Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Queen'in, Katakuri'den güçlü olduğu bir senaryo, serinin güç dengelerinin içinden geçilmesi demek olur.
"İmkansız," falan diyerek Oda'nın yerine konuşmak istemiyorum ama bana gerçekten mümkün değil gibi geliyor.
Kata'dan zayıf olma ihtimali yok.
Sadece Kata daha donanımlı olabilir.Gelecek görme kral haki gibi özelliklerden dolayı.O kadarı da olsun 1. komutan ayrıcalığı olarak.Ama Queen daha güçlü değilse bile denk karakterlerdir.Bunun için Koca ana vs Queen dövüşünü izlemek yeterli.Koca ananın başını acıtmak ve baş ağrısı çektirmek bile büyük iş.Carmel ana dışında çizik almıyordu acı duymuyordu kadın.

Kata uyanışla alır Queen'i. Queen'de Kata'ya sıkıntı verecek bir güç yok.
Queen'in neredeyse hiçbir şeyini görmedik. Gördüğümüz kadarsa zaten jack bile etmez. Ama jack bu adamda abi diyor ve bu adam bir şekilde 1.3 milyar ödül almış. Bence potansiyeli baya fazla.
Tabi kata'yı muhtemelen alamaz ama öyle kolay kolay da yenilmez.

Şimdi elde sağlam bir dövüş olmadığından kesin konuşmayayım ama madem ki kaptanlar arası bir rekabet var Queen'in önde olmasını ben beklemiyorum pek.

Üstelik Katakuri sıradan birisi de değil Luffy'nin rakibi. Luffy ile dövüştü diye değil Luffy'ye rakip olarak çizildiği için diyorum bunu.

Yani "Luffy ile dövüştü hemen gücünü övmeliyim." niyetinde değilim. Mangaka Luffy'nin rakiplerini gerçekten iyi çiziyor. Hem karizma, hem hikaye hem de güç olarak.

Big Mom tayfasına hiç itimat edilmiyor anladığım kadarıyla. Katakuri tek başına değerlendirildiğinde Dof'a karşı filan savunuluyor ama başka komutanlarla kıyaslandığında onlar kadar iyi görülmüyor. Diğer üyeleri bir şekilde anlayabilirim, bu arkta dengeleri oluşturan parçalardan bile değiller artık. Ama Katakuri bariz şekilde özel olduğu vurgulandı. Yeni Dünya için bile durdurulamaz olarak geçiyor ve geleceği görme gibi bir yeteneği var.

King'in daha özel olduğunu iddia edeceksek eğer bir şeyler daha görmeliyiz hakkında. Queen zaten ikinci komutansa çok zor Katakuri'ye karşı şansı.

Queen'in neredeyse hiçbir şeyini görmedik. Gördüğümüz kadarsa zaten jack bile etmez. Ama jack bu adamda abi diyor ve bu adam bir şekilde 1.3 milyar ödül almış. Bence potansiyeli baya fazla.
Tabi kata'yı muhtemelen alamaz ama öyle kolay kolay da yenilmez.
Açıkçası ben kendisini Jack' üst modeli bekliyorum. Daha dayanıklı, haki seviyesi daha yüksek ve zehirli saldırılara sahip muhtemelen. Zor bir dövüş olur muhakkak ama Kata Queen'e yenilecek biri değil.

Kata'dan zayıf olma ihtimali yok.
Sadece Kata daha donanımlı olabilir.Gelecek görme kral haki gibi özelliklerden dolayı.O kadarı da olsun 1. komutan ayrıcalığı olarak.Ama Queen daha güçlü değilse bile denk karakterlerdir.Bunun için Koca ana vs Queen dövüşünü izlemek yeterli.Koca ananın başını acıtmak ve baş ağrısı çektirmek bile büyük iş.Carmel ana dışında çizik almıyordu acı duymuyordu kadın.
Oda'nın bir sahnelik salak işleyişleriyle anlaşılmaz bu durum. Arc sonu net şekilde anlaşılır ama aradaki fark.
İsterse katakuri-kraker yerine Buggy ve oroçi ile gezsin ne fark eder ki ? Big mom olduktan sonra gerisinin bir önemi kalmıyor.
Mantıken öyle geliyor ama seri o mantıkla işlemiyor. Kaido, Oden'i durdurmak için çöpleri topluyor falan. Şimdi Luffyler rakiplerinden bahsederken sayıları konuşuyorlar. Normalde bu sayıların bir anlamı olmaması lazım. Benzer mantık burada da işliyor. İki denk karakter var, birinin sağ kolu, diğerinin sol kolundan güçsüz değildir bence. Kaldı ki, Katakuri'nin işlenişi gerçekten çok özeldi. Ancak King'in, Katakuri'den güçlü olma ihtimali var ki, ondan bile şüpheliyim. Bekleyip görmek lazım yani.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık