Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Güncel Roronoa Zoro vs. Bartholomew Kuma

Bahsettiğimiz Zorolar aynı değil.Bir Ryuuma+ bi sürü zombi + Odz dövüşünden çıkmış Zoro var ortada.Eğer Sağlam Zoro olsaydı ben o Shishi sonson un Kumayı yerle bir edeceğini düşünyorum.
Shishi Sonson saldırısı farklı bir teknik.O anki seviyesiyle yapabileceği kesiş oydu.Zaten seride uzun uzun açıklandığı gibi güce değil kontrole dayalı bir teknik.O anın müthiş konsantrasyonuyla çıkarttığı bir saldırı.Ki o saldırıyı hep o durumlarda kullanıyor.Baktığımız zaman Das'a karşıda nerdeyse ölüyken,Kumaya karşıda o durumda kullandı.Yani bir şey fark etmez yorgun olması falan.Gayet sağlıklı bile diyebiliriz Shishisonson için.

Yoruma gelirsek.Benim gözümde çok küçüldü kuma açıkcası.TB'de gördüğümde ne adam ama demiştim.Daha sonra İvanın onu yenebilecek güçte olması,gemiyi koruyayım derken rezil adamlara karşı çok kötü bir duruma düşmesi gözümde küçülttü.Bence şu an Zoro bariz güçlüdür kumadan.Orada görmediğimiz bir gözde var daha.Artık Mihawkın Şahin Gözü gibi özel bir teknik mi çıkar ne çıkar bilemem.Ki ben %100 çıkacağını düşünüyorum ordanda bir güç...

Kuma ve meyvesi çok sağlam bence zoro halen alamaz ki en güçlü shiclerden biri olduğunu düşünüyorum kuma'nın. Zoro da şu an daha shic alacak seviyede değil kanaatindeyim.

Kaptan neredeyse amiral sevyesine gelsin 2.Adam shic alacak seviyede olmasın.
Oda güzel , Ee 2 yıl yattırlarmı bunlar ? Shic sevyesine dahi gelmiyecekse niyeydi o 2 yıl olayı ? Ne gerek vardı o zaman.

Eğer Kuma'nın tasarımı 2 yıl sonraki pasifistalar ile aynı ise Zoro alır gibi geliyor bana.Ama toplam 10-15 dk gördüğümüz Kuma'nın yetenekleriyle Zoro'yu karşılaştırmak biraz garip geldi bana, bende gördüklerime dayanarak Zoro dedim.Ama Kuma'nın meyvesi apayrı birşey adam sonuçta senin içindeki stresi ve acıyı çıkartıyorsa başka şeyleride çıkartır tek dokunuşla ne bileyim vücut enerjini, direncini falan...Ama bunların haricinde sadece ursus shock vs. lazer saçmalıklarıyla 2 yıl sonraki Zoro'ya karşı nasıl avantajlı olur orası mâlum.

Bide Zoro'da haki olduğu nerde açıklandı veya gösterildi ? -Neden hep ben kaçırıyorum bunları :)-?
Luffy Law ile konuşurken Sanji, Zoro ve Law da boushoku haki olduğunu açıkladı.

Ws yi zoro alır gibime geliyor ama, Px konusuna değinmek gerekirse Oda akıllık edip bizim üçlünün yendiği px lerin eski model olduğunu sentamaruya söyletti. Yani çok güçlü pxlerle karşılaşabiliriz.

Şimdi ben Kuma'yı burada daha fazla savunsam zoro fanları beni topa tutarlar.
Ancak şu kadarını söyleyebilirim eğer oda şu an Luffy' i amiral alır seviyeye çıkardığını düşünüyorsanız o kısımda katılmıyorum size. Bence Oda 2 yıllık gelişmeyi bu kadar abartmaz. Luffy şu an shic seviyesinde yada biraz üstündedir ve Dof ile olacak olaylardan sonra amiral seviyesi ve ya üstüne çıkabilir. Bu yüzden de Zoro şu an shic seviyesine yakın olamaz ki Kuma en güçlü sıralamasında 2 yada 3 sırada gelir bana göre.

Luffy zaten 2 yıl önce Shichi seviyesindeydi.Crocodile,Moria ve Shichi seviyesindeki Lucci'yi yendi.Hancock'u yendi sayabiliriz.Mihawk ilede savaştı ve hayatta kaldı.Luffy shichileri geride bırakalı 2 yıl oldu.
Konunun sapmasında hassas biriyim bu yüzden de Luffy için cevap verip zoroya bağlayacam.
Bir Kuma, Jinbei, mihawk,Dof, hancock, gibi shicler ile bir mi tuttun 2 yıl önceki Luffy'i lütfen. Ben zaten Luffy o seviyede yada biraz üstünde dedim ki iki mana çıkar buradan. Bir de net konuşmamamın nedeni de Luffy de daha neler var yada shiclerde nasıl güçler var daha tam olarak görmedik kısmen görebildik. İki yıl önce tayfanın tamamı pasifista zor alırken bir anda bunların kaynağı kuma'yı nasıl alsın luffy iki yıl önce.

Şimdi buradan zoroya gelelim. Luffy'i amiral seviyesinde düşünmedim yeni amiraller nasıl olur, bir şey de diyemem ancak bir düşünelim Luffy eğer o seviyede olsa Dof napsın Luffy'e karşı sen söle. Bu yüzden luffy daha gelişirken zoro ve diğerleri de gelişecektir ki Zoro'yu bu yüzden shic seviyesinde(yakın olabilir) görmüyorum. Tabi burada demiyorum moria yı alamaz falan ben Kuma'dan bahsediyorum. Kuma gibi biri amiral seviyesine yakın güç barındırdığını düşünüyorum. Meyvesini düşün, hızı da bir o kadar fazla ve devrim ordusunda önemli biri. Ben bunlara dayanınca Zoro alamaz diyorum şimdilik.

Ancak şöyle bir ikilem de var. Shic seviyeleri var, kime göre değerlendirecez denebilir, benim burada sadece Kuma üzerinden cevap verdiğimi düşünün.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık