Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Güzellik Göreceli midir?

Güzellik göreceli midir ?

• Kullanılan toplam oy
    197
Tamamen görecelidir. Bana güzel bulduğun şeyi göster, eğer beğenmezsem sorun sende midir, bende mi?
Bu mantıkla kesin olan fizik yasaları dışında (ki buna da inanmayanlar mevcut), göreceli olmayan herhangi bir şey yoktur dünyada. Spesifik kişilerden bağımsız olarak, genel düşünüyorum ben bu konuda.

Bunun net bir cevabını bulamayız aslında. Çünkü güzellik algısı bize dayatılan bir şeydir.
Örneğin asya ülkelerinde beyaz ten çok ama çok övülürken biraz daha batıya gittik mi hem esmer güzel hem latin güzel diye çeşit çeşit sınıflandığını görürüz. Bir sebeple bize dayatıldığı için de algımız değişir. Bu da göreceli olup olmadığını tartışma imkanı vermez.
En azından ben öyle düşünüyorum.

Arkadaşalr yüzde yüz görecelidir ya da yüzde yüz göreceli değildir diye birşey olduğunu zaten bende sanmıyorum . Hangisine yakınsanız ona atın sadece.

Bu mantıkla kesin olan fizik yasaları dışında (ki buna da inanmayanlar mevcut), göreceli olmayan herhangi bir şey yoktur dünyada. Spesifik kişilerden bağımsız olarak, genel düşünüyorum ben bu konuda.
Bana göre dediğin gibi temel yasalar hariç çoğu şey görecelidir zaten. Çünkü doğrusunu, olması gerekeni belirleyebilecek bir kural yada kişi yok.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık