Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Güç, Vs Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Pek sanmıyorum.Oda mf de WB'nin efsane olduğuna sürekli vurgu yapmaya çalıştı.Gidipte o savaşta ondan güçlü bi adam tasarlamamıştır.

Ayrıca Garp WB'den üstündü demek yaşlı Garp yonko üstü demek ki hiç sanmıyorum.
Üst kademediki insanların savaşı uzun saatler hatta günler sürüyor. Luffy-Katakuri veya Sakazuki-Kuzan gibi.
Garp ve Beyazbıyık savaşı rahat bir günden uzun sürerdi. Beyazbıyık'da bu mücadeleyi verecek kondisyon olduğunu sanmıyorum. Adam normal zamanda serumlarla geziniyor, vücudu Garp gibi bir varlıkla mücadelesini uzun süre kaldıramazdı. Ayrıca Sakazuki bile Beyazbıyık darbelerinde ayağa kalkıp savaşabilmiştir; Garp bu adamlarla yıllardır savaştığı için darbelerine alışkındır.
Ayrıca MF Beyazbıyık bence en güçsüz yonko idi.

@Densetsu no Samurai anlatırım. O olaylar bildiğiniz gibi değil. :oleyo2:

Garp o hali ile bence şenks falan dinlemez öteki tarafa yollardı.Yaşlılık garpa etki etmemiş gibi duruyor.
Azda olsa illaki etkilemiştir.Dediğim gibi Oda'nın Garp'ı kk dengi tasarladığını sanmıyorum.Bence Dragon'da Garp'ta yonko seviyesi olarak tasarlandı.Kk seviyesine çıkacak olan Luffy'di.O yüzden zirve Garp'a yonko desek yaşlılığında etkisiyle seviyesi biraz gerilemiştir.

Üst kademediki insanların savaşı uzun saatler hatta günler sürüyor. Luffy-Katakuri veya Sakazuki-Kuzan gibi.
Garp ve Beyazbıyık savaşı rahat bir günden uzun sürerdi. Beyazbıyık'da bu mücadeleyi verecek kondisyon olduğunu sanmıyorum. Adam normal zamanda serumlarla geziniyor, vücudu Garp gibi bir varlıkla mücadelesini uzun süre kaldıramazdı. Ayrıca Sakazuki bile Beyazbıyık darbelerinde ayağa kalkıp savaşabilmiştir; Garp bu adamlarla yıllardır savaştığı için darbelerine alışkındır.
Ayrıca MF Beyazbıyık bence en güçsüz yonko idi.
Garp vs WB uzun sürerdi ona katılıyorum.Ama kondisyon kısmını katılmıyorum.O mantıkla gidersek Aka>WB denklemi de çıkar ? Bence WB yine birkaç günlük savaşı çıkarır.Mf de bunu hissedemedik çünkü Oda doğal olarak birkaç günlük savaş çizemezdi.Mesela BM'nin de açlık krizi gibi değişik şeyleri var.Mesela BM vs Aka desek ve dövüş birkaç gün sürse BM açlık krizine girer Aka'da deler diye mi yorumlamalıyız ? Bence hayır.Oda'nın kurgu ayağına yaptı bu tarz durumları güç dengelerine yansıtmıyorum şahsen.O yüzden WB uzun bir dövüşü kaldırırdı.

Garp'ın büzüğü olsaydı torununu korsan yapan adamı yakalamaya çalışırdı. Yer mi ama? Yemez. Genç Roger'ı yakalamaya çalışmaya benzemez, adamın arkasını keserler.

Marco'ya uçarak giden adam torununu öldüren adama kaplumbağa adımları ile gidiyor. Sonra da Garp=Roger-Wb. Yersen :fool:
Orda bir iç çatışma var olayların iç yüzünü hiç mi görmüyorsun.

Marco'a vurdu çünkü kendisi bir denizci. Orda armut gibi duramaz.
Akainu'a yürüdü çünkü artık kendisi de dayanamadı , iç çatışmasına yenik düştü duyguları yaşamı boyunca değer verdiği herşeyin önüne geçti . O yüzden o şekilde gidiyor adam. Sengoku bunu bildiği için tuttu Garp'ı.

Orda bir iç çatışma var olayların iç yüzünü hiç mi görmüyorsun.

Marco'a vurdu çünkü kendisi bir denizci. Orda armut gibi duramaz.
Akainu'a yürüdü çünkü artık kendisi de dayanamadı , iç çatışmasına yenik düştü duyguları yaşamı boyunca değer verdiği herşeyin önüne geçti . O yüzden o şekilde gidiyor adam. Sengoku bunu bildiği için tuttu Garp'ı.
Hangi duygu yahu ? Garp'ın hayatında önemsediği iki kişi var. Biri Ace, biri Luffy. Birisinin ölümüne göz yumdu diğeri ise neredeyse ölüyordu. Ace olmasa Sakazuki Luffy'yi deşecekti. Luffy olmadı Ace gitti. Garp neredeydi ? Jinbei olmasa Luffy direkt deşilecekti. Buna rağmen yine ölümcül bir darbe aldı. Garp neredeydi ? Şans faktörü olmasa ya Kuzan'ın buzlarına yakalanacak ya Kizaru'nun ışınları denizaltını patlatacaktı. Garp neredeydi ?

Ace idam edilecek olsa sorun yoktu ama Sakazuki Ace'i deşti diye duygu patlaması mı yaşadı Garp efendi ? Hani Ace'in ölmesi sorun değil, nasıl öldüğü sorun. Harikasın Gaaapuuu :alkis::hhh:

Zaten bu adam hükümet pisliğinin bir parçası olarak yeterince karaktersiz olduğunu yıllarca kanıtlamış. Yok amiral rütbesini istemem falan bunlar işin hava cıva kısmı. Koramiral olunca bu işin bir parçası olmuyor musun canım ? Duygu patlaması dediğin şey ikiyüzlülük. Mf'de yaptıkları sürpriz değil, karakterine uygun şeyler.

Hangi duygu yahu ? Garp'ın hayatında önemsediği iki kişi var. Biri Ace, biri Luffy. Birisinin ölümüne göz yumdu diğeri ise neredeyse ölüyordu. Ace olmasa Sakazuki Luffy'yi deşecekti. Luffy olmadı Ace gitti. Garp neredeydi ? Jinbei olmasa Luffy direkt deşilecekti. Buna rağmen yine ölümcül bir darbe aldı. Garp neredeydi ? Şans faktörü olmasa ya Kuzan'ın buzlarına yakalanacak ya Kizaru'nun ışınları denizaltını patlatacaktı. Garp neredeydi ?

Ace idam edilecek olsa sorun yoktu ama Sakazuki Ace'i deşti diye duygu patlaması mı yaşadı Garp efendi ? Hani Ace'in ölmesi sorun değil, nasıl öldüğü sorun. Harikasın Gaaapuuu :alkis::hhh:

Zaten bu adam hükümet pisliğinin bir parçası olarak yeterince karaktersiz olduğunu yıllarca kanıtlamış. Yok amiral rütbesini istemem falan bunlar işin hava cıva kısmı. Koramiral olunca bu işin bir parçası olmuyor musun canım ? Duygu patlaması dediğin şey ikiyüzlülük. Mf'de yaptıkları sürpriz değil, karakterine uygun şeyler.
Garp mı dedi git korsan ol diye?
Yarın bir gün denizlerde ölse Garp'ı mı suçlayacaksın?

Oraya Ace korsan olarak geliyor. Yakalanmış bir korsan ( suçlu )

Garp bir denizci. Hükümetin pisliği ne bunu da anlamadım. Hükümet iyi olan taraftır , kötü olan Kutsal ejder istekleridir. Devrimciler bile diyor ki bizim derdimiz hükümet değil kutsal ejderler diye.

Bak Luffy'nin denizciler için lafı:
http://www.turkcraft.com/One_Piece/319/8

Olan bu aslında siz hükümeti ve denizcleri kötü pis olarak korsanları iyi olarak görürseniz bu tablo çıkıyor işte.

Garp olayında ise zaten olaya WB el atmış Ace kendini öldürtmeyene kadar Garp'ın yapacağı bir şey yok. Sengoku bile Garp'ın yılların kahraman ünvanını hiçe sayıp Ace ve Luffy'nin kaçmasına göz yumduğunu anladı hala suçlu Garp diyebiliyorsunuz.

Garp zaten savaş boyunca geri durarak, Luffynin geçmesine izin vererek ve kendini hiçe sayarak fazlasıyla gösterdi kendini.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık