Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yüzü ortadan ikiye ayrılmış kol yerine kanca kullanıyorken mucizevi bir sağ çıkış yaşamış bence. :) Çekirge bir sıçrar iki sıçrar üçüncüsünde ezme olur.Seninki de üçüncü sıçrayışta iken ana karakter babalık yaptı.Çekti kenara uslu dur ben öldürmem süründürürüm dedi.
Ya WB'nin kinli olduğunda neler olduğunu gördük. Adam bir de zirve WB ile karşılaşmış 1 kol vermiş çok mu? Yüz desen ayrı bir karizma katmış. :a:

Böyle bir savaştan sağ çıkmış fakat MF de ki zayıf dediği WB'ye ölür mü akıl var mantık var. ;)

WB'nin adamları bile "Oyaji" diye bağırıp Luffy son anda yetişiyor. Siz de Croc kurtuldu falan...

MF Croc gayet hızlı saldırılara sahip. Ace'i kurtardığında bile millet ne olduğunu anlamiyor. Sengoku "Kim yaptı bunu" falan. Tabi siz korkak bir karakter fanı olduğunuz için tüm güçlü karakterlere geri vites yapipmasına alışmışsınız. :D ;):hhh:

Shanks bilgilendirmeye geliyor bunları, o ne iş?
Shanks için çok fazla ihtimal yok.

Karasakal
2 imparator ittifakı
Antik silahlar vs...

Olayları yakından gözlemlemiş dengeyle ilgili birşeyler hoşuna gitmemiş muhtemelen ki uyarıyor.Belki de çomak sokup manipule edecek shanks o da belli değil yanlış yönlendirecek.

Bu adamlar 7/24 gözetliyor evreni durumu yok..Ama olay olduktan sonra savaşa girişen komutanlar gibi harita üzerinde evrende ne var ne yok herşeyin farkındalar.Beyazsakalın Marco'nun Xebec ve ekibinin soy kütüğüne kadar herşeyi biliyorlardır.Çapını,tehlikesini,karakterini vs... Boşuna Wb dünyayı yok edebilir demediler.

Bakın denizciler imparatorları tanıttığı zaman koca ana için kendi kanından başka kimseye güvenmez dendi.Adamların elinde bu bilgi var ama germanın yok.Salak gibi ittifak yapıp ihanete uğradılar sonra.Denizcilerin bile elinde böyle değerli bilgiler varken kadimlerde olanları tahmin edin.

Tek hesap edemedikleri öngöremedikleri ve yanlış değerlendirdikleri etmen ana karakter olacak.Hepimiz az çok tahmin ederiz bunu.Luffy şansının da yardımıyla tüm planları alt üst edecek.Onun dışında sürekli ışıkları söndürmede başarılı olmuşlar zaten.Hata yapmamışlar.

Üye silindi 5781

Kairoseki kelepçenin haki kullanımını engellemesi hakkında ne düşünüyorsunuz ? Bana çok mantıklı gelmiyorda.
Burda bahsettiği olay o değil.
Bu mangada Luffy kendisini geliştirmeye çalışıyordu haki anlamında.Burda da eğer becerebilseydim anlamında kurmuş cümleyi.Haki kullanamadığı için demiyor bunu yani.
Belki taş , Luffy meyve kullanıcısı olduğu için haki kullanımını etkilemiş olabilir ama saf olarak "Deniz taşları haki kullanımını zorlaştırır." gibi bir bilgi yok seride diye biliyorum.

Bu bence karakterden karaktere değişir. Luffy taştan çok etkilenen birisi. Meyvesiz birisi yese Haki net kullanır. Meyveli WB de haki kullanır bence. Adamı taş ne kadar zayıflatacak ki.
Mesela Rayleigh'e yüzerken balık saldırsa haki kullanamayacak mı ? Kullanır yani.(Örnek biraz saçma oldu ama :D)

Burda bahsettiği olay o değil.
Bu mangada Luffy kendisini geliştirmeye çalışıyordu haki anlamında.Burda da eğer becerebilseydim anlamında kurmuş cümleyi.Haki kullanamadığı için demiyor bunu yani.
Belki taş , Luffy meyve kullanıcısı olduğu için haki kullanımını etkilemiş olabilir ama saf olarak "Deniz taşları haki kullanımını zorlaştırır." gibi bir bilgi yok seride diye biliyorum.
Benim kafama da yatmadı zaten,görüşün için sağol.

Fuji de ne vasıfsız adamdı cidden. Adamın yer çekimi gücü var, kafes bende siz iki sıkımlık canı kalmış Dof'u indirin dese ne geri sayım olacaktı ne de o kadar dert çekeceklerdi. :/ Oden gibi iyi ve güçlü biri.
o kuş kafesi One Piece'deki gelmiş geçmiş en büyük plot hole olabilir ya... öyle bir şey ki kanjuro kinemon zoro fuji kesemiyor, law yeteneği ile kesemiyor, bir sürü arena pehlivanı ittiriyor bana mısın demiyor.. kuş kafesi > kaido

Sadece japonca öğrenmen yeterli değil. Japon kültürüne de hakim olman gerekiyor. Mesela ''Hakuba'' mangada bize ilk tanıtıldığında hakuba için ''kesen rüzgar'' denildi. Hakuba ise Japoya'da kış olimpiyatlarının yapıldığı, turistik bir bölge. Muhtemelen o bölge ölümcül ayazı ve rüzgarıyla bilinen bir yerdir... Mangaka'da buna atıfta bulunmak için hakuba isminde bir karakter yaratmıştır.

Diyeceğim, bu gibi şeyleri yakalamak için sadece japonca bilmek yeterli değil, japon kültürüne de aşina olmak gerekiyor.
Kamaitachi yani Tırpan Gelinciği dendi. Japon mitolojisinde milleti rüzgar vasıtasıyla kesen bir yaratıkmış. Bir şekilde mitolojiye bağlıyor :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık