Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Grand Theft Auto V (2013)

Yaşlıların Gta V gameplay videosuna tepkileri :D
[YOUTUBE]3Jyo62HaeFs[/YOUTUBE]
2 saat sonra Gta V Online videosu geliyor.

2 gün önce yeni fragman gelmiş haberim yok :eek:

[video=youtube;hvoD7ehZPcM]http://www.youtube.com/watch?v=hvoD7ehZPcM[/video]

Single hakkında bir iki şey karalayacağım. Karakterlerle başlayalım.
Karakterlerden Trevor beklediğim gibi çıktı.
Başka bir karakterden Trevor'u seçerken dağın başında kadın kıyafeti ile yatmış hali olsun, milletin kafaya gitarı geçirmesi olsun.
''You're beatiful, just like me'' sözü, kanadalı denince çılgına dönmesi vs oldukça deli dolu iyi bir karakter olmuş.
Micheal'ı beğenmedim açıkçası, oyun çıkmadan önce Tommy tadı alırız falan diyordum da yok yani alakası yok.
Ailesine ayrı sinir oldum adamın, jimmy olsun, karısı amanda olsun, ismini şu an hatırlamadığım kapı gıcırtısına oynayan kızı olsun falan sinir ederler.
Ama psikolog ile olan diyaloglar çok iyi, görülmesi lazım derim.
Franklin ise daha yeni yeni alışıyorum ama genç olduğundan mı ne benim kafaya daha uygun, bi cj havası yok belki, bana göre cj gta'nın gelmiş geçmiş en iyi karakteriydi. Ama 3'ü arasından biraz daha ön plana çıktığını söyleyebilirim.
Last of Us'ı oynamadım fakat pewdie'den izlediydim. Bioshock infinite'yi oynadım bu senenin popüler oyunlarından.
Ac4'ü %30'na kadar oynadım daha ama ac3 felaketinden sonra, gemi savaşları vs eğlenceli olmuş diyebilirim. Yılın oyunu konusunda şöyle bir karşılaştırdığımda Gta V bence açık ara birinci olur. Ona en yakın Last Of Us görünse bile, linear bir oyunla open world karşılaştırdığın zaman benim için her zaman open world önce gelir. Ki bu konuda Gta yine çok iyi bir iş başarmış.
Golf ve Tenis oyunları zevkli olmuş. Ama bowling'i özlemedim değil.
Mülk kavramı da iyi olmuş diyebilirim. Sadece Trevor'a bir tane aldım şimdiye kadar, bi de 3'ne garaj aldım.
Çünkü oyunda para kavramı çok önemli. Mülkler de pek ucuz değil. Silahlar, araba özelleştirmeleri olsun giysi vs olsun parayı daima harcayabileceğiniz bir yer bulabiliyorsunuz.
Daha öncede denmişti Gta 4'deki kız tavlama olayı yok, sadece klüpten kız ayartabiliyorsunuz ama öyle yemeğe gitme vs gibi hani bir etkinlik yok.
Karakterlerin özel yetenekleri var, bu yeteneklerde Franklin ve Trevor'un ki çok işe yarıyor diyebilirim. Araba sürerken son sürat viraj dönmek eğlenceli Franklin ile. Trevor'un rage skili sayesinde o sürede hasar almıyorsunuz ve tanklık yapabiliyor. Micheal ise keskin nişancılık üzerine, tabancayla bir helikopter pilotunu rahatlıkla vurabiliyorsunuz bu sayede.
Görev kavramına geçersek, ana görevler bir yana yan görevler oldukça hoşuma gitti benim.
Yani heralde en son bi oblivion'da bu yan görev tadını bu kadar almıştım. Ve 3'nün yan görevleri de ayrı ayrı, kendilerine has görevler ki bu oldukça güzel olmuş, daha önceden okuyacağınız üzere her karakterin parası ayrı, mülkü evi, özellikleri ayrı. Bu konuda oyun oldukça başarılı.
Oyunun ana teması ne desek heralde banka soygunları üzerine olurdu. Soyguna gitmeden önce pro, amatör veya bir tanıdık olarak (o da pro ve amatör olabiliyor) seçebiliyorsunuz. Bu duruma göre soygunun seyri değişiyor, oldukça iyi düşünmüşler diyebilirim.
Oyunda mermi vs konusunda sıkıntınız olmuyor. Araba özelleştirmelerini ise beğendim diyebilirim tabi bir yarış oyunu tarzında ayrıntılı bir şey beklememek lazım ama Gta için yeterli.
Diyeceklerim böyle ve bir pc oyuncusu olarak pc'ye yakın zamanda çıkarırlar umarım diyorum, benim teneke artık kaldırmaz ama kasayı yenilediğimde bir gta v'im olsa fena olmaz.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık