Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Hancock vs. Aokiji

Sonuç ne olurdu?

• Durdurabilirdi

Kullanılan: 16 61.5%
  • Durduramazdı

Kullanılan: 10 38.5%

• Kullanılan toplam oy
    26
Bu shickiler için denge unsurlarından biri diyoruz ama vs konularında nedense bu shickiler ne amirallerle ne de yonkoularla azıcık da olsa bile savaş yapacak güce sahip değil algısı hakim. Herkes shickilerin bu adamlara teke gideceğini filan düşünüyor. Madem bu kadar çöp bir oluşum denizciler mal mı bunca sene niye bu adamların her yaptıklarına göz yumdular. Ve dahası mangaka neden 3 güç unsurundan biri olarak tanıttı. Yani en azından teke gitmez ama biraz oyalar filan dense anlayacağım ama o kadar bile iş yapamaz olarak görenler var garibime gidiyor açıkcası.
Mihawk'a Amiral Yonko verince gerisi komutanları alır. Bu sebeple 3 büyük güçten biriydiler.

Hancock koşup uçarak bir tekme atıp Aokijinin buzlarını kırar, o ara da Luffy kaçmış olur. Aokiji logia olduğu için dönüp Bi bakar zarar görmemiştir, sonra eğer savaş modundaysa Hancock'a geçmiş olsun. Değilse o sahne orda biter. Hancock Luffyi kurtarmış olur yani.

Mihawk'a Amiral Yonko verince gerisi komutanları alır. Bu sebeple 3 büyük güçten biriydiler.
Eski shicki tayfasından, en güçsüz shickilerin bile yonkou ya da amirallerin karşısında duracağına inanıyorum açıkcası. Mesela croconun WB ile geçmişleri var. Croconun eski shichiklerden en güçsüzü olabileceğini de düşünürsek aslında çok da boş değil bu adamlar. Başlarda herkes net şekilde yonkou >>> amiral diye düşünüyordu. Yani 2 yonkou 3 amirale denk gibi bir durum söz konusuydu. Diğer 7 shicki ise diğer 2 yonkouya denk diyordum. Ama şuan geldiğimiz durumda 3 amiral = 3 yonkou, 7 shicki = 1 yonkou oldu resmen. En azından böyle bir algı oluştu. Mesela mihawk mf arcından dolayı çok gömüldü, hatta o zamanlar doffy ve mihawk kıyası yapılıyordu. Hangisi daha güçlüdür gibisinden. Mangaka aklındaki güç dengesini tam oturtamamış olabilir. Çünkü 1 yonkou, 3 amiral ve 7 shickinin olduğu yere geliyordu. Bu şimdiki dengelere göre düpe düz intihar gibi bir şey. Ama o zamanlarda seriyi okuyan insanların kafasında, WB ve tayfası için bir umut var gibi görünüyordu. Sonra 2.yonkou olan shanks geldi ve MF savaşını bitirdi. Şuan ki kafamızdaki güç dengelerine göre oraya hangi yonkou gelirse gelsin onun da kellesini almaları gerekirdi. Çünkü orada güç dengelerini oluşturan 2 büyük güç MF'de hazır bekliyor. Bu 3 büyük gücün dengesinde e.oda baya sıçtı sıvadı. Sonrasında baktı olmuyor en iyisi shickiliği kaldırayım dedi herhalde.

Mihawk = Yonkou
3 amiral = 3 yonkou

Diğer 6 shicki = tüm yonkou komutanları mı demek istediğin ?

Mihawk = Yonkou
3 amiral = 3 yonkou

Diğer 6 shicki = tüm yonkou komutanları mı demek istediğin ?
Değişim oldu gerçekten.

Öyle demiyorum. Denizciler çok geniş kuruluş. Vegapunk bile Denizcilere bağlı. Aynı şekilde Lordların da tayfası var. Daha Filo Amirali, eğitimciler var. Hepsini toplayınca Yonko ediyor. Oda bunu birçok kez dedi ama dediğin değişim yokken ciddi sayıda kişi hepsi sadece 1 Yonko eder dedi. Yonko aslında 4 İmparator demekmiş o denklemlerde. Denizciler + Lordlar gerçekten de 4 Yonko ediyormuş. Oda sallamamış, fanlar istediklerini anlamış.

Değişim oldu gerçekten.

Öyle demiyorum. Denizciler çok geniş kuruluş. Vegapunk bile Denizcilere bağlı. Aynı şekilde Lordların da tayfası var. Daha Filo Amirali, eğitimciler var. Hepsini toplayınca Yonko ediyor. Oda bunu birçok kez dedi ama dediğin değişim yokken ciddi sayıda kişi hepsi sadece 1 Yonko eder dedi. Yonko aslında 4 İmparator demekmiş o denklemlerde. Denizciler + Lordlar gerçekten de 4 Yonko ediyormuş. Oda sallamamış, fanlar istediklerini anlamış.
Emin olmak için yazmıştım, şimdi oldu.

Shickiler = 1 yonkou ve tayfası
3 amiral ve denizciler = 3 yonkou ve tayfası

O zaman bu denklemde dışarıda olan şeyler var gibi duruyor yine. cp0 filan. Dünya hükümetini işin içine katarsak yonkouların ezilmesi lazım gibi geliyor. Dünya hükümeti bu denklemin neresinde merak ediyorum açıkcası.

Emin olmak için yazmıştım, şimdi oldu.

Shickiler = 1 yonkou ve tayfası
3 amiral ve denizciler = 3 yonkou ve tayfası

O zaman bu denklemde dışarıda olan şeyler var gibi duruyor yine. cp0 filan. Dünya hükümetini işin içine katarsak yonkouların ezilmesi lazım gibi geliyor. Dünya hükümeti bu denklemin neresinde merak ediyorum açıkcası.
WG bu sebeple neredeyse 1000 yıldır ayakta. Yıksa yıksa seçilmiş kişi peşine herkesi katarak yapar. Burada da taraf değişterenler çıkacaktır.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık