikle. KAkaşi'nin seiyuısu da eklenince ortaya harika replikler çıkmıştı, Oboro en sevdiğim villainlerden biri bu sebeple.

Ben son sezonu izlemedim(Tamashi-hen 2) mangaya da bakmadım. :D 2013'den bu yana takip ederim ama.

"Sözler öyle kolayca verilmemeli..." repliği de Gin-san'ın tüm hayatını özetler nitelikte bence. Bir replikle özetle deseler Gin-san'ı bunu söylerdim.

En iyi Gintama arcı Yoshiwara 1,

En iyi Gintama grubu Does derim...

Fan girl kitlesi itici bu arada Gintama'nın, gey olmayan karakterleri bile zorla şiplemeleri enteresan. Ama gerçek gey karakterlere hiç dokunmuyorlar orası da ilginç. :D Gey barda çocuğuna annelik yapan abi var mesela onu kimseyle şiplemiyorlar. Asıl o gey işte onu şipleyin. Ama yok o kakkoi değil demi... :mad: Çok kral adamdır.

Son düzenleme:

2015 öncesi ciddi arclardan benim sıralamam şu şekilde olur:
1. Four Devas
2. Courtesan of a Nation
3. Yoshiwara in Flames
4. Benizakura
5. Red Spider
6. Shinigami
7. Thorny

Four Devas'da en sevdiğim karakterlerinden ikisinin(Zura ve Tsukkuyo) yer almamasına rağmen benim en sevdiğim arc olmasının sebebi 200 küsür bölümde Yorazuya'nın yada Otose'in çetesinin kurduğu bağların boşa olmadığını gösteren arctı. Bu adamlar itfaiyeci, demirci kadına da yardım ettiler host abilere de yardım ettiler bunların hepsiyle bağ kurdular ama bunların hiç biri tek arclık lafta kalan bir şey olmadı en ihtiyaç duyulan anda bu bağ kurulan insanlar Yorazuya'nın yanında oldular.. Silver Soul'un bir bölümünde bunun büyük çaplısını yapmıştı goril o da çok hoşuma gitmişti. Bir de bu arctaki Otose ve Gintoki arasındaki bağın açığa çıkması beni duygulandırmıştı açıkcası hani bence sadece Otose'nin varlığı bile Shoyo sonrasında nasıl toparlayabildi sorusunu çok çabuk bertaraf ediyor.

Ciddi olmayan arcların hepsi çok iyi bence vacation olsun, host club olsun, scandal olsun bunları izlerken diyaframım artık boşa dönüyordu gülmekten..

Bunu ben de çok severim.

Video ile uyumu mükemmeldir. En iyi endinglerden biri gördüğüm.(Ending 12)
Benim bu iki gruba ait olmayan en sevdiğim edler bunlar;

Son düzenleme:
2015 öncesi ciddi arclardan benim sıralamam şu şekilde olur:
1. Four Devas
2. Courtesan of a Nation
3. Yoshiwara in Flames
4. Benizakura
5. Red Spider
6. Shinigami
7. Thorny

Four Devas'ın en sevdiğim karakterlerinden ikisinin(Zura ve Tsukkuyo) bu arcta yer almamasına rağmen benim en sevdiğim arc olmasının sebebi 200 küsür bölümde Yorazuya'nın yada Otose'in çetesinin kurduğu bağların boşa olmadığını gösteren arctı. Bu adamlar itfaiyeci, demirci kadına da yardım ettiler host abilere de yardım ettiler bunların hepsiyle bağ kurdular ama bunların hiç biri tek arclık lafta kalan bir şey olmadı en ihtiyaç duyulan anda bu bağ kurulan insanlar Yorazuya'nın yanında oldular.. Silver Soul'un bir bölümünde bunun büyük çaplısını yapmıştı goril o da çok hoşuma gitmişti. Bir de bu arctaki Otose ve Gintoki arasındaki bağın açığa çıkması beni duygulandırmıştı açıkcası hani bence Otose'nin varlığı Shoyo sonrasında nasıl toparlayabildi sorusunu çok çabuk bertaraf ediyor.

Ciddi olmayan arcların hepsi çok iyi bence vacation olsun, host club olsun, scandal olsun bunları izlerken diyaframım artık boşa dönüyordu gülmekten..

Benim bu iki gruba ait olmayan en sevdiğim edler bunlar;

Ana seriden değil ama iyidir.

End 25'i severim.

Ben de ciddili arcları sevmedim.

İlk 150-200 bölümü çok severim. Sonrasını o kadar tutmam. Ama hala büyük bir fanıyım.

Gintoki'nin felsefesini Katsura ile pusuya düştükleri sahne özetliyor. Evet, geçmişini öğrendikten sonra bir tık artıyor ama o gizem de ayrı bir etkileyicilik katıyordu. İkinci halini tercih ederim.

"Cennetle savaşan şeytan" metaforlarını çok severim özellikle. KAkaşi'nin seiyuısu da eklenince ortaya harika replikler çıkmıştı, Oboro en sevdiğim villainlerden biri bu sebeple.

Ben son sezonu izlemedim(Tamashi-hen 2) mangaya da bakmadım. :D 2013'den bu yana takip ederim ama.

"Sözler öyle kolayca verilmemeli..." repliği de Gin-san'ın tüm hayatını özetler nitelikte bence. Bir replikle özetle deseler Gin-san'ı bunu söylerdim.

En iyi Gintama arcı Yoshiwara 1,

En iyi Gintama grubu Does derim...

Fan girl kitlesi itici bu arada Gintama'nın, gey olmayan karakterleri bile zorla şiplemeleri enteresan. Ama gerçek gey karakterlere hiç dokunmuyorlar orası da ilginç. :D Gey barda çocuğuna annelik yapan abi var mesela onu kimseyle şiplemiyorlar. Asıl o gey işte onu şipleyin. Ama yok o kakkoi değil demi... :mad: Çok kral adamdır.
Yazdığın çoğu şeye bire bir katılıyorum özellikle son paragrafa...

Saigo kraldan bahsedince aklıma geldi, Gintama'nın en etkileyici yanlarından biri de bu bence herkes bir şekilde hayatını yaşamaya çalışıyor shounen jumpta çıkan mangada sana hayat kadınlarından lgbt+ bireylere, hükümet karşıtı örgütten hükümetin ta kendisine, yakuzalardan polislere vs. çok geniş bir yelpaze karakterler sunuyor ve bir şekilde bu karakterlerin neredeyse hepsiyle empati yaptırmayı başarıyor. Bir de Shounen tarihindeki en iyi ana karakter Neet Samuray Sakata Gintoki var tabi :D

Yazdığın çoğu şeye bire bir katılıyorum özellikle son paragrafa...

Saigo kraldan bahsedince aklıma geldi, Gintama'nın en etkileyici yanlarından biri de bu bence herkes bir şekilde hayatını yaşamaya çalışıyor shounen jumpta çıkan mangada sana hayat kadınlarından lgbt+ bireylere, hükümet karşıtı örgütten hükümetin ta kendisine, yakuzalardan polislere vs. çok geniş bir yelpaze karakterler sunuyor ve bir şekilde bu karakterlerin neredeyse hepsiyle empati yaptırmayı başarıyor. Bir de Shounen tarihindeki en iyi ana karakter Neet Samuray Sakata Gintoki var tabi :D
JoJo'daki Josef'e çok benziyor Gin-san olabilir.

Gintama çok özel bir seri gerçekten. Çok iyi mi, en tepelerde olmalı mı tartışılır ama çok özel bir seri.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık