Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Analiz] Gözlem Hakisi ve Geleceği Görmek.

Eksik bir kısmı tamamlamak isterim. Katakuri sadece ilk geleceği görür.
Şöyle açıklıyım peder sahnesi güzel bir örnek.

Orjinal gelecek;
Katakuri bekler, peder Sanjiye sıkar, Sanji sıyrılır.

Katakuri bu orjinali görebilir.

Alternatif;
Katakuri orjinal gelecekte Sanjinin sıyrılacağını bildiği için kendisi saldırı yapar ve orjinal geleceği değiştirir.

Katakuri bu alternatifte ne olacağını göremez.

Gözlem rengi diye geçiyor, özellikle Rayleigh gibi hakinin her türünün neredeyse her cinsine hakim biri. Haki uyanışı dediğimiz şey belki haki rengidir. Geçen manganın spoilerında Luffy'nin gözlerinin beyaz oluşu, ardından temeli duygu hissetmek olan k.hakisi ile geleceği görmesi; belki bu kısmi uyanış ile yaptığın kanıtıdır. Bu konuda fikrin var mı?
Katakuri Luffy için "Yavaş yavaş, Gözlem Haki'nin rengi benimkine yaklaşıyor." diyor. Ana mesajda saydığım her bir gözlem hakisi bir renk ile tanımlanmış olabilir.
Eksik bir kısmı tamamlamak isterim. Katakuri sadece ilk geleceği görür.
Şöyle açıklıyım peder sahnesi güzel bir örnek.

Orjinal gelecek;
Katakuri bekler, peder Sanjiye sıkar, Sanji sıyrılır.

Katakuri bu orjinali görebilir.

Alternatif;
Katakuri orjinal gelecekte Sanjinin sıyrılacağını bildiği için kendisi saldırı yapar ve orjinal geleceği değiştirir.

Katakuri bu alternatifte ne olacağını göremez.
Bu değerli ekleme için teşekkür ederim.

@God

Sahne bu dostum. Zoro'da galiba Aisa ve Coby tipi bir k.haki kullanıcı. Ya da belki de Zoro için de yeni bir sınıf açılabilir.

Zoro'da sesler duymaya başlıyor sonraki sayıda. Zoro nefesin sesini duyabiliyor. Diğerleri de ses duyuyordu mesela. Coby direk sesler duyuyordu. Acaba Luffy'nin olayı ile bir ilişkisi olabilir mi? Luffy her şeyin sesini duymaktan bahsediyor. Daha doğrusu Luffy bahsetmiyor.

@God

Sahne bu dostum. Zoro'da galiba Aisa ve Coby tipi bir k.haki kullanıcı. Ya da belki de Zoro için de yeni bir sınıf açılabilir.

Zoro'da sesler duymaya başlıyor sonraki sayıda. Zoro nefesin sesini duyabiliyor. Diğerleri de ses duyuyordu mesela. Coby direk sesler duyuyordu. Acaba Luffy'nin olayı ile bir ilişkisi olabilir mi? Luffy her şeyin sesini duymaktan bahsediyor. Daha doğrusu Luffy bahsetmiyor.
Dünkü mesajınızı okuduğumdan beri, haki ile ilgili sahneleri incelemeye başladım. Zoro ayrı bir kategoride olabilir, zira hocası da benzer bir yeteneğe sahip olabilir. Çünkü Zoro'ya söyledikleri Zoro'nun hissettikleriyle aynı gibi. Bu yüzden Kılıç Ustalarına has bir özellik olabilir. Bir şeyin nefesini duymak ve kesmek. Henüz net olarak açıklanmadığı için Zoro'yu Luffy gibi herhangi bir gruba koyamıyorum.

Dünkü mesajınızı okuduğumdan beri, haki ile ilgili sahneleri incelemeye başladım. Zoro ayrı bir kategoride olabilir, zira hocası da benzer bir yeteneğe sahip olabilir. Çünkü Zoro'ya söyledikleri Zoro'nun hissettikleriyle aynı gibi. Bu yüzden Kılıç Ustalarına has bir özellik olabilir. Bir şeyin nefesini duymak ve kesmek. Henüz net olarak açıklanmadığı için Zoro'yu Luffy gibi herhangi bir gruba koyamıyorum.
Aynen biraz daha açıklık lazım ya.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık