Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Günlük Verimliliğiniz Ne durumda?

Günlük Verimliliğiniz Ne durumda? Engeller Neler?

• Kullanılan toplam oy
    90
Özellikle pandemi başından beri hiçbir işe doğru düzgün odaklanamaz hâle geldim, önceden de kolay kolay odaklanan biri değildim zaten iyice tuzu biberi oldu. Üstüne bir de bu dönem içerisinde uyku düzenim de yap-boz gibi 1 hafta iyiyse 2 hafta sakata gelir oldu. Okula gidip gelmem toplam 2-2,5 saat sürüyor olsa da düzenli olarak okula gidip geldiğim dönemler kendimi çok daha verimli hissediyordum, şu an teorik olarak fazladan 2 saatlik zaman dilimine sahip olmam gerekirken sanki 2 saat kazanmış değil de kaybetmiş gibi hissediyorum. Ha, diğer yandan son 2-3 aydır iyiye yorduğum çoğu şey de oldu gibi. Verimsiz diyesim gelmiyor kendime, bir işi yapmak için minimum ne kadar verimli olmam gerekiyorsa ondan azıcık daha verimli olduktan sonra salıyorum ancak yine de potansiyelimi gösteremediğimi bildiğim için bu durum canımı sıkıyor ve kendime "verimli bir insanım" demeyi uygun göremiyorum.

Herhalde çalıştığı halde benim kadar boş zamanı olan adam pek az vardır. Buna rağmen yoğun çalıştığım zamanlara kıyasla daha boş takılıyorum. Bir kitap bir ay yanımdaki poşette geziyor sanki okumuşum gibi bir ay sonra başkasını deniyorum sanki sorun kitaptaymış gibi. Eskiden böyle değildim. Okusam ne olacak belgesel olur izlesem ne olacak falan diye düşünmeye başladım. Bayağı gerizekalı oldum yani. Çok tembelim artık ve ne zaman düzeleceğimi ben de bilmiyorum.
Kitap okurken veya belgesel izlerken keyif alamıyorsan yapma zaten zorlamaya gerek yok. Bu hobilere yapsam ne olacak mantıgıyla yaklaşmak saçma. Bir şey olmasına gerek yok keyif alacaksın. Hiçbir şey yapasın gelmiyorsa canın hiçbir şey istemiyorsa o farklı tabi..

Yükümlü olduğum hiçbir şey yok. Yakınım yok sayılır, olanın da hayatı dolu genelde. İhtiyacı olduğunu düşündüğüm kişilere yardım elini ben uzatıyorum zaten. Tek yaptığım şey oyun oynamak, onda verimliliğim epey yüksek. Bunların dışında amaçlayıp hedeflediğim hiçbir şey yok. Böyle bakınca on numara gibidir belki ama elbette ki her şeyde olduğu gibi bu da bok gibi.

Yükümlü olduğum hiçbir şey yok. Yakınım yok sayılır, olanın da hayatı dolu genelde. İhtiyacı olduğunu düşündüğüm kişilere yardım elini ben uzatıyorum zaten. Tek yaptığım şey oyun oynamak, onda verimliliğim epey yüksek. Bunların dışında amaçlayıp hedeflediğim hiçbir şey yok. Böyle bakınca on numara gibidir belki ama elbette ki her şeyde olduğu gibi bu da bok gibi.
Tam olarak profil resmindeki gibisin yani. :flaugh:

Sanki adam gibi ders çalışabiliyormuş gibi gittim zor bir bölüm seçtim. İlk 5-6 ay eziyet gibiydi. Ne adam gibi ders çalışabiliyorum ne de başka şeylere zaman ayırabiliyorum. Vicdan azabı sırtıma oturmuştu. Son 1.5 aydır düzen yapmaya çalışıyorum. Şimdide konular ağırlaşmaya başladı yine yetmiyor. Her gün çalışıyorum ama bu seferde sıkıntı arayı ayarlayamıyorum. Bi ara verince geri dönmez zor oluyor. Varsa bununla ilgili formül bulan veya kitap önerebilecek olan çok işimi görür :utan:

Kitap okurken veya belgesel izlerken keyif alamıyorsan yapma zaten zorlamaya gerek yok. Bu hobilere yapsam ne olacak mantıgıyla yaklaşmak saçma. Bir şey olmasına gerek yok keyif alacaksın. Hiçbir şey yapasın gelmiyorsa canın hiçbir şey istemiyorsa o farklı tabi..
Benim açımdan bir şeyden salt keyif almak yani yarın unutacağım bir şey olması eylemin özelliğinden bağımsız bir şekilde değersiz bir şey. İzlediğim okuduğum her neyse ondan bir hikaye beklentisinde olurum bu yüzden de hep dibine kadar gitmeyi tercih ederim. Fakat son zamanlarda bunu kaybetmeye başladım. Bir şeye hiç sahip olmamakla kaybettikten sonra yaşanılan duygusal durum farklıdır. Benim durumumum beni yaralaması bundan kaynaklı. Neyse öyle işte çok konuştum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık